Süreçler Açıklandı: Balinaların Odağındaki 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Süreçler Açıklandı: Balinaların Odağındaki 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Süreçler Açıklandı: Balinaların Odağındaki 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Altcoin projelerinin her vakit değişken olan dünyasında, balina faaliyetleri bir sefer daha dikkatleri üzerine çekti. Son 24 saat içinde, çeşitli kripto para ünitelerinde değerli hareketler gözlemlendi. Bu büyük ölçekli süreçlerin niyetleri ve tesirleri hakkında sorular ortaya çıktı. İşte detaylar…

Altcoin Chainlink, balinaların ilgisini çekiyor

Chainlink (LINK) meraklıları son vakitlerde epey inişli çıkışlı bir seyahat yaptı. Bitcoin ve altcoinler FED’in faiz oranı kararı öncesinde düşüş yaşarken, LINK de bir istisna değildi. Piyasanın genelindeki düşüşü yansıtarak 27.000 doların altına düştü. Lakin, asıl dikkat çeken balinaların müteakip aksiyonları oldu. Lookonchain’den alınan bilgilere nazaran, sırf üç gün evvel oluşturulan yaklaşık 35 yeni cüzdan adresi Binance’ten LINK çekmeye başladı. Bu büyük ölçekli süreçler, kripto gözlemcileri ortasında kaşları kaldırdı. Şimdiye kadar bu balinalar, yaklaşık 5,08 milyon dolara denk gelen 755.687 LINK’i geri çekti. Herkesin aklındaki temel soru, “Balinalar LINK biriktiriyor mu?” Binance’ten para çekme süreçlerindeki bu ani artış, son devirdeki piyasa çalkantılarına karşın bu altcoine değerli bir ilgi olabileceğini gösteriyor.

Ethereum, AAVE için likidite değişimleri yaşandı

Ayrı bir gelişme olarak, 19 Eylül’de bir adres yaklaşık 20 milyon dolar kıymetindeki yaklaşık 12.300 ETH’yi Aave’den Binance’e taşıdı. Likiditedeki bu kıymetli değişim, sahibinin niyetleri ve Ethereum piyasasını nasıl etkileyebileceği konusunda soru işaretleri yaratıyor. LINK ve ETH hareketleri, 19 Eylül’de kripto piyasasındaki balina faaliyetlerinin tek örneği değildi. On-chain bilgi analisti Ember, bir balina adresinin 5.997 ETH satın almak için 9,92 milyon dolar harcadığını bildirdi. Coin başına ortalama fiyatı 1.655 dolar olan bu hareketin hem ETH hem de Bitcoin piyasaları üzerinde tesirleri olabilir. Lookonchain müşahedeleri ayrıyeten iki yıldır etkin olmayan bir balina adresinin Binance, OKX ve KuCoin üzere çeşitli borsalara 10.000 ETH (yaklaşık 16,5 milyon dolar) aktararak değerli bir atak yaptığını ortaya çıkardı.

Varlıklardaki bu kıymetli değişim, uzun vadeli yatırımcıların yenilenen faaliyetlerini göstermektedir. Son olarak, Tellor (TRB) piyasasında kayda kıymet bir türbülans yaşandı. Birden fazla adresin TRB’yi Binance’e aktarmasının akabinde, fiyat 36 dolardan 24 dolara düştü. Lakin, 15 dakika evvel, yaklaşık 2,2 milyon dolar pahasında 74.577 TRB Binance’ten çekildi ve TRB’nin fiyatında süratli bir toparlanmaya yol açarak 31 dolara yükseldi. Kripto piyasası bu tesirli balinaların hareketleri tarafından yönlendirilmeye devam ederken, traderlar bu heyecan verici ve öngörülemez alanın daima değişen dinamiklerine ahenk sağlamaya hazır bir halde tetikte olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap