SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 

SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 

Kripto para dünyasında bilhassa 2023 yılı için SUI başta olmak üzere birçok altcoin dikkat çekti. Yatırımcılar ve traderlar kripto para ünitelerindeki gelişmeleri yakından takip ettiler. Artık sizlerle son vakitlerde birtakım altcoinlerde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

Altcoin SUI MoveEX ile iştirakini sonlandırdı

Sui Network’ün gerisindeki kar hedefi gütmeyen kuruluş olan Sui Vakfı bugün kıymetli bir açıklama yaptı. Buna nazaran bir kilitleme muahedesinin ihlal edilmesinin akabinde merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve likidite idare platformu olan MovEX ile iştirakini sona erdirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  1

Sui Vakfı tarafından yayınlanan blog yazısına nazaran MovEX, mukaveleye dayalı bir kilitlemeye tabi olan kimi altcoin SUI tokenlerini kuruluşu bilgilendirmeden yahut kuruluştan onay almadan taşıdı. Başka taraftan bu durum kripto topluluğundan reaksiyon aldı. Buna nazaran topluluk yanlış beyan edilen emisyon suçlamalarında bulundu.

Kripto para ünitesi KIN’deki gelişmeler

Kin topluluğu 7 trilyon arzı yakma teklifini kabul etti. Kın token’in toplam arzı 10 trilyon adet. 7 trilyon token yakma toplam arzın %70’nin piyasadan çekilmesi manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  2

Bu gelişmenin gerisinde altcoin KIN fiyatında değerli bir gelişme yaşandı. Buna nazaran fiyatta yaklaşık olarak %30’un üzerinde bir artış oldu. KIN fiyatı teklifin akabinde 0,000030 dolara yakın düzeylere geldi. Buna nazaran yükseliş haftalık bazda %68 düzeylerinde gerçekleşti.

Altcoin Pancake kullanıcı tabanını genişletiyor

Altcoin PancakeSwap birinci olarak BNB Chain’de başlatıldı. Fakat şu anda beş blockchain’de mevcurt halde. ZkSync Era blockchain, DEX’in kullanılabileceği en son blockchain oldu. Bu atılım, PancakeSwap’in kullanıcı tabanını genişletmeyi ve protokol gelirini artırmayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  3

Merkezi olmayan borsa PancakeSwap (CAKE)’den değerli bir adım geldi. Buna nazaran, DEX’in yaratıcısı “Chef Cocoa” tarafından Perşembe günü yapılan bir açıklama var. Buna nazaran DEX artık zkSync Era blockchain’de mevcut. Bu DEX için kıymetli bir kilometre taşı. Lakin gelişmenin kripto para ünitesi altcoin CAKE üzerinde kıymetli bir tesir yapmadığını belirtelim. CAKE bugün yalnızca %0,53 oranında arttı.

OKX’in Web3 cüzdanından entegre haberi

OKX Web3 cüzdanının DeFi kısmı, Uniswap V3 ve gibisi V3 protokollerini resmi olarak entegre etti. Buna nazaran taşınabilir aygıtlarda V3 tipi protokolleri entegre eden birinci Web3 cüzdanı oldu. Entegrasyon, V3 yatırım eserlerinin daha sezgisel bir formda karşılaştırılmasına imkan tanıyor. Başka taraftan kullanıcıların tek tıkla yatırım için uygun varlıkları bulmasını sağlıyor. Ayrıyeten, seçim maliyetlerini azaltmasını ve LP fon verimliliğini artırmasını sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  4

Buna ek olarak, OKX Web3 cüzdanı, coin fiyat dalgalanmalarına nazaran dinamik olarak piyasa oluşturma aralıkları önerecek. Ayrıyeten kullanıcıların fiyat aralıklarını ve yatırım ölçülerini özelleştirdikten sonra kullanıcıların günlük karlarını otomatik olarak geriye dönük test edecek. Öteki taraftan gerçek vakitli anormallik ihtarları sağlayacak.

Fireblocks ve Astar Network’ten dev hamle

Fireblocks’un Astar Network ile entegrasyonu, 650’den fazla bankaya kripto paraları ve DeFi ‘yi getirecek. Bankalar, borsalar, OTC’ler ve hedge fonlarındaki kurumsal yatırımcılar, Astar’daki kriptoya basitçe ve inançlı bir formda erişmek için Fireblocks’un teknolojisinden yararlanacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  5

Entegrasyonu kutlamak için düzenlenen aktifliğe, ortalarında VC’lerdeki yöneticiler ve Web3 kurucularının da bulunduğu 200’den fazla konuk katıldı.

Altcoin Ethereum’un hesap soyutlaması (account abstraction) açıklandı

Altcoin Ethereum’un (ETH) hesap soyutlaması yaklaşımı açıklandı. Buna nazaran yaklaşım, kullanıcıların hesap etkinliklerini ve blockchain süreçlerini yönetmek için akıllı mukavele cüzdanlarını kullanıyor. Blockchain etkileşiminin karmaşık süreçlerini de gizliyor. Ayrıyeten web3 uygulamalarını kullanıcılar için daha kolay hale getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  6

Blockchain teknolojisi uzun vakittir merkezi olmayan bir gelecek vaat ediyor. Lakin herkesin bildiği karmaşık iç işleyişi, yaygın ana akım benimsemeyi önemli formda engelledi. Artık altcoin Ethereum geliştiricileri, günlük kullanıcılar için blockchain etkileşimlerini büsbütün kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için “hesap soyutlaması” ismi verilen bir özellikten yararlanıyor.

Hooked Protocol’den iştirak açıklaması

Web3 toplumsal ağı Hooked Protocol, DID tahlil sağlayıcısı Lifeform ile iştirak kurduğunu açıkladı. Bu iştirak kullanıcı tecrübelerinde ihtilal ve Web3 teknolojilerinin değerli ölçüde benimsenmesini sağlayacak.

İki taraf, kullanıcılara daha yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunmak ve Web3 teknolojisinin benimsenmesini teşvik etmek için platform avantajlarını birleştirecek.

Alchemy Pay’den yeni hamle

Alchemy Hisse, Checkout.com’un Visa ve Mastercard kanallarını para yatırma ve çekme planına entegre etti. Bu haber bilhassa büyüme odaklı bir atılım.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  7

Kripto para alanında bilhassa Visa ve Mastercard odaklı ataklar dikkat çekiyor. Bu yüzden Alchemy Pay’in son atılımı projenin büyümesi için de imkan sağlıyor.

Altcoin Immutable (IMX) fiyatı %15 arttı

Ethereum blockchain’de bir Layer 2 ölçeklendirme tahlili olan Immutable X (IMX) kıymetli bir fiyat artışı yaşadı. Fiyat %15 artarak 0,79 dolar düzeyine geldi. Süreç hacminde de kıymetli bir artış var. Ayrıyeten kripto para ünitesinin fiyatı da %18 arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  8

Bu yükselişin arkasındaki sebep ise Güney Kore merkezli Upbit borsası. Borsa değerli bir açıklama yaptı. Buna nazaran borsa Kore Wonu piyasasında Altcoin IMX’i listeleyeceğini açıkladı. Bugün başlayacak ticaret ister istemez altcoin IMX için de yakıt vazifesi gördü. NFT ve Web3 oyunları için API’ler ve oyun oluşturma araçları sunan Immutable X’in, NFT basımı ve ticareti konusunda uzmanlaştığını belirtelim.

Ünlü avukat XRP davasından çekildi

XRP avukatı Lisa R. Zornberg, Ripple – SEC davasından çekildi. ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile Ripple davasındaki son gelişmede farklı bir durum var.

Ulaş Utku Bozdoğan: SUI, IMX ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!  9

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ripple Labs ve CEO Brad Garlinghouse’un tanınan avukatı mahkemeden davadan çekilmesini talep etti. Yargıç Analisa Torres’in davadaki dönüm noktası niteliğindeki kararının akabinde Sulh Yargıcı Sarah Netburn, Ripple ve ABD SEC’den davanın öbür kısımları üzerinde bir uzlaşma istemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap