Soros’un Yatırım Fonu, NFT Şirketine Yatırım Yaptı

Soros’un Yatırım Fonu, NFT Şirketine Yatırım Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Soros’un Yatırım Fonu, NFT Şirketine Yatırım Yaptı

NFT ve metaverse şirketi Animoca Brands Corp. Soros Fon Yönetimi ve Winklevoss kardeşlerin de katıldığı yeni finansman turunda yatırımcılardan aldığı fonlama ile değerlemesini iki katına çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT ve blokzincir ticaret firması Animoca, yeni finansman turunda değerlemesini 5 milyar dolara çıkardı. Soros’un yatırım fonu ve kripto para yatırımcıları Winklevoss kardeşler de firmanın yatırımcıları arasında yer aldı.

Liberty City Ventures tarafından yönetilen son finansman turunda Mirae Asset, Sequoi China, Kingsway, Pacific Century Group ve C Ventures gibi firmaların da yer aldığı bildirildi.

Şirket sermaye toplama turunda 359 milyon dolar toplayarak 2021’deki performansını geride bıraktı.

Animoca, kullanıcılarına üçüncü parti marka, cep telefonları ve oyun konsollarıyla anlaşmalı olarak kendi yaptıkları NFT ve blokzincir platformlarıyla bağlantılı oyunlar sunuyor.

NFT Sektörü Yatırımcıların Yeni Gözdesi Oldu

Ulaş Utku Bozdoğan: Soros’un Yatırım Fonu, NFT Şirketine Yatırım Yaptı 1

Geçtiğimiz yıl Ekim’de 25 milyar doları gören FTX TRading LTD. ve bu ay 13 milyar doları aşan NFT ticaret platformu OpenSea’den sonra Animoca’nın da değerlemesinin hızlı arttığı izlendi.

Hong Kong merkezli Animoca, yeni NFT’ler oluşturmak, sunmak için futbol kulüpleri, yarış organizasyonları ve popüler markalarla iş birliği yapıyor. Temmuz ayında 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan şirket “Unicorn” olmasını kutlama amaçlı yatırımcılarına NFT’ler yollamıştı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap