Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!

Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!

Paylaş
BTC Piyasası: Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!

Sony Network Communications Inc. kısa bir mühlet evvel web3 kesimini geliştirmeye adanmış gelecek vaat eden bir teknoloji şirketi olan Startale Labs’e 3,5 milyon dolar yatırım yaparak web3 altyapısına olan bağlılığını pekiştirdi. Bu stratejik iştirak, Sony’nin telekomünikasyon ve kripto üzere öteki dallardaki kapsamlı tecrübesinden de yararlanarak global bir web3 altyapısı kurmayı amaçlıyor. İşte detaylar…

Sony ve kripto şirketi Startale’nin stratejisi dikkat çekti

Astar Network’e temel katkıda bulunan Startale Labs, “Milyarlar için Web3” inşa etme misyonuyla yola çıktı. Sony’nin finansal dayanağıyla şirket, işgücünü iki katına çıkararak 15’ten 30’a çıkarmayı planlıyor. Bu tıpkı vakitte Astar Network ve Polkadot‘a daha fazla katkıda bulunmasına ve Ethereum için yeni projelere başlamasına imkan tanıyacak.  Sony’nin Startale Labs’e yaptığı yatırım, bilhassa ABD’deki düzenleyici belirsizlik nedeniyle odak noktası Silikon Vadisi’nden Asya ve Pasifik pazarlarına kayarken, Blockchain sanayisine olan bağlılığının altını çiziyor.

BTC Piyasası: Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım! 1

Bu atak, Sony’nin Blockchain teknolojisine yönelik evvelki teşebbüsleriyle uyumlu olup web3 alanındaki pozisyonunu daha da sağlamlaştırıyor. Sony Network Communications Inc. Lideri ve Temsilci Yöneticisi Jun Watanabe, Startale Labs’e yönetici olarak katılacak. Genel olarak bu hareket, web3 gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan inkübasyon programlarına ortaklaşa konut sahipliği yaparak esasen işbirliği yapan iki şirket ortasında derinleşen bir ilgiye işaret ediyor.

Asya bölgesi değer taşıyor

Sony‘nin Startale Labs’e diğer bir destekçi olmadan direkt yatırım yapma kararı, şirketin web3 altyapısının potansiyeline olan inancını vurguluyor. Bu iştirak tıpkı vakitte Startale Labs’in gelişmiş teknolojilerini ve uzmanlığını Sony’nin gelişmiş tecrübesi ve iş alanlarıyla birleştirecek. Bu, web3’ün global çapta benimsenmesi için güçlü bir güç oluşturabilir. Startale Labs CEO’su Sota Watanabe, Amerika Birleşik Devletleri’nin dijital teknolojinin ilerlemesi konusundaki kararlılığına ait kuşkularını lisana getirdi. Watanabe’ye nazaran Asya bölgesi, Sony’nin ve Startale’nin misyonunu destekleyecek düzenlemeler yaratmaya çok daha açık:

ABD hükümeti kriptoyu kullanılabilir hale getirme konusunda tereddütlü. Düzenlemeler gitgide sıkılaşıyor. Çin, Singapur, Japonya ve Kore bunun bir fırsat olduğunu düşünüyor.

BTC Piyasası: Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım! 2

Sony ve Startale Labs artık global pazar için çığır açan web3 kullanım örnekleri ve kıymeti yaratmaya hazırlanıyor. Bu işbirliği, Sony’nin blockchain teşebbüslerine olan bağlılığının ve web3’ün global çapta benimsenmesine yönelik vizyonunun bir ispatı. Haziran ayının başlarında Startale Labs, Sony Network Communications’dan 3,5 milyon dolarlık bir yatırım alarak bu stratejik iştirake ve Blockchainin geliştirilmesine olan bağlılıklarının altını bir sefer daha çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap