Son Vakitlerde Yalnızca Bu Altcoin Kâr Yazdırdı! Pekala Nasıl?

Son Vakitlerde Yalnızca Bu Altcoin Kâr Yazdırdı! Pekala Nasıl?

Paylaş
BTC Piyasası: Son Vakitlerde Yalnızca Bu Altcoin Kâr Yazdırdı! Pekala Nasıl?

Kripto para piyasası yaklaşık iki yıldır eski günlerine geri dönmek için uğraş ediyor. Temmuz ayının Ripple zaferi bile boğa piyasası için kâfi olmadı. Çetin şartlara karşın, bu altcoin birinci 10’a yaklaşıyor ve rakipleri düşerken Ağustos ayında %45 kıymet kazandı.

Messari, ayı piyasası tanımayan o altcoin için rapor hazırladı

Telegram ile temaslı bir Blockchain olan Toncoin (TON), son aylarda elde ettiği kazanımlarla piyasa kıymetine nazaran 11. sıraya ulaştı. Yalnızca Ağustos ayından beklenmedik bir formda %45 bedel kazandı. Kripto tahlil firması Messari, fiyat artışının birden fazla katalizörle desteklendiğini söylüyor. Bu esnada TON, sayısız altcoin rakibini geride bıraktı.

Piyasa bedeline nazaran 12. sırada yer alan altcoin, Ağustos başında 1,20 dolar civarında süreç görüyordu. Lakin ay sonunda %45’ten fazla artışla 1,75 dolara ulaştı. TON şu anda 1,83 dolardan süreç görüyor. Bugünde %2,5 artışla rakiplerinin önünde kalmaya devam ediyor.

BTC Piyasası: Son Vakitlerde Yalnızca Bu Altcoin Kâr Yazdırdı! Pekala Nasıl? 1

Messari’ye nazaran, TON’un fiyat artışı bu yaz ortaya çıkan Unibot (UNIBOT) üzere Telegram bot uygulamaları sayesinde gerçekleşti. Btcpiyasasi.com olarak trend olan Telegram altcoin projeleri hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik. Messari, bu ivmenin TON fiyatı üzerinde tesirini şu halde açıklıyor:

Bu uygulamalar sırf Telegram’ı Ethereum protokollerine bir arayüz olarak kullansa ve direkt TON chain’i kullanmasa da, kullanıcılar için bBockchain etkileşimlerini kolaylaştıran yeni bir iletileşme uygulaması tabanlı UX’i tanınan hale getirdiler.

Toncoin, DeFi alanında ilerleme kaydediyor

Messari ayrıyeten TON’un altcoin ekosisteminin büyüdüğünü de belirtiyor. Merkezi olmayan finans takipçisi DeFi Llama’ya nazaran projenin toplam kilitli bedeli (TVL) şu anda 9,62 milyon dolar. TVL, bir protokolün akıllı kontratlarına yatırılan sermaye ölçüsünü tabir eder. Çoklukla bir altcoin ekosisteminin sıhhatini ölçmek için kullanılmaktadır.

Toncoin, başlangıçta şifreli iletileşme platformu Telegram tarafından geliştirilen Katman-1 Blockchain’in mahallî tokenıdır. Son vakitlerde Telegram etrafında ortaya çıkan haberle olumlu yahut olumsuz fiyat hareketleri sergiledi.

Telegram, SEC ile yaşadığı türel gayretin akabinde 2020 yılında projeyle yollarını ayırmıştı. Açık kaynaklı bir geliştirici topluluğu olan The Open Network, o yıl teknolojinin idaresini devraldı. Altcoin projesi ayrıyeten Telegram’ın 700 milyon kullanıcısı tarafından platform içerisinde uzun cüzdan adresleri girilmeden gönderilebiliyor. Bu ortada, Telegram kısa mühlet evvel kripto ödemeleri 3 coin daha ekledi. İletileşme uygulaması, kullanıcıları için daha fazla kripto para ünitesi desteklemeyi planlıyor. Detaylara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap