Son Duyurular İşe Yarayacak Mı? Bu Altcoin Çabalıyor, Fiyat İse Durgun!

Son Duyurular İşe Yarayacak Mı? Bu Altcoin Çabalıyor, Fiyat İse Durgun!

Paylaş
BTC Piyasası: Son Duyurular İşe Yarayacak Mı? Bu Altcoin Çabalıyor, Fiyat İse Durgun!

Altcoin piyasasının değerli isimlerinden Polkadot (DOT), fiyat açısından sakin kalsa da cross-chain arenasında kıymetli adımlar atıyor. Lakin bu son gayretler, DOT’u piyasada süregelen hissiyatın bilakis gerçek istikamette ilerlemeye itecek mi?

Polkadot, Sub0 geliştirici konferansında uzunluk gösterdi

Polkadot uzun müddettir eski günlerini arıyor, bu esnada grubu yeni eser ve geliştirmelerle meşgul. Sub0 geliştirici konferansında, Polkadot takımı kapalı kapılar arkasında neler olup bittiğini gözler önüne serdi. Bilhassa 1.000 parachain’e yanlışsız olan büyük atılımını vurguladılar. Bu vizyon, altcoin projesinin kitlesel benimseme amaçlarıyla epey uyumluydu.

Ayrıca, ayı piyasası şartları dikkatleri spekülasyonlardan uzaklaştırdı. Bu esnada, Polkadot üzere altcoin ağları geliştirme çalışmalarını iki katına çıkarıyor. Sub0 konferansında, ağın zımnî olarak yürütülen çalışmaların altını çizen çok sayıda sunumu vardı. Daha da değerlisi, bilhassa 1.000 parachain’e hakikat ilerlemede ne beklenmesi gerektiğini aydınlattı. Detaylara buradan göz atabilirsiniz:

Polkadot gelecekte 1000 parachain dayanağını hedefliyor

Polkadot’taki çekirdek geliştiriciler, ekosistemin mevcut parachain sonunu 100’e çıkarmayı ve yazılım güncellemelerinin yardımıyla gelecekte 1.000 parachain’i bünyesine katmayı hedefliyor. “Asenkron destek” Polkadot’un parachain mutabakat protokolüne yapılan güncellemelerden biridir. Güncelleme, parachain blok müddetini 12 saniyeden 6 saniyeye yarıya indirecek. Ayrıyeten, her blok için blok alanını 5-10 kat artıracak.

Özetle Polkadot, cross-chain hakimiyeti için rekabet eden birkaç altcoin ağından biridir. Sub0 konferansında bu gayesini bir defa daha teyit etti. Fakat bu gelişmeler, DOT’un pahasını artırabilecek mi?

Geliştirme uğraşları altcoin fiyatına bir ölçü rahatlama sağlayacak mı?

DOT, Şubat ayından bu yana düşüşte. Eylül ayında 3.91 dolarla 2023’ün en düşük pahasına ulaştı. Şu anda 4.02 dolar düzeyinde süreç görüyor. DOT’un fiyat hareketi, son aylardaki düşük talebi ve likidite eksikliğini yansıtıyor. Bu esnada, altcoin piyasası SEC davalarının tesiri altında kaldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, tansiyon karşılıklı atışmalarla devam ediyor.

BTC Piyasası: Son Duyurular İşe Yarayacak Mı? Bu Altcoin Çabalıyor, Fiyat İse Durgun! 1

On-chain datalara nazaran DOT’un yüklü hissiyatı son üç haftada yavaşça arttı. Bu da yatırımcıların DOT’un potansiyeline daha çok güvendiğini gösteriyor. Lakin bu optimistlik, DOT’un fiyat hareketinde şimdi gözükmüyor. Öbür yandan, geliştirme faaliyetleri son dört haftanın en düşük düzeyinde.

BTC Piyasası: Son Duyurular İşe Yarayacak Mı? Bu Altcoin Çabalıyor, Fiyat İse Durgun! 2

Piyasa, genel olarak boğa eğilimine dönüşürse, DOT’un bahtı da artabilir. Polkadot’un açıkladığı yeni planlar, uzun vadede altcoin fiyatı için güçlü bir boğa senaryosunu destekliyor. Bu da piyasa şartları güzelleştiğinde DOT için olumlu bir dönüş manasına geliyor. Sonuç olarak, Polkadot’un yaptığı gelişmeler ve planlar, uzun vadede olumlu sonuçlar doğuracak. Lakin kısa vadede, piyasanın genel eğilimi ve hissiyatı DOT’un performansını etkileyecek en değerli faktörler olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap