Son Dakika: XRP Davasında Ripple Yeni Bir Atak Yaptı!

Son Dakika: XRP Davasında Ripple Yeni Bir Atak Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Son Dakika: XRP Davasında Ripple Yeni Bir Atak Yaptı!

Kripto para dünyası, piyasanın tamamını etkileme potansiyeline sahip Ripple davasını yakından takip ediyor. Bu nedenle davadaki her hangi bir değişiklik yahut atılım değer arz ediyor. Bahse husus dava ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor. Son gelişmede kripto konusunda tecrübeli yeni bir avukat Ripple CEO’su ismine davaya dahil oldu.

Avukat Caleb J. Robertson XRP davasına dahil oldu!

Ripple davasında bir öteki gelişmede, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ismine New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’ne yeni bir avukat geldi. Bu gelişme muhtemelen yeni bir kısmın başlangıcı manasına geliyor. Hatırlayacağınız üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) devam eden davada süreksiz bir temyiz müracaatında bulunmak için müsaade talep etti. Ripple’ın bu atılımı bu gelişmenin çabucak akabinde geldi.

Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP’den Avukat Caleb J. Robertson, 22 Ağustos 2023 tarihli bir belgede, ABD SEC’e karşı açılan davada Ripple CEO’su ismine yer aldı. Belgede avukat, mahkemeden davadaki tüm dokümanları ve irtibatları sağlamasını talep etti. Avukat Roberston’un yanı sıra bir diğer avukat Michael A. Schulman da SEC davasında Garlinghouse ismine Pro Hac Vice olarak yer almak için müracaat yaptı.

BTC Piyasası: Son Dakika: XRP Davasında Ripple Yeni Bir Atak Yaptı! 1

Yeni avukat kripto alanında tecrübeye sahip

Avukat Robertson, Ripple davasının yanı sıra, “birden fazla hükümet soruşturmasıyla kontaklı olarak” bir kripto para ünitesi platformu için uygulama alanında çalışma tecrübesine sahip. Ayrıyeten finansal kurumları, menkul değer alım satım firmalarını, yatırım yöneticilerini ve halka açık şirketleri düzenleyici bahislerde temsil ediyor.

Ripple CEO’sunun XRP davasındaki rolü

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD SEC, 22 Aralık 2020’de Ripple aleyhine dava açtı. SEC yaptığı şikayette, Garlinghouse ile birlikte şirketin kurucu ortağı Christian Larsen’i amaç aldı. Onları XRP’nin “kayıtsız menkul kıymetler” formunda satışı yoluyla sermaye toplamakla suçladı. Şikayette, Ripple’ın 2013 yılından başlayarak, XRP olarak bilinen dijital varlıkların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve dünya çapındaki yatırımcılara kayıtsız bir menkul değer satılması yoluyla fon topladığını argüman etti.

BTC Piyasası: Son Dakika: XRP Davasında Ripple Yeni Bir Atak Yaptı! 2

Ancak, kısa bir müddet evvel Hakim Analisa Torres verdiği tarihi Özet Kararda bu iddiayı reddetti. Bu bağlamda Yargıç, token’ın ferdi alıcılara programlı satışının menkul değer satışı teşkil etmediğine hükmetti. Bu karar, muhtemelen başka kripto davalarında emsal teşkil edecek. Bu yüzden uzmanlar, kripto piyasası iştirakçileri için büyük bir yarar olarak pahalandırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap