Son Dakika: Ünlü Bitcoin Borsası Hacklendi! Onmilyonlarca Dolarlık Ethereum Kayıp

Son Dakika: Ünlü Bitcoin Borsası Hacklendi! Onmilyonlarca Dolarlık Ethereum Kayıp

Paylaş
Son Dakika: Ünlü Bitcoin Borsası Hacklendi! Onmilyonlarca Dolarlık Ethereum Kayıp

Kriptokoin.com – Bugün sabah saatlerinde hack saldırısına uğradığına yönelik iddialar ortaya atılan ünlü Bitcoin ve kripto para borsası Upbit’in gerçekten de hacklendiği ortaya çıktı! Borsa konuya yönelik yaptığı resmi açıklamada 342.000 ETH’nin çalındığını belirtti.

Güney Kore’nin popüler Bitcoin borsası hacklendi!

Güney Kore’deki önde gelen kripto para alım satım borsalarından biri olan UpBit, büyük miktarlarda kripto para birimlerinin borsa dışına çıkarılmasından sonra bir “hack” saldırısını doğruladı. Ayrıca yerel bir haber portalı borsadaki para yatırma ve para çekme hizmetlerini geçici olarak devre dışı bıraktığını bildirdi. Şimdi, borsa olayla ilgili resmi bir açıklama yaptı. UpBit’in ana şirketi Dunamu’nun CEO’su Lee Seok-woo, 342.000 Ethereum’un borsanın sıcak cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana taşındığını belirtti. Ancak, Lee Seok-woo söz konusu olayın bir hack saldırısı olduğunu söylemedi:

Her şeyden önce, bunun size verebileceği rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. 27 Kasım 2019 tarihinde 342.000 ETH (yaklaşık 58 milyar won) UpBit’in Ethereum sıcak cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. Bilinmeyen cüzdan adresi: 0xa09871AEadF4994Ca12f5c0b6056BBd1d343c029.

Bilanço büyük: 50 milyon dolarlık Ethereum kayıp!

Resmi açıklamada, bilinmeyen cüzdana transfer edilen yaklaşık 50 milyon dolar değerindeki Ethereum’un “UpBit varlıkları tarafından karşılanacağı” belirtiliyor. Borsa yakında konuya yönelik bir güncelleme yayınlayacak. Ayrıca borsanın resmi açıklamasında, tüm kripto para birimlerinin, sıcak cüzdandan soğuk cüzdana aktarılacağı ve platformda para çekme ve yatırma işlemlerinin iki hafta sonra tekrar başlatılacağı belirtildi. Son dönemde yaşanan hack olayları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Sıcak Gelişme: Bir Bitcoin Borsası Daha Hacklendi! Yarım Milyon Dolarlık Kayıp” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap