Son Dakika Ripple Haberleri: XRP Tahmini, Yüzmilyarlarca Dolarlık Sektöre XRP Damgası ve Daha Fazlası…

Son Dakika Ripple Haberleri: XRP Tahmini, Yüzmilyarlarca Dolarlık Sektöre XRP Damgası ve Daha Fazlası…

Paylaş
Son Dakika Ripple Haberleri: XRP Tahmini, Yüzmilyarlarca Dolarlık Sektöre XRP Damgası ve Daha Fazlası…

Kriptokoin.com – Ripple fiyatı uzun süredir ivme kaybediyor. Kripto para Stellar ile birlikte 2019’un en kötü performans gösteren altcoin’i olma yolunda ilerliyor. Aslında fiyatı olumlu yönde etkileyecek bir çok ortaklık duyurusu, listelemeler, pazarlama faaliyeti ve kritik gelişmeler yaşandı. Fakat bu faktörlerin XRP fiyatına belirleyici bir etkisi olmadı. Birde XRP’nin başını ağrıtan ve hala sonuçlanmamış olan önemli bir sınıf davası da var. Bu nedenle yatırımcılar kripto paranın geleceği konusunda endişeli olmaya devam ediyor. Herkesin merakı XRP fiyatının bir yükseliş trendine girip girmeyeceği ve bunu katalize edecek gelişmelerin olup olmadığıdır. Kısa süre önce piyasada önemli XRP gelişmeleri yaşandı. Bizde sizler için bu gelişmeleri ve XRP fiyatının yönünü tayin eden fiyat tahminini makalemizde derledik…

Ripple (XRP) davasında kritik bir gelişme yaşandı

Ripple, 2020 Ocak’ında yapılması planlanan bir mahkeme duruşması öncesinde XRP’nin başına bela olan bir sınıf davasını reddetmek için son kozlarını oynuyor. Ripple bir kez daha yasa dışı menkul kıymet satışı üzerine açılan sınıf davası adına yeni savunma dilekçeleri sundu. Şirket XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ısrarla belirterek, davanın zaman aşımına tabi olduğunu öne sürüyor. Ripple geçtiğimiz günlerde California Bölge Mahkemesi’ne yaptığı itirazda, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını fakat kripto paranın bir menkul kıymet varlığı olarak kabul edilmesi durumunda ise satışın 2013 yılında başlaması ve bunun 3 yıllık zaman aşımı kuralını aşması nedeniyle davanın düşmesi gerektiğini vurguluyor.

Ripple, 2013 yılında perakende yatırımcılara XRP satmaya başladı; bu, 2016’da bir dava açılmasının ardından 2018 yazında yasal yollara başvurmak için çok geç kalındığı anlamına geliyor.  Ripple, uzun süren yasal savaşın temel taşı olan büyük soruyu hala açıklığa kavuşturamadı. Şirket XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını haykırsa da bazı yatırımcı ve uzmanlar onunla aynı fikirde değil.  Aslında birçok yatırımcı XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını öne sürüyor. XRP’nin menkul kıymet olarak statüsü, kripto para birimi sektöründe bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Kripto etkileyici BitLord ise kısa süre önce Ripple’ın, yerel tokeni XRP’yi kullanarak finansa piyasasında çeşitli satın almaları gerçekleştirdiğini öne sürdü.

140 milyar dolarlık sektöre Ripple (XRP) etkisi

Forte, dijital ekonomiler oluşturmak için Ripple’ın XRP’sini kullanmanın yararlarını ortaya koyuyor. Ripple’ın yatırım kolu Xpring ile Mart ayında ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturan San Francisco merkezli şirket Forte, Blockchain teknolojisini oyun alanında uygulamak için çalışmaya devam ediyor. Son zamanlarda, Forte kurucu ortağı Brett Seyler, XRP kullanmanın yararlarını açıkladı.  Forte, 140 milyon dolarlık oyun endüstrisi içinde yeni güçlü ekonomiler oluşturmaya ve sektörü daha merkezi olmayan hale getirmeye odaklanan üst düzey endüstri yöneticileri (kurucu CEO’su Kevin Chou dahil) tarafından yönetiliyor. Brett Seyler konuya yönelik unları söyledi:

Çok taraflı katılım, açık pazarlar ve şeffaflığın artmasıyla oyun ekonomileri oluşturmak, durgun ekonomi tasarımıyla sonuçlanan karmaşıklıktan ödün vermeyen oyun geliştiricilerin mücadelesine güçlü bir çözüm sunuyor.

Blockchain, oyun içi işlemleri kolay, hızlı ve şeffaf hale getirebildiği için eşler arası oyun ekonomileri oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Büyüyü gerçekleştirmek için Forte, birden fazla Blockchain arasında bağlantı kurmak için eski Ripple CTO Stephan Thomas tarafından oluşturulan Interledger protokolünü (ILP) kullanıyor. Bunun üzerine startup, aynı zamanda birlikte çalışabilirlik seviyesinin yanı sıra güvenlik ve likidite seviyesini artırmak için XRP’yi kullanıyor.  Kuruluşundan bu yana Xpring, XRP’nin kabulünü kolaylaştırmak için yaklaşık 20 şirkete 500 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Ripple boğaları çabalarını artırabilir mi? Denys Serhiichuk cevaplıyor

Popüler teknik analist Denys Serhiichuk’a göre, sabit kısa vadeli büyümeyi bulmak için önemli XRP seviyelerinin analiz edilmesi gerekiyor. Analiste göre, 1H grafiğine baktığımızda, XRP kısa vadede boğaların egemen olduğuna dair göstergeler gösteriyor. Dünden beri devam eden pompa  fiyatın 0,22 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkmasını sağladı.

XRP/USD paritesi grafiği – TradingView

Denys Serhiichuk’a göre, en yakın fiyat tahmininde hem Hareketli Ortalama Yakınsama/Sapma göstergesi (MACD) hem de Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükselişe geçerek alıcıların devam eden hakimiyetini teyit ediyor. Dahası, alım hacmi yükselişe işaret ederek satış hacmini devraldı.

XRP/USD paritesi grafiği – TradingView

Analiste göre, daha büyük zaman dilimine bakıldığında, genel resim daha az olumlu. Dün, uzun boğa mumu yüksek bir fitille kapandı. Bu analiste göre, alıcıların XRP’nin büyümesini düzeltemediği anlamına geliyor. Üstelik, hareketli ortalamalar düşüşe geçerek büyüme şansını göz ardı ediyor. Bu bağlamda analiste göre, XRP fiyatının grafikte belirtildiği gibi 0,212- 0,217 dolar aralığında dalgalanması muhtemel görünüyor. Başarılı analistlerin kritik XRP fiyat tahminleri için “5 Ünlü Analist Ripple’ı Masaya Yatırdı! İşte XRP’nin Göreceği Seviyeler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap