Son Dakika: Google, Bu 11 Altcoin Ağı İçin Dayanak Ekliyor!

Son Dakika: Google, Bu 11 Altcoin Ağı İçin Dayanak Ekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Google, Bu 11 Altcoin Ağı İçin Dayanak Ekliyor!

2018’de başlayan bir teşebbüsle Google Cloud, Blockchain bilgilerini BigQuery kamusal bilgi kümelerine ekliyor. Şirket, 2019’da altı bilgi seti daha eklemişti. Artık, kesimin talepleri doğrultusunda, en çok talep gören 11 altcoin ağını dahil ediyor…

Google Cloud, kapsamlı bir altcoin ağı istiyor

Google, bu eklemeyle kripto topluluğunun isteklerini karşılıyor. Blockchain temelleri, Web3 analitik firmaları, geliştiriciler ve müşteriler, kripto görünümüne daha kapsamlı bir bakış istiyor. Bilhassa “Bugün üç makul ağda kaç NFT üretildi?” ya da “Cross-chain süreç fiyatları nasıl bir değişiklik gösteriyor?” üzere karmaşık sorulara karşılık arıyorlar.

Google’ın sağladığı bu hizmet, kullanıcılara node işletmeye ya da bir dizine bakım yapmaya gerek kalmadan sorularını yanıtlama imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, cüzdanlar ortası varlık akışını, hangi tokenlerin tanınan olduğunu ve akıllı kontratlarla nasıl etkileşimde bulunduklarını anlamak için tam on-chain süreç geçmişini sorgulayabilecek.

Hangi altcoin ağları eklendi?

Resmi duyuruya nazaran Google, aşağıdaki on bir altcoin ağını BigQuery kamusal data kümelerine ekledi:

 • Avalanche
 • Arbitrum
 • Cronos
 • Ethereum (Görli)
 • Fantom (Opera)
 • Near
 • Optimism
 • Polkadot
 • Polygon Mainnet
 • Polygon Mumbai
 • Tron

Daha fazla bilgi erişimi

Mevcut Bitcoin BigQuery data kümesinde de geliştirmeler yapıldı. Google, geliştiricilerin sorgulaması için açık kaynaklı Blockchain-ETL data kümelerine Satoshis (sats) / Ordinals ekledi. Ordinals temelde sats için bir numaralandırma sistemidir. Bu da altcoin ağları için daha fazla kullanım durumu manasına geliyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Google, geçtiğimiz hafta LayerZero Labs ile işbirliğini duyurdu. İşbirliği, bilhassa Web3 altcoin kesimini yakından ilgilendiriyordu.

Sırada ne var?

Google’ın bu son adımı, altcoin ve Blockchain dünyası için büyük bir adımı temsil ediyor. BigQuery kamusal bilgi kümelerine eklenen bu altcoin ağları, Google’ın blockchain teknolojisine olan önemli yatırımının bir yansımasıdır. Lakin bu yalnızca başlangıç. İlerleyen vakitlerde, Google üzere teknoloji devlerinin kripto paralarla olan entegrasyonlarının artmasını ve bu alanda daha fazla yenilik yapmasını bekleyebiliriz.

Entegrasyonun altcoin dünyası için getireceği avantajlar da azımsanamaz. Bilhassa tahlil ve bilgi sorgulama konusunda, kullanıcılar için epeyce bedelli fırsatlar olacak. Bu, yatırımcıların ve geliştiricilerin piyasa hareketlerini daha hakikat bir biçimde takip edebilmelerini, stratejik kararlar alabilmelerini ve risklerini minimuma indirebilmelerini sağlayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Google, Bu 11 Altcoin Ağı İçin Dayanak Ekliyor! 1

Özetle, Google’ın bu atılımı altcoin’lerin daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlıyor. Mainstream bir platformun bu kadar geniş çaplı bir entegrasyonu, kripto paraların günlük yaşantımıza ne kadar entegre olabileceğinin de bir göstergesi. Sonuç olarak, Google’ın bu son adımıyla kripto dünyasında yeni bir devrin başladığını söyleyebiliriz. Teknolojinin bu süratle ilerlemesi ve entegrasyonların bu kadar süratle gerçekleşmesi, kripto paraların geleceği için epey umut verici.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap