Son Dakika: Coinbase Bu 3 Altcoin Ticaretini Askıya Aldı!

Son Dakika: Coinbase Bu 3 Altcoin Ticaretini Askıya Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Son Dakika: Coinbase Bu 3 Altcoin Ticaretini Askıya Aldı!

Kripto para borsası Coinbase, 31 Ağustos’tan itibaren Kanadalı kullanıcılar için 3 altcoin projesinde alım satımını askıya alacak. Kullanıcılar son tarihten sonra USDT, DAI ve RAI yatırmaya ve çekmeye devam edebilecek. Lakin ticaret askıya alınacak.

Coinbase bu altcoin projelerinde ticareti askıya aldığını açıkladı!

Kripto para borsası Coinbase, 31 Ağustos’tan itibaren Kanadalı kullanıcılar için Tether (USDT), DAI ve RAI stablecoin’lerinde alım satımını askıya alacağını açıkladı. Coinbase, 17 bugün kullanıcılara gönderdiği bir e-posta bildiriminde “borsamızdaki varlıkları listeleme standartlarımızı karşıladıklarından emin olmak için tertipli olarak izliyoruz” dedi. Ayrıyeten, incelemesine dayanarak, bu altcoin projelerinin ticareti Eylül ayından itibaren Kanadalı kullanıcılar için mevcut olmayacak. Fakat, Kanadalı kullanıcıların son tarihten sonra da stablecoin’lerin yatırması ve çekmesi mümkün. Coinbase, hususa ait olarak şu açıklamayı yaptı:

Coinbase Canada, Inc. makul Kanada yargı bölgelerinde tescil için müracaatta bulundu. Lakin şimdi tescil almadı. Coinbase Canada, Inc. tescil alıncaya kadar, bir taahhütnamenin kurallarına uymayı kabul etti.

BTC Piyasası: Son Dakika: Coinbase Bu 3 Altcoin Ticaretini Askıya Aldı! 1Kanadalı kullanıcılara 17 Ağustos tarihli bildirim. Kaynak: Coinbase

Crypto.com da bu altcoin projesini listeden çıkardı!

Bu yılın başlarında, öteki dijital varlık borsası Crypto.com Kanadalı kullanıcılar için USDT’yi listeden çıkardı. Ontario Menkul Değerler Komitesi 2021’de USDT’yi yasakladı. Lakin, yasağın ardındaki gerekçeyi hiçbir vakit açıklamadı. 22 Şubat’ta Kanada Menkul Değerler Yöneticileri (CSA), kayıtlı kripto borsalarının yahut kayıt bekleyenlerin düzenleyici kurumla yasal olarak bağlayıcı taahhütler imzalamasını gerektiren bir bildirim yayınladı. Başka hususların yanı sıra, taahhüt şunları gerektiriyor:

CTP [kripto varlık ticaret platformları] tarafından, müşterilerin CSA’nın evvelce yazılı müsaadesi olmadan kripto mukaveleleri aracılığıyla Paha Referanslı Kripto Varlıkları (genellikle stablecoin olarak adlandırılır) satın almaları yahut yatırmaları yasaktır.

BTC Piyasası: Son Dakika: Coinbase Bu 3 Altcoin Ticaretini Askıya Aldı! 2

CSA’nın onay verdiği tek stablecoin: USD Coin (USDC)

Popüler bir altcoin projesi olan Tether (USDT), prestiji para rezervleri ile desteklenen bir stablecoin. Bu ortada DAI, prestiji ve algoritmik stablecoin ortasında bir hibrit olarak var oluyor. Öte yandan RAI, rastgele bir varlığa bağlı olmayan algoritmik bir stablecoin. Şu anda, merkezi kripto borsalarında listelenmek üzere CSA tarafından onaylanan tek stablecoin USD Coin (USDC)

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsası OKX, Haziran ayında Kanada’dan çekildi. Kripto borsası, çıkış münasebeti olarak yeni düzenlemeleri gösterdi. Benzeri halde, kripto borsası Binance de Eylül ayına kadar Kanada’dan çıkmayı planlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap