Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Günlük süreç hacmi ile en büyük kripto para borsası olan Binance, büyük bir delist duyurusu yaptı. Binance, 11 altcoin çifti için süreçleri sonlandıracağını açıkladı. İşte detaylar…

Binance, 11 altcoin çiftini delist ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 10 kripto para için 11 süreç çiftini spot ticaret platformundan kaldıracağını açıkladı. Web sitesinde yapılan resmi duyuruya nazaran Binance, Arweave (AR), BurgerCities (BURGER), JasmyCoin (JASMY), OMG Network (OMG), Prosper (PROS), Unifi Protocol DAO (UNFI), Viberate (VIB), Vite (VITE), Waves (WAVES) ve WazirX (WRX) varlıkları için süreç çiftlerini kaldıracak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu! 1

Delist süreci iki basamakta gerçekleşecek. Binance, AR/BNB, BURGER/BNB, JASMY/BNB, JASMY/ETH ve OMG/BTC süreç çiftlerini 11 Mayıs günü saat 06:00’da kaldıracak. PROS/ETH, UNFI/ETH, VIB/ETH, VITE/BUSD, WAVES/BNB ve WRX/BNB için süreç çiftleri tıpkı gün saat 09:00’da listeden çıkarılacak.

WRX, izole marjinden delist oluyor

Diğer yandan Binance, 9 Mayıs’ta yaptığı farklı bir duyuruda WazirX’e (WRX) yönelik duyuru yaptı. WazirX’in Bitcoin (BTC) çiftini izole marjin alım satım platformundan çıkaracağını açıkladı. Binance, WRX/BTC çifti için borçlanmayı 10 Mayıs’ta askıya alacak. Akabinde tüm açık konumlar kapatılarak kullanıcılara geri ödemeleri 15 Mayıs saat 09:00’da direkt yapılacak. Bu delist süreçlerinden sonra Binance, bekleyen tüm buyrukları iptal edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu! 2

Binance ekosistemindeki öbür gelişmeler

Bu sırada Binance’in NFT pazaryeri bugün bir açıklama yaptı. Platform, kesin bir tarih açıklamamasına karşın Mayıs ayının ilerleyen günlerinde Ordinals yahut Bitcoin NFT’leri için takviye eklemeyi planladığını söyledi. Halihazırda Ethereum, Polygon ve kendi mahallî BNB Chain’i üzerindeki NFT’leri destekleyen Binance NFT, yatırımcıların Bitcoin ağında Ordinals satın almalarına müsaade vererek tekliflerini genişletmeyi planlıyor. Koleksiyoncular yakında Bitcoin ağında oluşturulan NFT’leri alıp satabilecek. Böylelikle yeni ortaya çıkan Ordinals ekosisteminin erişimini genişletebilecek.

Buna ek olarak Binance, kullanıcıların Bitcoin NFT’lere alışmasına yardımcı olmak için yatırımcıların Binance hesaplarıyla Bitcoin tabanlı NFT’ler satın almasına imkan tanıyarak kullanıcılar için süreci kolaylaştıracak. NFT devi Yuga Labs’ın TwelveFold Ordinals’ını basmak isteyen koleksiyoncuların yapması gerektiği üzere, Ordinals satın almak için taproot uyumlu bir Bitcoin cüzdanı kurmak zorunda kalmak yerine Binance, yeni alıcıların büyüyen pazara girmesi için süreci kolay ve inançlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Binance’den 11 Altcoin İçin Delist Duyurusu! 3

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ordinals geçen hafta 3 milyon üyeye ulaştı. Bu sırada, pazar yerlerinin Bitcoin NFT’lerini benimsemesine yönelik talep de giderek artıyor. Mart ayında, NFT pazaryeri Magic Eden, Ordinals için takviye ekledi. Bunu yapmak için Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse’i entegre etti. Nisan ayında, pazar yeri, sanatkarların ikincil pazarda listelemeden evvel NFTleri basmalarına yardımcı olmak için bir içerik oluşturucu fırlatma rampasını kullanıma sundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap