Solana Yükselirken Balinalar Bu Coin’leri Dump’lıyor!

Solana Yükselirken Balinalar Bu Coin’leri Dump’lıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Solana Yükselirken Balinalar Bu Coin’leri Dump’lıyor!

Bitcoin fiyatı 26.500 dolar dayanağından uzaklaşmaya çalışırken, Solana (SOL) rakiplerinden müspet ayrılıyor. Öte yandan, birtakım altcoin alanları balina satışlarıyla ivme kaybetmeye başlıyor.

Solana (SOL), piyasadan bağımsız etkileyici karlar kaydediyor

13 Mayıs, birden fazla kripto para ünitesi %1 civarında yeşil yahut kırmızıdaydı. Bu esnada, piyasanın toplam kıymeti %1,5’lik hafif bir artış gördü. Öte yandan Solana, gün içi %2,5’in üzerinde yararıyla ETH ve BTC’yi geride bırakıyor. Fiyat teknik açıdan boğa sinyali olan 9 ve 20 EMA çizgilerinin üzerine çıkmayı başardı.

CoinMarketCap’ten alınan bilgiler, SOL’un bugün bir noktada %5’ten fazla yükseldiğini gösteriyor. Fiyatı 21,24 dolarda yeni bir mahallî tepe kaydetti. Teknik açıdan değerli bir gelişme, 4 saatlik grafikte 9 ve 20 EMA çizgilerinin üzerine çıkmayı başarması. Bu hareket, SOL fiyatının kısa vadeli bir yükseliş döngüsüne girdiğinin ve sonraki 24 saat içinde yükselmeye devam edebileceğinin sinyalini veriyor.

BTC Piyasası: Solana Yükselirken Balinalar Bu Coin’leri Dump’lıyor! 1

Solana yükselirken meme coin piyasası ‘aşırı satıldı’

Meme coin piyasası Nisan ayından bu yana ralli yapan Pepe Coin ve akabinde yeni projelerle gündemde kalmaya devam ediyor. Lakin, eğilim Mayıs ayında ivme kaybetmeye başladı. Piyasa tahlil firması Kaiko’ya nazaran, meme coin’lerin günlük süreç hacmi değerli ölçüde 1 milyar dolardan yaklaşık 500 milyon dolara düştü.

Kaiko, bu %50’lik düşüşün, yatırımcıların kâr elde etmesinden ve meme tokenlerinden hareket etmesinden kaynaklandığını belirtti.

Kaiko tarafından paylaşılan grafik, Dogecoin’in (DOGE) günlük süreç hacmi açısından en makûs darbeyi aldığını gösteriyor. DOGE’nin süreç hacmi Mart sonundan Nisan başına kadar neredeyse 1,5 milyar dolara ulaştı. Lakin, bu ayın başlarında 0,5 milyar doların altına düştü.

Bununla birlikte, DOGE histerisinin sadece yeni piyasaya sürülen meme parası PEPE’ye geçtiği anlaşılıyor. CoinMarketCap’e nazaran, bu ayın başlarında PEPE hacmi 1 milyar doları aştı. Şu anda 24 saatlik süreç hacmi 996.129.278 dolar. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 13 Mayıs’ta Elon Musk tweet’iyle tekrar ralli yaptı.

Bitcoin’de uzun vadeli yatırımcılarının ilgisizliğini görüyor

Solana haftanın öne çıkan altcoin performansı olurken, bilgiler Bitcoin’in uzun vadeli yatırımcılarını kaybettiğini gösteriyor. Glassnode’un son datalarına nazaran Bitcoin (BTC), bir ila iki gün hareketsiz kaldıktan sonra harcanan Bitcoin çıktılarının sayısı açısından 10 ayın en düşük düzeyine ulaştı.

Bu metrik, en az bir ve iki yıl atıl kaldıktan sonra son yedi gün içinde harcanan Bitcoin çıktılarının sayısını ölçer.

Glassnode datalarına nazaran metrik, 13 Mayıs’ta 164,214 ile 13 Temmuz 2022’den bu yana en düşük düzeye ulaştı. Ayrıyeten, uzun vadeli yatırımcıların sattığını yahut transfer ettiğini öne sürüyor. Bu da birtakım yatırımcılar ortasında Bitcoin’in uzun vadeli büyüme beklentilerine olan itimat eksikliğini gösteriyor. Ek olarak, birtakım yatırımcıların BTC’de kısa vadeli görüşe yöneldiği formunda yorumlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap