Solana Tabanlı Altcoin İçin Kritik Oylama, Yatırımcıları Kaybedebilir!

Solana Tabanlı Altcoin İçin Kritik Oylama, Yatırımcıları Kaybedebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Solana Tabanlı Altcoin İçin Kritik Oylama, Yatırımcıları Kaybedebilir!

Parrot Finance, Solana’nın en parlak periyodunda halka açık bir token satışında 80 milyon doların üzerinde para topladı. Fakat, altcoin projesi bundan iki yıl sonra bir itfa oylamasıyla karşı karşıya.

Altcoin projesi için kritik oylama, birinci yatırımcılar endişeli!

Önerilen itfa programı, Parrot’un idare tokenı PRT’yi, token başına 0,0045 dolardan holder’lar ortasında dağıtılmak üzere, hazinesinden 80 milyon dolardan fazla para ile sona erdirmeyi amaçlıyor. Bu fiyat, birinci destekçilerin yatırımlarının bedelini büyük ölçüde düşürecek. Böylelikle, token başına 0,04 dolarlık birinci yatırımlarının sadece onda birini telafi etmelerine neden olacak.

Eleştirmenler, Parrot Finance’in ardındaki grubun önerilen itfa planı kapsamında 60 milyon dolara kadar çıkabileceğini söylüyor. Ayrıyeten, başka yatırımcılara sırf 12 milyon dolar bırakacağını argüman ediyor. Mevzu hakkında yorum yapan Spreek takma isimli twitter kullanıcısı şu tezleri paylaştı:

Bugün yönetişimde bir yanılgı haberi vardı: gopartyparrot takımı, ICO fonlarında kalan 72 milyon dolarını alır ve 12 milyon doları token sahiplerine, 60 milyon doları gruba bölmeye çalışır. Ayrıyeten tokenlerinin kilidini erken açtılar ve oburlarının ne dediğine bakılmaksızın oylayacaklar.

Teklife toplumsal medyada farklı yansılar geldi. Verilen karşılıklara bakıldığında bölünmüş bir toplum tablosu ortaya çıkıyor. Birtakım yatırımcılar itfayı hazinenin berbat idaresini engellemek için gerekli bir adım olarak görüyor. Başkaları ise token bedelindeki değerli kayıp nedeniyle bunu bir soygun olarak pahalandırıyor.

Seçmenlerin çoğunluğu öneriyi destekliyor, itirazlar var!

Bu durum, daha geniş kripto topluluğunda, bilhassa ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) üzere düzenleyici kurumların incelemelerinin artmasıyla birlikte, düzenlenmemiş token arzları yoluyla projelerin finanse edilmesiyle alakalı riskler konusunda telaşları de artırdı.

Teklif şu anda oylamaya açık ve altı günü kaldı. Lakin, pek çok kişi takımın PRT arzı üzerinde değerli bir denetime sahip olduğunu söylüyor. Bu yüzden, oylamayı kendi lehlerine etkileyeceklerini argüman ediyorlar. Bu nedenle de sonuca kuşkuyla yaklaşıyorlar. Bu yazının yazıldığı sırada, oyların %97 üzere ezici bir çoğunluğu geri alımdan yanaydı.

Ancak Parrot takımı bu savların kimilerine karşı çıktı. Bu doğrultuda, 22 Temmuz’da Twitter üzerinden bir açıklama yaptılar. Takım, hazine tokenlarına dokunmadıklarını ya da bunlarla oylama yapmadıklarını belirtti. Ayrıyeten, önerilen token dönüşümünden 60 milyon dolara kadar para kazanacakları tarafındaki savların gerçek dışı olduğunu ileri sürdü.

Bununla birlikte, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, takımın protestolarına karşın, merkezi olmayan özerk bir tertibin (DAO) olmaması, token sahiplerinin kıymetli kararlara katılmasını engelledi. Bu nedenle, takımın resmi oylamalar olmadan büyük değişiklikler yaptığı da söylentiler ortasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap