Solana (SOL) Kapıları Açtı! Bu Entegrasyon Milyonları Çekecek

Solana (SOL) Kapıları Açtı! Bu Entegrasyon Milyonları Çekecek

Paylaş
BTC Piyasası: Solana (SOL) Kapıları Açtı! Bu Entegrasyon Milyonları Çekecek

Solana cüzdan sağlayıcısı Solflare, tanınan kripto cüzdanı MetaMask kullanıcılarının Solana portföylerini direkt yönetmelerine imkan tanıyan MetaMask Snaps’ı entegre ettiğini duyurdu.

Milyonlarca kullanıcı problemsiz Solana tecrübesine ulaşıyor

Ayrıntılara nazaran, Solflare yeni entegrasyon ile Solana Blockchain’ine erişimi ve kullanımı daha kolay hâle getiriyor. MetaMask Snaps ismi verilen eklenti sayesinde, Solflare, MetaMask kullanıcılarının Solana ekosistemi içindeki çeşitli dApps’lerle etkileşimine imkan sağlayacak.

Solflare’in kurucu ortağı Filip Dragoslavic, yeni cüzdanlar kurma “sorunlarının”, potansiyel kullanıcıları Solana ekosistemine giriş yapmaktan alıkoyduğunu belirtti. Dragoslavic, “Bu entegrasyon, Web3’ün en büyük kullanıcı kitlesinin yalnızca Solana’yı denemesini sağlıyor. Ayrıyeten, oyun değiştirici olacak” dedi.

MetaMask Snaps eser başkanı Christian Montoya ise, MetaMask kullanıcılarını Solana DApps’a taşımanın “daha problemsiz bir kullanıcı deneyimi” gerçek büyük bir adım olduğunu söyledi.

MetaMask Snaps entegrasyonlara başladı

Merakla beklenen MetaMask Snaps, kullanıcıların farklı blockchain ağlarıyla etkileşimde bulunmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kore Blockchain Haftası’nda Cointelegraph’a röportaj veren ConsenSys strateji şefi Simon Morris, Snaps’ı, üçüncü taraf geliştiricilerin “Snaps” ismi verilen DApps’ı başlatmalarına müsaade veren “MetaMask için bir Apple App Store” olarak tanımladı.

Ek olarak, özellik kullanıcılara MetaMask aracılığıyla SOL, Solana Program Kütüphane tokenlerine ve NFT yönetme imkanı tanıyor. Duyuru, mevcut MetaMask kullanıcılarının cüzdanlarını Ethereum ve öteki Ethereum Virtual Machine (EVM) chain’leri ile Solana Blockchain’inde entegre etmelerine imkan tanıdığını vurguladı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere MetaMask, geçen hafta Ethereum için yeni bir atılım yapmıştı.

BTC Piyasası: Solana (SOL) Kapıları Açtı! Bu Entegrasyon Milyonları Çekecek 1

Solana’nın farklı bir altyapıya sahip olması nedeniyle, ekosisteme erişim Solflare üzere Solana’ya mahsus cüzdanlar gerektirir. Lakin yeni özellik sayesinde, kullanıcılar Solana ile etkileşimlerini MetaMask aracılığıyla yönetebilecekler. Solana’ya bağlanmak isteyen MetaMask kullanıcılarının Solflare’in web sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Ayrıyeten, cüzdanlarını rastgele bir Solana uygulamasına bağlayacaklar. Heyetim sürecinin akabinde, kullanıcılar EVM varlıklarını Solana’ya taşıyabilecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap