Solana Kurucusu Rakibiyle Barış İstedi! SOL İçin Ufukta Ne Var?

Solana Kurucusu Rakibiyle Barış İstedi! SOL İçin Ufukta Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Solana Kurucusu Rakibiyle Barış İstedi! SOL İçin Ufukta Ne Var?

Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, Solana ve Ethereum’un (ETH) bir ortada var olduğu bir gelecek öngörüyor. Bu doğrultuda, bir ekosistemin başkasını öldüreceğine dair tüm anlatının çöpe atılması davetini yaptı. Bu gelişmelerin ortasında SOL, gözünü 70 dolara dikti.

Solana kurucusu soğuk savaşın sona ermesini istiyor!

Solana’nın (SOL) kurucusu Anatoly Yakovenko, takipçilerini geçmiş döngüde oynanan anlatıyı geri getirmemeye çağırıyor. Bu bağlamda SOL’u Ethereum’a (ETH) karşı koyarak “Bu topal” diyor. Solana yöneticisi, iki ekosistemin bir ortada var olmasının mümkün olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, rekabet etmek için örtüşen özelliklerinden yararlanabileceği bir gelecek öngörüyor.

Açıklama, MakerDAO kurucu ortağı ve CEO’su Rune Christensen’in protokolün NewChain’ini Ethereum’dan kaldırma ve Solana Blockchain’de çatallama planlarını açıklamasının akabinde geldi. Christensen’in niyeti zararsızdı. Bununla birlikte, topluluk bunu Solana ve Ethereum ortasında en uygunların savaşı olarak algıladı. Lakin Yakovenko’ya nazaran bu savaş ekosistem için sadece ziyanlı.

Yakovenko, “Solana gelişiyor ve bir formda Ethereum ölüyor” algısını çürütmek istiyor. Ayrıyeten, Danksharding’in Solana bilgilerinin tamamını içerecek kâfi bant genişliğine sahip olabileceği konusunda optimist olduğunu gösteriyor. Bilhassa Danksharding, Blockchain teknolojisinin daha ucuz bloklar eklemesini sağlayan bir teknoloji. Rollup süreçleri için depolama alanını artırıyor. Böylelikle, süreç hacmini genişleten bir Ethereum rollup ölçeklendirme metodu olarak ortaya çıkıyor.

Solana mucidi daha evvel de emsal davetler yaptı

Bu, Yakovenko’nun Solana ve Ethereum hengamesini bastırmaya çalıştığı birinci sefer değil. Bir Ethereum topluluğu üyesi olan jebus.eth, Ekim ayında yaptığı bir alıntıda Solana’yı tenkit. ETH topluluk üyesi, Solana’yı kriptonun Demokrat Partisi’ne benzetti. Solana’yı pahanın kaynağı konusunda bir anlayışa sahip olmayan “fakirler ve zenginler koalisyonu” olarak nitelendirdi. jebus.eth, bedel yerine ucuz olmaya öncelik veren bir küme insan olduğunu da kelamlarına ekledi.

Buna karşılık Yakovenko, “Ekonomik dönüşümün büyük tiyatrosunda Ethereum kendisini gerçek bir ihtilalin habercisi olarak değil, sadece burjuva ayaklanmasının yeni bir gösterisi olarak sunuyor,” diye savundu.

SOL teknik görünümü: Amaçta 70 dolar var!

Kripto analisti Lockridge Okoth, SOL’un teknik fotoğrafına bakıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana fiyatı kuzeye bağlı kalmaya devam ediyor. Altcoin, süreç hacminde %11’lik bir tırmanışla birlikte gün içinde %2’lik bir artış gösterdi. Fiyat ve süreç hacmi ortasındaki parite, alıcılar tarafından varlığa yönelik güçlü ilgiyi gösteriyor. Birebir vakitte daha yüksek likiditeye, daha güzel buyruk uygulamasına ve alıcı ile satıcıyı birbirine bağlamak için daha etkin bir piyasaya işaret ediyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, kripto para ünitesi 63,58 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten, gözler yükselen ivme ve SOL piyasasında boğaların varlığının ortasında 70,00 dolar işaretine çevrilmiş durumda. Bunu, kuzeye giden RSI ve müspet bölgedeki Awesome Osilator’un (AO) yeşil histogram çubuklarında görmek mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Solana Kurucusu Rakibiyle Barış İstedi! SOL İçin Ufukta Ne Var? 1SOL 1 günlük grafik
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap