Solana Kurucusu: Bu Altcoin Canlılığını Kaybetti!

Solana Kurucusu: Bu Altcoin Canlılığını Kaybetti!

Paylaş
BTC Piyasası: Solana Kurucusu: Bu Altcoin Canlılığını Kaybetti!

Birçok yatırımcı kripto para fiyatlarının son 24 saat içerisinde düşüşüne yönelik tasaya kapılırken, kripto para toplulukları yeni bir tartışmaya odaklandı. Solana kurucusu, Twitter üzerinden Ethereum (ETH)’u eleştirdi! İşte detaylar…

Solana kurucusu Yakovenko, Twitter üzerinden Ethereum yatırımcılarına seslendi!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kripto para dünyasında rekabet günden güne artıyor. Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko ile Solana’nın yönetişim, merkezileşme ve donanım ihtiyaçlarını eleştiren Abdel Bakhta ortasındaki son tweet’ler, Solana ve Ethereum ortasındaki ağır rekabeti ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Solana Kurucusu: Bu Altcoin Canlılığını Kaybetti! 1

Yakovenko’nun karşılığı, Ethereum’un tarafsız güvenilirliğine ve uygulanabilir bir Layer-1 blockchain platformu olarak kabul edilmesi için gereken temel felsefi istikametlerine yönelik bir eleştiriydi. Yakovenko, Ethereum’un paha çıkarma oranının çok yüksek olduğunu ve Solana kadar toplum güzelliğine yaramadığını savundu. Yakovenko ayrıyeten Solana’nın yönetişimini savunarak, her iki platformun da açık kaynak kodlu olması ve herkes tarafından istenilen tarafta forklanabilmesi nedeniyle projenin yönetişiminin Ethereum’unkinden değerli ölçüde farklı olmadığını belirtti.

Kripto topluluğu büyük bir tartışmanın ortasında kaldı!

Solana’nın donanım ihtiyaçlarıyla ilgili telaşları reddeden Yakovenko, bu gerçek bir sorun olsaydı ağdaki tam düğüm sayısının çok daha az olacağını ima etti. Ünlü ismin yorumları latife yollu olsa da, kripto topluluğu içinde hararetli bir tartışmaya yol açtı.

Bazı kullanıcıların Yakovenko’nun duruşunu destekleyerek Ethereum’un yüksek bedel çıkarma ve tarafsızlık eksikliğinin onu bir Layer-1 blockchain platformu olarak daha az uygulanabilir hale getirdiğini kabul etti. Başkaları ise Yakovenko’yu trolleri beslemek ve boş bir tartışmaya girmekle suçladı. Solana ve Ethereum savunucuları ortasındaki çatışma, kendilerini farklılaştırmak ve yeni kullanıcıları çekmek için çabalayan blockchain platformları ortasında süregelen rekabetin altını çiziyor.

Solana ve Ethereum ortasındaki rekabet artıyor!

Ethereum şu anda Bitcoin’in akabinde piyasa bedeli açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi unvanını elinde bulunduruyor. Merkezi olmayan yapısı ve akıllı kontratları çalıştırma yeteneği, onu merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler ortasında tanınan bir seçim haline getirdi. Solana ise daha süratli süreç müddetleri ve daha düşük fiyatlarıyla daha verimli bir blockchain platformu arayan kullanıcılar için daha yararlı bir seçenek olabilir. Bununla birlikte Solana ve Ethereum destekçileri ortasındaki tartışma kimilerine değersiz görünse de, kripto para alanındaki blockchain platformları ortasındaki ağır rekabeti vurguluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap