Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek?

Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek?

Kripto para dünyasında bir altcoin için şok eden bir gelişme ile karşınızdayız. Atılım dev borsa Coinbase’den geliyor. Buna nazaran düzenleyici eğilimlerin ortasında Zcash (ZEC) süreç çiftlerini ‘yalnızca limit emirleri’ ile sonlandırıyor. Sınrılama gelince de ister istemez akıllara bir sonraki adımın ne olacağı geliyor. Kestirimler ise delist odaklı oluyor. Ayrıntılara bir bakalım.

Dev borsa Coinbase altcoin ZEC ticaret çiftlerini kısıtlıyor

Kripto para borsası Coinbase geçtiğimiz günlerde değerli bir atak ile gündeme geldi. Buna nazaran, platformda uzun müddettir mevcut olan bir altcoin olan Zcash (ZEC) ile ilgili kıymetli bir duyuru yaptı. Duyuruya nazaran Coinbase, ZEC-USD ve ZEC-BTC süreç çiftlerini “yalnızca limitli emir” moduna geçirmeye karar verdi. Sonuçta, kullanıcılar artık borsada bu muhakkak süreç çiftleri için “piyasa emirleri” gerçekleştirme seçeneğine sahip olmayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek? 1

Borsa, bu güncellemenin uygulanması için açık bir neden de sunmuyor. Bununla birlikte, altcoin Zcash üzere zımnilik coinlerinin dünya çapında artan inceleme ve kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığı mevcut kripto para ünitesi düzenleme ortamını dikkate almak kıymetli. Bilhassa, çeşitli Avrupa ülkeleri kripto para borsaları üzerinde baskı uyguluyorlar. Ayrıyeten belli bölgelerde zımnilik odaklı altcoin projelerinin listeden çıkarılmasına yol açıyor.

Altcoin Zcash (ZEC) fiyatı üzerindeki etkisi

Bir zımnilik coin’i olarak nitelendirilen ve piyasa pahası açısından en büyüklerden biri olan Zcash, bu gelişmeye reaksiyon gösterdi. Coinbase’in ZEC-USD ve ZEC-BTC süreç çiftlerini “yalnızca limitli emir” olarak değiştirme kararının akabinde altcoin fiyatı etkilendi. Buna nazaran ZEC fiyatında ince fakat fark edilebilir bir düşüş meydana geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek? 2

Kripto para dalının etkin bir bölüm olduğunu unutmamak gerekiyor. Buna nazaran muhakkak tokenlerin mevcudiyetini ve alım satım seçeneklerini derinden etkileyecek gelişmeler oluyor. Bu piyasanın sonuçta gelişen düzenleyici dinamiklere tabi olduğunu kabul etmek kıymetli. Coinbase’in ZEC alım satım çiftlerini “yalnızca limitli emirlerle” sınırlama atılımı dikkat çekiyor. Ayrıyeten platformun yasal gerekliliklere uyma ve gelişmekte olan sanayi standartlarına bağlı kalma taahhüdünü yansıtıyor.

Gizlilik odaklı kripto para birimleri

Gizlilik odaklı kripto para ünitelerini çevreleyen düzenleyici incelemeler gelişmeye devam ediyor. Başka taraftan kripto para borsalarının ve kullanıcıların bu değişikliklere karşılık olarak uyanık ve uyarlanabilir kalmaları çok değerli.

Ulaş Utku Bozdoğan: Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek? 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda atılımın altcoin ZEC ticareti üzerindeki tesiri kısa vadede mütevazı. Lakin dijital varlık alanındaki daha geniş kapsamlı düzenleme eğiliminin altını çiziyor. Traderlar ve yatırımcılar için de bu gelişmeler kıymetli. Zira belli kripto para üniteleri için ticaret ortamını değerli ölçüde etkileyebiliyor. Bu yüzden onlar düzenleyici ortamdaki gelişmeleri yakından izlemeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap