Singapur’dan Bu Kripto Paraya Devasa Yatırım!

Singapur’dan Bu Kripto Paraya Devasa Yatırım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur’dan Bu Kripto Paraya Devasa Yatırım!

Singapur hükümetine ilişkin yatırım şirketi Temasek, FTX çöküşünde milyonlarca dolar kaybetmesine karşın kripto para yatırımlarını sürdürüyor. Yeni bir duyuruya nazaran, yapay zekaya odaklanan bir şirkete milyon dolarlık yatırım yaptı.

Temasek, bu kripto para şirketine ve projesine 10 milyon dolar akıttı

Singapur merkezli global yatırım şirketi, yapay zekaya dayalı algoritmik para ünitesi sistemi geliştiricisi Array’e 10 milyon dolar yatırım yaptı. Haberi 1 Mayıs’ta açıklayan Array, fonun şirketin bedelini 100 milyon doların üzerine çıkartan ikinci fonlama çeşidi olduğunu söyledi.

Temasek dayanaklı yeni algoritmik para ünitesi sistemi, Bitcoin üzere klâsik kripto para ünitelerinden daha “istikrarlı, verimli ve ölçeklenebilir” bir coin sağlamayı amaçlıyor. Sistemin ödemeler, havaleler ve yatırımlar dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarına sahip olması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur’dan Bu Kripto Paraya Devasa Yatırım! 1

Array’in akıllı kontrat platformu ArrayFi, ağının üzerine konseyi ve tescilli yapay zeka algoritması ArrayGo tarafından yönetilen merkezi olmayan uygulamaları aktifleştirmek için tasarlandı. Bu AI algoritması, her hangi bir insan yahut kurumsal denetim olmadan bağımsız olarak çalışır. Bu da onu piyasada çığır açan bir DeFi projesi haline getiriyor.

Temasek, çöken FTX’teki kaybına karşın kripto yatırımlarını sürdürüyor

Temasek’in son yatırımı, FTX’e yaptığı yatırım nedeniyle ziyan gördüğünü kabul etmesinden birkaç ay sonra geldi. Kasım 2022’de Singapur Başbakan Yardımcısı Wong, Temasek’in FTX’ten mali kayıplardan çok daha fazlasını yaşadığını savundu.

Temasek, 275 milyon dolarlık FTX yatırımının tamamını yakmak zorunda kaldı. Fiyat, Mart 2022 prestijiyle Temasek’in 403 milyar dolarlık portföyünün sırf %0,09’unu oluşturuyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur’dan Bu Kripto Paraya Devasa Yatırım! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Temasek, Nisan ayında, ABD merkezli BlueMark için 10 milyon dolarlık A serisine de katıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap