Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Birinci Adımı Bu Altcoin İle Attı!

Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Birinci Adımı Bu Altcoin İle Attı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Birinci Adımı Bu Altcoin İle Attı!

Cathy Wood’un ARK Invest’i birinci spot Ethereum ETF’si için müracaat yaptı. Ark 21Shares Ethereum ETF, ABD’de önder altcoin ETH’ye direkt yatırım yapan bu türlü bir fonu listelemeye yönelik birinci teşebbüs.

ARK Invest, spot ETF için birinci adımı Ethereum ile attı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Çarşamba günü yapılan bir müracaata nazaran, varlık yöneticileri ARK Invest ve 21Shares, direkt Ethereum (ETH) tutacak bir borsa yatırım fonu (ETF) için düzenleyici onay müracaatında bulundu. Ark 21Shares Ethereum ETF, ABD’de önder altcoin ETH’ye direkt yatırım yapan bu türlü bir fonu listelemeye yönelik birinci teşebbüs olarak göze çarpıyor. Fon, varlıkları Coinbase Custody Trust Company ile saklayacak.

Haber başlangıçta Ethereum ve Bitcoin fiyatını yükseltti. Fakat ralli kısa sürdü uzun ömürlü olamadı. Başkan kripto ve önder altcoin dosyalama öncesinde görülen fiyatlara geri döndü. Dosyalama, Ark ve 21Shares’in ortak teşebbüsü de dahil olmak üzere, çok sevilen bir spot Bitcoin ETF’si için yapılan bir dizi başvuruyu takip ediyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC geçen hafta tüm bu müracaatlara ait kararını erteledi. Dosyalama tıpkı vakitte birinci vadeli süreç Ethereum ETF’sinin SEC onayı olması beklenen tarihten evvel geldi. Beklentiler, SEC’in Ekim ortasında ya da öncesinde bir karar vereceği istikametinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Birinci Adımı Bu Altcoin İle Attı! 1

Bernstein: 676.000.000.000 dolarlık çoklu altcoin ETF’leri geliyor

Küresel varlık idaresi fonu Bernstein’ın kıdemli bir analisti, spot Bitcoin (BTC) ETF’sinin onaylanması halinde birden fazla altcoin borsa yatırım fonunun (ETF) hayata geçmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Bernstein’da global dijital varlıklar genel müdürü olarak da çalışan Gautam Chhugani, Grayscale’in geçen hafta SEC’e karşı kazandığı yasal zaferin, düzenleyicilerin spot kripto ETF müracaatlarını değerlendirirken kullanmaları için “kesin ilkeler” belirlediğini söylüyor. Bu bağlamda Chhugani, “Kripto ETF fırsatının yalnızca Bitcoin’le hudutlu kalmayacak. Birden fazla altcoin projesine de yayılacağını varsayım ediyoruz…” diyor.

Bu ortada mahkeme geçen hafta SEC’i Grayscale’in spot Bitcoin ETF müracaatında kusurlu buldu. Yargıç, SEC’in kararını yine değerlendirmesi gerektiğine karar verdi. Grayscale birinci olarak Haziran 2022’de SEC’e dava açtı. Davada, düzenleyici kurumun ETF başvurusunu reddetmesinin ayrımcı olduğunu sav etti. Yargıç, SEC’in keyfilik ve tutarsızlıktan kaçınmak için şirketin başvurusunu tekrar gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. Fakat SEC, bir dizi spot tabanlı Bitcoin ETF müracaatına ait kararlarını Ekim ayına kadar erteledi. Chhugani, Bitcoin ve altcoin projelerindeki son temel gelişmelere dikkat çekiyor. Bu gelişmelerin kendisini genel olarak kesimde yükselişe geçirdiğini söylüyor. Buradan hareketle Chhugani, şu yorumu yapıyor:

Mahkemelerdeki güçlü performans (iki ay içinde Ripple ve Grayscale), ETF bahtının artması ve artan kurumsal ilgi, geçmişteki kişisel liderliğindeki kripto döngülerinin tersine bir durumu gösteriyor. Bu döngü daha yavaş gelişen bir döngü. Fakat düzenleyici netlik ve alana giren daha stratejik uzun vadeli oyuncular üzere çok daha güçlü temellere dayanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap