Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı

Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı

Terra Luna Classic geliştiricilerinin merakla beklenen topluluğa ilişkin bir cüzdan oluşturma önerisi resmen onaylandı. Duyurunun akabinde LUNC ve USTC fiyatları harekete geçti…

Terra takımı, topluluğun idaresinde olacak yeni cüzdanı onayladı

Terra geliştirici grubu Joint L1 Task Force (L1TF), geçtiğimiz hafta LUNC topluluğu tarafından yönetilecek yeni bir cüzdanı oylama sunmuştu. LUNC validatörü Happy Catty Crypto’nun duyurusuna nazaran, cüzdan teklifi 11645, topluluktan dayanak aldı. Bugün sona eren oylama yaklaşık %71 “Evet” oyu topladı.

Teklif şimdiye HappyCattyCrypto, JESUSisLORD, Classy’s Sphere ve PFC üzere 20 validatörden dayanak aldı. Tekrar de birtakım üyeler teklife çekimser yaklaşıyordu.

Teklif, L1TF grubunun teklifine dayanıyor. Geliştirici takımı, Station, iOS ve Android taşınabilir uygulamaları ve Chrome tarayıcı uzantısının Terra Luna Classic topluluğuna ilişkin bir web sürümünü oluşturacaklar. Takım birebir vakitte, topluluğa ilişkin cüzdanı fiyatsız olarak geliştirecek. Alan ismi ve barındırma üzere maliyetler, Ortak L1 Misyon Gücü’nün bilgi süreç bütçesinden karşılanacaktır.

LUNC fiyatı takviye düzeyinden fırladı

Eski LUNA olan LUNC, onaylanan teklifin akabinde piyasa genelinden bağımsız %3 yükseldi. Bu esnada, BTC ve ETH dahil birçok büyük kripto para ünitesi %0,5’in altında yatay hareket ediyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı 1

Geçen yıl Mayıs ayında çöken stablecoin UST’nin yeni versiyonu USTC’de fiyat artışından yararlandı. USTC fiyatı son 24 saatte %7 ve bir haftada %40 artışla 0,018 dolardan süreç görüyor. Süreç hacmi son 24 saatte %100 arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı 2

En son Terra haberleri

Yakın tarihli bir Wall Street Journal raporuna nazaran, Terraform Labs yeni bir CEO atadı. Daha evvel COO ve daha sonra CFO olarak misyon yapan Chris Amani, kurucu ortak Do Kwon’un akabinde Terraform Labs’ın CEO’luğunu devraldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Do Kwon şu anda Karadağ’da mahpusta.

Do Kwon, Güney Kore’de sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlanıyor. ABD’de, cezai dolandırıcılık ve sivil dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya. Her iki ülke de kendi ülkelerine iadesini istiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Terra Beklenen Duyuruyu Yaptı! LUNC Sıçradı 3

40 milyar dolarlık Terraform Labs projesi geçen yıl Mart ayında çöktü. En kıymetli projesi olan Terra [UST] stablecoin ve kardeş tokeni Luna [LUNA] bu periyotta fevkalâde bir halde yok oldu. Fakat firma Singapur’da faaliyet göstermeye devam ediyor.

Yeni CEO Chris Amani, Terra projesinin yine canlandırılabileceğini umduğunu tabir etti. Terraform Labs’ın “gerçek yarar sağlayan” uygulamalar geliştirmeyi planladığını belirtti. Şu an itibariyle, şirketin başarısız olan TerraUSD stablecoin’inin yerine yeni bir stablecoin çıkarmayı planladığına dair bir belirti yok.

Amani, Terra’nın stablecoin’i UST düştüğü için sıkıntı bir yıl geçirdiğini kabul etti

Stablecoin o vakitten beri hiçbir canlanma belirtisi göstermedi. Lakin topluluk, Terra’yı algoritmik sabit paralar kullanmadan canlandırmaya karar verdi. Amani, sürecin sıkıntı olacağını fakat grubun Terra’yı daha büyük Web 3. 0 ekosistemine entegre etme konusunda net bir vizyonu olduğunu belirtti. Bildirildiğine nazaran şirketin şu anda 40 çalışanı var. Bunlardan 15’i geçen yıl projenin çökmesinden evvel Terraform Labs’ta çalışıyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap