Sıcak Gelişme: Ripple CEO’su ABD Kongre Üyeleriyle Buluşacak! Kripto Maddeleri Konuşulacak

Sıcak Gelişme: Ripple CEO’su ABD Kongre Üyeleriyle Buluşacak! Kripto Maddeleri Konuşulacak

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Ripple CEO’su ABD Kongre Üyeleriyle Buluşacak! Kripto Maddeleri Konuşulacak

Ripple şirketinin üst seviye yöneticilerinden oluşan bir takım, CEO Brad Garlinghouse liderliğinde, ABD Kongresi üyeleri ile görüşmek üzere kripto para yasa tekliflerini ele alacak. Kritik toplantı, Ripple’ın ABD’de iş yapma yollarını tekrar açan mahkeme kararından birkaç ay sonra gerçekleşiyor.

Ripple takımı Washington D.C.’te kripto maddelerini tartışmaya gidiyor

2023 yılının Temmuz ayında, ABD yargıcı Analisa Torres, Ripple’ın ABD menkul değer kanunlarını ihlal etmediğine karar vermiş ve şirketin XRP token’ının kripto borsalarında satışını onaylamıştı. ABD’li düzenleyici SEC şu anda bu karara itiraz etmek için onay bekliyor. Yeniden de, dava muhtemelen 2024’ün ikinci çeyreğinde heyet karşısına çıkacak.

SEC davasında kısmen bir zafer elde eden Ripple, bu başarıyı kripto para yasa tekliflerini tartışmak üzere Kongre üyeleri ile bir ortaya getirerek sürdürmeyi hedefliyor. Toplantıya, Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty ve Kamu Siyaseti Lider Yardımcısı Rob Grant’da iştirak sağlıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yasama üyeleriyle direkt müzakerelerin gerekliliğini vurguladı. Açıklamalarında, “Yasa tekliflerini öneren seçilmiş yetkililerle nitekim irtibat kurmadan düzenleyici açıklık elde edemezsiniz!” dedi.

Temmuz 2023’te, özet kararın akabinde ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası’nı gözden geçirdi. Fakat ‘2023 Ödeme Stablecoinleri için Açıklık Yasası’ şimdi ABD Kongresi üyelerinden kâfi takviyesi almış değil.

Bölgesel önceliğin değişimi mi?

Ripple grubunun Washington D.C.’ye yaptığı seyahat, şirketin ana iktisattaki ilgisini yine ateşleyecek değerli bir gelişme. Bundan evvel, Ripple yetkilileri, SEC davası nedeniyle ABD merkezli müşteriler ve ortaklarla neredeyse hiç ilgilenmiyordu. Yargıcın kararı, ABD ekosistemindeki oyuncularla yine bağlantı kurma yollarını açtı.

Bu gelişme, kripto para ekosistemi için büyük bir adım olarak görülmektedir. Ripple’ın ABD’deki faaliyetlerini tekrar canlandırma mümkünlüğünü artırıyor. Şirketin, yasa yapıcılarla daha fazla düzenleyici açıklık getirmeyi amaçlayan stratejiler izlediği biliniyor. Ripple CEO’su ve grubunun, gelecek yasa tekliflerini tartışmak üzere ABD Kongresi üyeleri ile yapacağı bu toplantı, kripto dalı için kıymetli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Ripple, Temmuz ayında SEC davasında kısmı zafer elde etti

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 13 Temmuz’da 2020’den beri devam eden davadan Ripple lehine karar çıktı. XRP fiyatı bu tarihte neredeyse %100 oranında kıymet kazandı. Ripple CEO’su, zaferin akabinde gündeme gelen temyiz sürecini de muvaffakiyetle aşacaklarını iddia etti. Şirketi yazım sırasında ABD kongresiyle sıcak temas halinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap