Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı!

Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı!

Son gelen haberlere nazaran Ripple, kripto odaklı chartered trust şirketi Fortress Trust’ı satın aldı. Kaynaklara nazaran, fiyat etiketi Mayıs ayında saklama firması Metaco için ödediği 250 milyon dolardan daha az.

Ripple yeni bir atakla Fortress Trust’ı satın aldı

Blockchain firması Ripple, Cuma günü yaptığı bir açıklamada, kripto ve Web3 odaklı Nevada merkezli bir chartered trust şirketi olan Fortress Trust’ı satın aldığını söyledi. Satın alma için finansal kaidelere ait şimdi net bir bilgi yok. Ripple, husus hakkında daha fazla detay vermedi. Fakat hususla ilgili bilgisi olan bir kişi, fiyat etiketinin Mayıs ayında saklama firması Metaco için ödediği 250 milyon dolardan daha az olduğunu söyledi.

Bu satın alma, Ripple’ın New York BitLicense ve 30 ABD eyaletindeki para aktarıcı lisanslarını içeren düzenleyici lisanslar listesine Nevada’yı da ekliyor. Blockchain şirketleri için finansal ve düzenleyici yapı sağlayan Fortress Trust, kripto saklama kuruluşu Prime Trust’ın eski CEO’su Scott Purcell tarafından kuruldu ve öteki saklama kuruluşu BitGo’nun firmayı satın alma teklifini sonlandırmasının akabinde Temmuz ayında kayyuma devredilmesine karar verildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı! 1

Satın almada maksat, tek durak noktası olmak!

Ripple’ın lideri Monica Long, satın alma sürecini firmanın “blockchain üzerinde paha dönüştürmek, depolamak ve taşımak isteyen işletmeler için tek durak noktası olma” maksadını desteklemek olarak tanımladı. Bu ortada Ripple, Web3 altyapı sağlayıcısının tohum tipinin bir kesimi olarak Ağustos 2022’de Fortress Trust’ın ana şirketi Fortress Blockchain Technologies’in azınlık yatırımcısı oldu.

Ripple destekçileri, LBRY’nin itiraz bildirimini inceliyor

Peer-to-peer içerik dağıtım ağı LBRY Inc. ABD Bölge Mahkemesinin kararına karşı temyiz başvurusu yaptı. Mahkeme, LBRY’nin tokeni olan LBRY Credits’in (LBC) tescil edilmemiş bir menkul değer olduğuna karar vermişti. Böylelikle SEC’in yanında yer almıştı. Federal Yargıç Paul Barbadoro, LBRY’nin LBC tokeninin bir yararı olduğu ve sırf bir yatırım olmadığı istikametindeki argümanını reddederek, “nesnel ekonomik gerçeklerin” bunun bir menkul değer olduğunu gösterdiğini belirtti. LBRY karara dirençle karşılık verdi. Bu doğrultuda “Biraz yaralarımızı saracağız lakin pes etmiyoruz” formunda açıklama yaptı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı! 2

En son gelişmeyi, SEC ile benzeri bir yasal savaşa girmiş olan bir öbür Blockchain şirketi Ripple’ın destekçileri yakından izleniyor. SEC’in Temmuz ayında LBRY’ye karşı kazandığı zafer, Ripple ve kripto dünyası için değerli bir gerileme olarak görüldü. Zira, her iki şirket de SEC tarafından kayıtsız menkul değer sattıkları argümanıyla dava edilmişti. Ripple, LBRY’den yalnızca aylar evvel bir davayla karşı karşıya kalmıştı. Farklı bir biçimde mahkeme, XRP tokeninin ikincil satışlarını menkul değer olarak kabul edilmedi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, böylelikle Ripple, SEC’e karşı kısmi bir galibiyet elde etmeyi başardı. Bu nüanslı sonucun LBRY’nin temyize gitme kararını etkilemiş olması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap