Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor

Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor

Küresel ödeme devi Mastercard’dan bugün değerli bir açıklama geldi. Mastercard altcoin XRP’nin ardındaki dev Ripple ile iştiraki açıkladı. Buna nazaran mastercard merkez bankası dijital para üniteleri (CBDC’ler) hakkında bilgi edinmeyi amaçlayan bir “CBDC Ortak Programı” başlattı. Program, Ripple, ConsenSys, Fireblocks ve daha fazlası dahil olmak üzere kripto alanından önde gelen oyuncuları içeriyor. CBDC’lerin benimsenmesi ivme kazandıkça, CBDC topluluğunda inovasyonu teşvik etmek için kilit oyuncularla işbirliği çok değerli hale geliyor.

Mastercard: CBDC için Ripple ve başkalarıyla ortaklığı

Mastercard, merkez bankası dijital para üniteleri ve bunların potansiyel yararları ve sınırlamaları hakkında daha derin bir anlayış kazanmak gayesiyle “CBDC Ortak Programı”nı açıkladı. Bu teşebbüs, CBDC’lerin inançlı ve şeffaf bir halde uygulanmasını keşfetmeyi hedefliyor. Ayrıyeten pratik kullanılabilirliklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor 1

Kripto para ekosisteminin önde gelen şirketleri Mastercard’ın CBDC İş Ortağı Programına katıldı. Değerli ortaklar ortasında CBDC platformuyla tanınan Ripple var. Ayrıyeten, Ethereum stüdyosu ConsenSys, çoklu CBDC tahlilleri sağlayıcısı Fluency de yer alıyor. Yalnızca bunlarla da hudutlu değil. Dijital kimlik danışmanlığı Hyperion ve kripto saklama firması Fireblocks da yer alıyor. Kripto alanından bu ünlü oyuncuların dahil edilmesi değerli. Bölümün CBDC’lerin inovasyonunu ve benimsenmesini teşvik etmek için gösterdiği işbirlikçi uğraşları vurguluyor.

Mastercard’ın CBDC’nin benimsenmesine yönelik vizyonu

Dünya çapındaki merkez bankalarının çoğunluğu CBDC’leri etkin olarak araştırıyor. Başka taraftan, Mastercard bu alandaki kilit oyuncularla işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Mastercard kripto ve blockchain Lideri Raj Dhamodharan, dijital gelecekte CBDC’ler için meselesiz kullanılabilirliğin ehemmiyetini vurguladı. Ayrıyeten Ripple ile iştirake da vurgu yapıyor. Öteki taraftan CBDC kıymet zinciri boyunca inovasyonu teşvik etmek için ortakların güçlü taraflarından ve uzmanlıklarından yararlanma muhtaçlığının altını çiziyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor 2

Aralarında Çin’in de bulunduğu yalnızca birkaç ülke CBDC ihracına başlamış durumda. Lakin Milletlerarası Ödemeler Bankası 2030 yılına kadar 24 kadar merkez bankasının kendi CBDC’lerini başlatabileceğini öngörüyor. Öbür taraftan Mastercard, mevcut ödeme sistemlerinde ve özel kesim yatırımlarında muhtemel aksaklıkları önlemeye çalışıyor. Bunun için güzel uygulanmış CBDC’lerin kıymetini vurgulayarak temkinli olmaya devam ediyor.

CBDC geleceğini şekillendirmek için işbirlikçi yaklaşım

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Mastercard CBDC İş Ortağı Programı, bölümün merkez bankası dijital para ünitelerinin geleceğini şekillendirmeye yönelik işbirlikçi yaklaşımını sergiliyor. Mastercard, Ripple ve ConsenSys üzere önde gelen oyuncularla güçlerini birleştiriyor. Ayrıyeten, güvenlik, şeffaflık ve kullanılabilirlik sağlıyor. Bunları yaparken de CBDC uygulaması için yenilikçi tahliller keşfetmeyi amaçlıyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Mastercard Altcoin Devi İle İştirake Gidiyor 3

Dünya dijital bir finans ortamına yanlışsız ilerliyor. Ayrıyeten klâsik finans devleri ve kripto yenilikçileri ortasındaki paydaşlıklar var. Bütün bunlar, CBDC’lerin dünya çapında benimsenmesini ve muvaffakiyetini artırma potansiyeline sahip. Bu yüzden Mastercard ve iştirakler konusu dikkat çekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap