Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Atak Geldi!

Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Atak Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Atak Geldi!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC)’den onay bekleyen bir oldukça Ethereum Vadeli Süreç ETF’si var. Vadeli süreçlere dayalı bir Ethereum ETF’sini onaylatma yarışı, birkaç büyük oyuncunun çekişmesiyle kızışıyor. Son bir atakta Wall Street Journal’a nazaran Grayscale Investments, yeni bir Ethereum vadeli süreç ETF’si için müracaat yaptı.

Grayscale, yeni Ethereum Vadeli Süreç ETF’si için evrak hazırladı

Grayscale Investments, Ethereum vadeli süreçlerini takip eden yeni bir borsa yatırım fonu için hazırladığı belgeyi Salı günü Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na sundu. ETF, emtia ve spot Bitcoin ETF’lerinin dosyalandığı düzenleme olan 1933 Menkul Değerler Yasası kapsamında dosyalandı. Grayscale ayrıyeten daha evvel, birçok menkul değer tabanlı ETF’nin kayıtlı olduğu 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında başka bir Ethereum vadeli süreç ETF’si için müracaat yapmıştı.

Bu ayrım epeyce dikkat cazip. Zira SEC her iki kanun kapsamında kayıtlı Bitcoin vadeli süreç ETF’lerini onayladı. Bu da birtakım yatırımcıların ajansın genel olarak Bitcoin vadeli süreçleri konusunda rahat olduğuna inanmasına neden oluyor.

Ayrıntılar için bizi takip ediniz…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap