Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor

Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor

Kripto para dünyasında bugün değerli bir gelişme var. Google bir altcoin prjesi ile iştirak kuruyor. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin paydaşlığı ile Web3 birlikte çalışabilirliğinin güçlendirilmesi

Zincirler ortası iletileşme protokolü LayerZero’nun gerisindeki itici güç olan LayerZero Labs, zincirler ortası ekosisteminin güvenliğini ve performansını artırmak için Google Cloud ile heyecan verici bir paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği, geliştiricilere yüksek performanslı bulut altyapısı sağlayacak. Ayrıyeten Web3 birlikte çalışabilirliğinin ilerlemesini hızlandırmayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor 1

Bu işbirliği kapsamında Google Cloud, LayerZero ağı içindeki bildirileri garanti altına almak için LayerZero’nun varsayılan oracle’ı olarak hizmet verecek. Bu stratejik atılım, LayerZero üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (dApps) üzerinde çalışan geliştiricilerin süreç doğrulama için Google Cloud oracle’ından yararlanmasına imkan tanıyarak güvenlik ve güvenilirliği artırıyor.

LayerZero: Birlikte çalışabilirlik çözümü

LayerZero, kesintisiz bağlantısı kolaylaştıran, güvenlikten ödün vermeden farklı blok zincirleri ortasında bilgi, varlık ve bilgi transferine imkan tanıyan bir birlikte çalışabilirlik protokolü olarak öne çıkıyor. LayerZero’nun eşsiz özelliklerinden biri, dApp’lerdeki zincirler ortası fonksiyonelliği teminat altına almaktan sorumlu olan ve doğrulayıcılar olarak bilinen birden fazla oracle sunmasıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor 2

Her bir oracle, evvelden tanımlanmış doğrulama mantığına dayalı olarak zincirler ortası iletileri doğrulamaktan yahut reddetmekten sorumlu olan başka bir ağ olarak çalışıyor.

Hızlı büyüme ve Google Cloud entegrasyonu

LayerZero Labs, kuruluşundan bu yana kayda bedel bir büyümeye şahit oldu ve şu anda her ay yaklaşık 10 milyon iletisi işliyor. Google Cloud oracle entegrasyonu ile LayerZero, Ethereum, Arbitrum, Optimism, Polygon, BNB ve Avalanche dahil olmak üzere 15 zincirde mesajlaşmayı doğrulayacak. Bu stratejik paydaşlık, LayerZero Labs’ın inançlı bir çapraz zincir ortamı yaratma ve Web3 teknolojilerinin işletmeler tarafından benimsenmesini hızlandırma misyonuyla uyumludur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor 3

LayerZero Labs CEO’su Bryan Pellegrino şunları söyledi: “Google Cloud, mesajlaşmayı garanti altına alan varsayılan doğrulayıcı olarak hareket etmek için kusursuz bir ortaktır, zira onlarca yıldır güvenlik konusunda önderdir ve artık birebir kaliteyi LayerZero protokolünün çekirdeğine getirmektedir. Başlangıçtan itibaren, LayerZero’yu nitekim merkezi olmayan bir mimari için en üst seviyede seçenek sunmak üzere tasarladık. LayerZero’nun katlanarak büyümesi ve şu anda tüm zincirler ortası mesajlaşmanın %95’inden fazlasını gerçekleştirmesi nedeniyle Google Cloud, varsayılan oracle olarak hareket etmek için harika bir ortaktır.”

Sorunsuz kullanıcı tecrübesi için ölçeklendirme

LayerZero, RPC temasları için kritik bir sağlayıcı olarak Google Cloud’un büsbütün yönetilen node barındırma tahlili Blockchain Node Engine’e (BNE) güvenerek sistemlerini aylık 40 milyardan fazla Uzaktan Prosedür Daveti (RPC) davetini barındıracak formda titizlikle ölçeklendirdi. Şu anda LayerZero, omnichain altyapısında 24.000’den fazla farklı mukaveleye mesken sahipliği yapıyor ve platformunda 20 milyar doların üzerinde köprü kurulmasını kolaylaştırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor 4

Önemli bir ortaklık

Google Cloud Web3 Lideri James Tromans hususla ilgili olarak şunları söyledi: “Google Cloud’un Web3 stratejisinin temelinde, topluluğa eşsiz özellikler kazandıran ve geliştiricilerin bu ağ üzerinde uygulamalar oluşturmasını ve ölçeklendirmesini kolaylaştırmaya yardımcı olan protokollerle işbirliği yapmak yatıyor. LayerZero ile 15 zincirde bir oracle olarak işbirliği yapmak, LayerZero’nun zincirler ortası iletileşme yeteneklerinin güvenliğini arttırmakla kalmayacak, birebir vakitte Web3’ün birlikte çalışabilirliği ve kurumsal olarak benimsenmesi konusundaki kararlılığını daha da hızlandıracaktır.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Google Bu Altcoin Projesi İle İştirake Gidiyor 5

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu iştirakle LayerZero Labs ve Google Cloud, LayerZero ekosistemi içinde zincirler ortası mesajlaşmanın güvenliğini ve güvenilirliğini artırırken Web3 birlikte çalışabilirliğinin temellerini güçlendirmeye hazırlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap