Sıcak Gelişme: FTX Kontaklı Bu Altcoin Coinbase Haberiyle Fırladı!

Sıcak Gelişme: FTX Kontaklı Bu Altcoin Coinbase Haberiyle Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: FTX Kontaklı Bu Altcoin Coinbase Haberiyle Fırladı!

Fortune mecmuasının sarsıcı haberine nazaran, kripto dünyası yeni bir sıcak gelişmeye şahit oldu. ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase, FTX’in Avrupa kolu FTX Europe ile ilgili farklı planları olduğunu ortaya koydu. Bu gelişme, FTX ile irtibatlı altcoin olan FTT’nin süratle çift haneli yükselmesine neden oldu.

Coinbase’in FTX atılımı altcoin piyasasında ralliye yol açtı

Fortune mecmuasının son haberlerine nazaran, altcoin dünyası büyük bir sarsıntıya hazır. ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase, FTX’in Avrupa kolu olan FTX Europe’u satın almayı planlıyor.

2022’nin Kasım ayında FTX’nin yaşadığı iflas, birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Lakin bu durum, Coinbase için bir fırsat olarak ortaya çıktı. Fortune, Coinbase’in FTX Europe’u satın alma planları üzerinde önemli olarak düşündüğünü belirtti. Bu atılım, bilhassa 2022 iflasından sonra ve 2023 Eylül ayında ortaya çıktı. Bunun öncesinde FTX, talep portalını tekrar faal hale getirmişti.

Kripto türev piyasası, son devirde inanılmaz bir büyüme kaydediyor. Kaiko Research, 2023’ün ikinci çeyreğinde türev hacminin spot hacminden altı kat daha büyük olduğunu açıkladı. Bu da Coinbase’in FTX Europe ile olan ilgisinin temel sebeplerinden biriydi. Gelişme, altcoin yatırımcılarını geri ödemeler için tekrar umutlandırıyor.

FTX Europe’un avantajı

FTX Europe, kripto dünyasında değerli bir yer sahibi. Kıbrıs’ta sahip olduğu özel düzenleyici lisansla, perps isimli tanınan kripto türevini sunma hakkını elde etti. Sonuç olarak, FTX Europe’un Avrupa pazarında eşsiz bir pozisyona sahip olmasını sağladı. Fortune’un haberlerine karşın, Coinbase’in bu potansiyel satın alma sürecine şimdi girişmediği belirtelim. Lakin bu haber, FTX ile ilişkilendirilen muhakkak bir altcoinin pahasının ani bir artış göstermesine neden oldu. Bu altcoin, piyasada süratle yükselen bir yıldız haline geldi.

FTT fiyatı, Coinbase haberinin akabinde çift haneli fırladı

Coinbase’in FTX Europe’u satın alma planları hakkındaki sızan haberlerin akabinde altcoin piyasasında hareketlilik başladı. Bilhassa bu haberlerin tesiriyle FTX’in native tokeni olan FTT, son 24 saat içerisinde %14,09’luk bir artış gösterdi. Böylelikle gün içi en yüksek düzeyi olan 1,15 dolara ulaştı. Bu da son haftaların en dikkat cazip fiyat hareketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: FTX Kontaklı Bu Altcoin Coinbase Haberiyle Fırladı! 1

FTT’nin son 7 gün içindeki genel performansına bakış, olumlu trendin devam ettiğini gösteriyor. Haftalık bazda %10,22’lik bir artışla dikkatleri üzerine çeken FTT, ivmesini sürdürüyor.

Altcoin yatırımcıları dikkat: FTX geri ödemeleri için bu tarih son

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere FTX, bu hafta geri ödeme talep portalını tekrar açtı. FTX kullanıcılarının taleplerine ait delillerini 29 Eylül tarihine kadar sunmaları gerekiyor. Borsa önümüzdeki periyotlarda donuk kalan altcoin ve tokenler için çekim süreçlerini başlatmayı planlıyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap