Sıcak Gelişme: Dev Yatırım Şirketi FTX’e Talip! Bu Altcoin’ler Listede

Sıcak Gelişme: Dev Yatırım Şirketi FTX’e Talip! Bu Altcoin’ler Listede

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Dev Yatırım Şirketi FTX’e Talip! Bu Altcoin’ler Listede

Ayı piyasası boyunca altcoin piyasasına yönelik yatırımlarıyla öne çıkan DWF Labs, makûs şöhretli FTX borsasının varlıklarını satın almayı planlıyor. Şirketin yönetici ortağı Andrei Grachev’in açıklamalarına nazaran, satın alma atağı piyasanın çıkarına olacak.

DWF Labs yöneticisi FTX varlıklarını satın alma planlarını duyurdu

Geçtiğimiz saatlerde Andrei Grachev, toplumsal medya hesabından DWF Labs’in FTX’i satın alma planlarını paylaştı:

DWF Labs alacaklılara en yeterli icra fiyatını sağlamak ve piyasayı 2020’deki aktifleştirmeye geri gönderebilecek devasa agresif satış baskısı riskini azaltmak için FTX’i satın almayı düşünüyor

DWF Labs, piyasa pahasını 2020 düzeylerine geri düşürebilecek büyük bir satış baskısını hafifletmek hedefiyle, alacaklılara en uygun uygulama fiyatını sağlamak ismine FTX varlıklarını satın almayı planlıyor. Yatırım dünyasını yakından ilgilendiren gelişme, kripto piyasasında büyük bir dalgalanmanın önüne geçmeyi amaçlayan bir stratejiydi. Grachev, bu adımın piyasayı korumak ve alacaklılara en düzgün fiyatı sunmak ismine atıldığını belirtiyor.

13 Eylül, FTX’in mahkeme onayıyla altcoin rezervlerini satabileceği tarihti

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ABD mahkemesi, geçen hafta FTX’e altcoin rezervlerini tasfiye etmesi için yeşil ışık yaktı. Son gelişmelere nazaran FTX, büyük bir tasfiye süreci öncesinde bilgilerin saklı tutulmasını istiyor. Şirket, ABD mahkemesine başvurarak 3,4 milyar dolarlık varlığının tasfiyesi öncesi saklılık talebinde bulundu.

Delaware Mahkemesi’ne sunduğu talepte FTX, satış süreçlerinin kamuoyundan saklanmasını talep etti. Böylelikle, piyasa iştirakçileri durumdan evvelce haberdar olmayacak. Bu da panik satışları ve piyasa dalgalanmalarını önlemeye yönelik bir adım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Dev Yatırım Şirketi FTX’e Talip! Bu Altcoin’ler Listede 1

ABD Mütevelli Heyeti, başlangıçta borsasının talebine karşı çıktı

Bu ortada Komite, satış niyetinin geniş bir kitleye duyurulması gerektiğini öne sürüyor. Lakin, sonradan bir uzlaşmaya vardılar. FTX alacaklı komitelerine ve ABD yetkililerine bilgi vereceğini kabul etti. Şu anda mahkemede yargıç Jhon Dorsey’in kararı bekleniyor. Kararın gün içinde verilmesi planlanıyor. Uzmanlar, bilhassa mahkemenin talebi onaylaması halinde piyasanın ruhsal olarak rahatlayabileceğini belirtiyor.

Matrixport şirketi, FTX’in varlık tasfiyesinin altcoin piyasasında satış baskısına neden olduğunu tez etti. Şirket, Pazartesi günü bir raporda durumu detaylarıyla ele aldı. Çinli milyarder Jihan Wu’nun şirketi bu tezleri gündeme getirdi. Bu kritik süreçte, gözler yargıç artık Dorsey’in vereceği kararda. FTX’in talebinin kabul edilip edilmeyeceği merak konusu. Piyasa iştirakçileri, mahkemenin kararını dikkatle bekliyor.

Şu anda FTX borsasının elinde hangi altcoin’ler var

Ocak 2023 tarihli raporlara, FTX’in altcoin rezervlerin aşağıdaki projeler yer alıyor:

  1. Solana (SOL): 685 milyon dolar (kilitli)
  2. FTX Token (FTT): 529 milyon dolar
  3. Bitcoin (BTC): 268 milyon dolar
  4. Ethereum (ETH): 90 milyon dolar
  5. Aptos (APT): 67 milyon dolar
  6. Dogecoin (DOGE): 42 milyon dolar
  7. Polygon (MATIC): 39 milyon dolar
  8. BitTorrent (BIT): 35 milyon dolar
  9. Toncoin (TON): 31 milyon dolar
  10. XRP (XRP): 29 milyon dolar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap