Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Dev Yatırımla Harekete Geçti!

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Dev Yatırımla Harekete Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Dev Yatırımla Harekete Geçti!

BlockFi ve Genesis iflaslarının akabinde öne çıkan kredi platformu Maple Finance, 5 milyon dolarlık yatırımı garantiledi. Duyurunun akabinde altcoin fiyatları yavaşça harekete geçiyor.

Maple Finance, 5 milyon dolarlık finansman topladı

BlockTower Capital ve Tioga Capital liderliğinde gerçekleşen finansmana Cherry Ventures, The Spartan Group, GSR Ventures ve Veris Ventures iştirak sağladı. 5 milyon dolarlık fon, platformun Asya bölgesine genişlemesine yardımcı olacak. Altcoin projesi daha evvel dikkatini artık Asya bölgesine çevirdiğini bildirmişti. CEO Sidney Powell yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

Bu finansman tipi, Maple için kapsamlı bir büyüme planının bir modülü olarak APAC (Asya-Pasifik) bölgesinde stratejik bir genişlemeye başladığımız için evrimimizde çok değerli bir anı işaret ediyor. Ağ, teknolojisini daha da ölçeklendirmeye ve Asya Pasifik bölgesinde, bilhassa Singapur, Japonya, Hong Kong ve Kore’de uyumlu ve kesintisiz borçlanma ve borçlanmanın benimsenmesine imkan tanıyan iştirakler kurmaya hazır.

Maple, Asya piyasasına yönelerek, bölgenin kripto para ve altcoin sanayisi için artan değerini yansıtıyor. Asya ülkeleri, kripto şirketlerinin tüketicilere hizmet sunma hedefiyle net düzenlemeler yapma konusunda etkin adımlar atıyorlar. Bu durum, ABD’deki düzenleyici belirsizlikle zıtlık oluşturuyor.

Bu ortada, Hong Kong, son vakitlerde yeni kripto düzenlemeleri kapsamında ticaret platformlarına lisanslar vermeye başladı. Geçtiğimiz hafta ise Singapur merkez bankası, stablecoin’lere yönelik düzenlemeleri içeren bir çerçeve yayınladı. ABD merkezli borsa Gemini, yaz başında Singapur’da yeni bir merkez açarak bölgede genişlemesini sürdürdü.

Altcoin fiyatları yatırım haberine olumlu reaksiyon verdi

Piyasa kıymetine nazaran 440. sırada yer alan Maple (MPL), duyurunun akabinde %1,5 civarında bedel kazandı. Hafif yükseliş, altcoin fiyatının günlük ivmesini sürdürmesine yardımcı oluyor. MPL şu anda düzeltme ile müsabakadan 4.94 dolar bölgesine süreç görüyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Dev Yatırımla Harekete Geçti! 1

Maple, evvelki yılın sonlarında yaşanan büyük kripto kaldıraç kaybının akabinde toparlanmaya başladı. Platformda 54 milyon dolar kıymetinde zahmetli kredinin biriktiği bir periyotta Asya’ya yönelik adımlar atmaya başladı.

Maple protokolü, geçtiğimiz Nisan ayında Blockchain tabanlı ABD Hazine tahvili tesisini devreye aldı. O vakitten bu yana 22 milyon dolarlık mevduat çekildi. Ayrıyeten, Haziran ayında Maple, Web3 firmalarını gaye alan bir direkt borç verme kısmı kurdu. DefiLlama bilgilerine nazaran, Maple platformunda kilitlenen toplam paha, Mayıs 2022’deki tepe olan 938 milyon dolardan günümüzde 88 milyon dolara düştü.

Maple Finance, Solana’ya geri dönüş yaptı

Maple ayrıyeten Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sekiz ay sonra Solana (SOL) ağını tekrar kullanmaya başladığını duyurdu. Altcoin projesi tıpkı vakitte stablecoin nakit idaresi teklifini ağa genişlettiğini bildirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Maple, BlockFi ve Genesis iflaslarının akabinde yeni platformuyla yaygınlaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap