Sıcak Gelişme: Asya’nın Uber’i Bu Altcoin’i Entegre Etti!

Sıcak Gelişme: Asya’nın Uber’i Bu Altcoin’i Entegre Etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Asya’nın Uber’i Bu Altcoin’i Entegre Etti!

Asya’nın en büyük araç paylaşım hizmeti sağlayıcısı olan Grab, kripto para entegrasyonunu resmen duyurdu. Resmi duyuruya nazaran şirket, özel bir altcoin ağını desteklemeye şimdiden başladı.

Asya’dan gündelik kripto para kullanımı için sevindiren haber geldi

“Güneydoğu Asya’nın Uber’i” olarak bilinen Grab, bölgenin araç paylaşımı, yemek dağıtımı ve dijital ödeme bölümlerinde hakim bir oyuncu haline geliyor. Web3 kripto cüzdanını entegre etme kararı, Güneydoğu Asya’daki insanların altcoin/tokenler ile etkileşimini tekrar şekillendiriyor.

Kripto hizmeti birinci olarak bölgenin finans ve teknoloji merkezi olan Singapur’da başlayacak. Bu da Singapur’un global fintech liderliği pozisyonuyla eşleşiyor. Bu kent devletinin Grab’ın kripto entegrasyonunu test etmek için bir taban sağlayabileceği spekülasyonlarına yol açıyor. Kelam konusu kripto entegrasyonu, tanınan kripto araştırmacısı Wu Blockchain’in onayını da aldı.

Bu altcoin şimdiden entegre oldu

Wu Blockchain’un doğruladığı duyuru, Polygon cüzdanının şu anda Grab platformunda desteklendiğini gösteriyor. Ethereum için bir katman 2 ölçeklendirme tahlili olan Polygon, suratı ve düşük süreç fiyatlarıyla bilinir. Bu da onu günlük süreçler için pratik bir tercih ve altcoin ağı haline getiriyor

Kullanıcılarının kripto para dünyasına sıkıntısız bir geçiş yapmasını sağlamak gayesiyle Grab, cüzdanlar ve NFT’ler için rehberlik içeriği sunuyor. Bu da Grab’ın yalnızca ödemeler için altcoin yahut tokenleri entegre etmekle kalmadığını gösteriyor. Şirket tıpkı vakitte NFT’lerin potansiyelini ve Blockchain teknolojisinin daha geniş uygulamalarını da kavrıyor.

Grab’ın kripto atılımı neden kıymetli? Altcoin piyasası için ne manaya geliyor?

Grab’ın yeni kripto cüzdanı Binance’inkine epeyce misal. Bu cüzdanda erişilebilirlik ve güvenliğe odaklanarak altcoin idaresine eşsiz bir perspektif sunuyor. Klâsik kripto cüzdanlarının özel anahtarlarla çalışan güvenlik yapısının bilakis, Grab, kullanıcı dostu bir PIN şifresiyle daha kullanıcı odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. Bu tasarım, Grab’ın geniş kullanıcı kitlesi için kripto tecrübesini daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Grab, kullanıcı dostu bir hesap kurtarma sistemi uyguluyor. Bu da soru ve yanıtlara dayanıyor. Bu yaklaşım, bilhassa yeni başlayanlar için güvenlik ile kullanım kolaylığı ortasında bir istikrar sağlıyor. Güneydoğu Asya’nın önde gelen araç paylaşım uygulaması olan Grab, Web3 dünyasına entegre olmasıyla bölgenin finansal geleceğini daha merkezi olmayan ve kapsayıcı hale getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap