Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı!

Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı!

Paylaş
BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı!

Haftanın Curve Finance hack teşebbüsü CRV üzerinde ağır bir short squeeze baskısına yol açıyor. CRV ile birlikte bu 7 altcoin projesi de kesin bir kırılımın eşiğine ulaştı.

Credible Crypto, hücuma maruz kalan CRV için short squeeze uyarısı yaptı

Geniş çapta takip edilen kripto analisti, Curve’ün (CRV) büyük ölçüde short squeeze yaşadığını bildirdi. Lakin analist, short squeeze rallisinin fiyatın kısa vadede mevcut kıymetinden daha aşağı hareket etmemesi durumunda ortaya çıkacağını söylüyor.

Short squeeze, yatırımcıların bir coin’i düşük fiyatla ödünç alıp daha düşük fiyata satmak için süreç yapmaları ve fiyatların aleyhlerine dönmesi nedeniyle zorla ödünç aldıkları varlıkları geri almalarıdır. Bu da fiyatların yükselmesine ve daha fazla alıma yol açar. Yani, short squeeze trader’ları “zorla” alım yapmaya zorlar…

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 1

Yukarıdaki grafiği paylaşan Credible Crypto, kısa vadeli beklentilerini şöyle aktarıyor:

Bu düzeylerde short’larda büyük artış olduğunu da belirtmekte yarar var. Öbür bir düşüş benim için bariz bir hareket üzere görünse de, kısa müddette aşağı hareket etmezsek, buradaki yüksek short ilgi, zıt tarafta bir sıkışmayı kolaylaştırabilir. Önümüzdeki birkaç gün en hafif tabirle değişik olacak.

“CRV fiyatı 0,49 dolara düşebilir”

Analiste nazaran CRV, şu anda süreç gördüğü 0,55 dolar bölgesinden %17’lik düşüşle 0,49 dolara gerileyebilir. Analist, bu kestirim için Elliott Wave teorisini kullanıyor.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 2

Curve Pazar günü, programlama lisanı Vyper 0.2. 15’teki bir güvenlik açığı nedeniyle platformdaki birkaç likidite havuzundan yararlanıldığını söyledi. Etkilenen havuzlardaki kullanıcılara paralarını çekmeleri söylendi. Blockchain güvenlik altyapısı şirketi BlockSec, hücumun 41 milyon dolardan fazla bir hırsızlıkla sonuçlandığını kestirim ediyor. Btcpiyasasi.com olarak atağın otopsi raporuna bu yazıda yer verdik.

CRV short squeeze’ye yaklaşırken, KAS %20 yükseldi

Kaspa ekosisteminin mahallî kripto para ünitesini KAS, son vakitlerde büyük ilgi gördü. Performansı, şiddetli bir ayı piyasasında bile epeyce etkileyici. CoinGecko bilgilerine nazaran şu anda 0,04792611 düzeyinde fiyatlanan KAS, bugün bir noktada %15’in üzerinde yükseldi. Son yedi gün içinde %23,3’lük etkileyici bir tırmanış sergiledi.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 3

Kaspa’nın öne çıkmasındaki son artış, harika büyüme yörüngesine taban hazırlayan stratejik bir atakla irtibatlıydı. Blockchain platformu, net bir maksatla bir kitle fonlaması eforunu muvaffakiyetle sonuçlandırdı. Bunun için KAS için itibarlı bir Tier-1 Borsa listesini garanti altına aldı.

2 Ağustos’ta sona eren kitle fonlaması, USDT ve KAS belirteçlerinde katkı sağlayarak 30.000 dolar üzere değerli bir meblağ toplamayı hedefliyordu. Ayrıyeten, Kaspa’nın Medium yazısı, bu savlı kampanya aracılığıyla toplanan fonların maksada yönelik tahsisine ışık tutuyor. Biriktirilen fonların birincil hedefi, merkezi borsa tarafından belirlenen listeleme fiyatı gerekliliklerini yerine getirmek. CEX, kapsamlı ve tesirli bir reklam kampanyası düzenlemek için bu kıymetli sermayeyi makul bir formda kullanacak.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 4

Aave fiyatı çift haneli darbe aldı

Aave, 30 Temmuz ile 1 Ağustos ortasında %17’lik bir düşüş yaşayarak 62 dolar düzeyine ulaştı. Son düşüşün bir kısmı, 30 Temmuz’da başlayan Curve Finance hack oalyından kaynaklanan DeFi protokollerinde arka arda tasfiye riskleriyle ilişkiliydi. Lakin, Aave’nin merkezi olmayan likidite protokolü, evvelki emsal senaryoları muvaffakiyetle atlattı. Protokol Güvenlik Modülünde kıymetli ölçüde 295,6 milyon doları temin etti.

Delphi Digital tarafından bildirildiği üzere, Curve’nin kurucusu Michael Egorov’un şu anda üç DeFi uygulamasında 357,3 milyon Curve DAO (CRV) ile desteklenen 76,6 milyon dolarlık açık konumu var. Bu, sirkülasyondaki tüm CRV tedarikinin %40,5’ini temsil ediyor. Tıpkı vakitte, ekosistem için riskler oluşturarak, Aave de dahil olmak üzere esas protokoller üzerindeki potansiyel tasfiye yansımalarıyla ilgili telaşları artırıyor.

AAVE’nin performansını etkileyen bir öbür faktör de, 16 Temmuz’daki lansmanından bu yana 1 doların altında süreç gören stablecoin GHO. DeFi entegrasyonunun olmaması ve GHO için farming fırsatları, yeni yatırımcılar çekiyor. Wan, bu satış baskısının, merkezi olmayan borsalarda GHO stablecoin’in düşmesine yol açtığını vurguluyor.

AAVE, TVL yarışında öne geçiyor

Aave protokolü şu anda altı ağda kilitli toplam pahada (TVL) 5,1 milyar dolarlık kıymetli bir kıymete sahip. Lakin son vakitlerde bu sayıda sırf bir hafta içinde %12,5’lik bir düşüş yaşadı. Karşılaştırıldığında, Uniswap’in ve Compound’un TVL’si sırasıyla 3.75 milyar ve 2.23 milyar dolar ile nispeten sabit kaldı.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 5

Bununla birlikte, DefiLlama bilgilerine nazaran, Aave’nin yıllık geliri 12 milyon dolar düzeyinde. Bu sayının, Convex Finance’in 52 milyon ve Radiant’ın 20 milyon dolarlık gelirlerinin değerli ölçüde gerisinde kaldığını belirtmekte yarar var.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 6

Ağustos ayında bu 5 altcoin yakın takip gerektiriyor

Son kısımda, Ağustos için olumlu sinyaller veren 5 altcoin’e göz atalım.

Ripple (XRP)

XRP, Ripple’ın SEC’e karşı muzaffer yasal zaferinden sonra beşinci sırada geliyor. Olumlu sonuç, fiyatların yükseldiğini, akabinde daha düşük düzeylere döndüğünü ve potansiyel olarak alımlı bir giriş noktası sunduğunu gördü. Ripple yeni bir seyahate çıkarken, XRP Ağustos ayında büyümek için düzgün bir pozisyonda.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 7

Cardano (ADA)

ADA, şu anda 0,30 dolar bölgesinde süreç görüyor. Fiyatı 3 dolar ATH düzeyine kıyasla düşük kalmaya devam ediyor. Bu da önümüzdeki aylarda toparlanması için daha fazla alan bırakıyor.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 8

Tron (TRX)

İnterneti merkezileştirmeyi amaçlayan savlı proje olan Tron, TRX fiyatında umut verici bir yükseliş trendi gösterdi. Yakın vakitte 0,077 dolardan fiyat düzeltmesinden sonra, analist Rudy Fares’e nazaran bu ay yükselişe hazır.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 9

Stellar (XLM)

İkinci sırada, Stellar’ın düşük maliyetli, süratli hudut ötesi süreçleri mümkün kılan XLM projesi var. XLM ve XRP ortasındaki fiyat korelasyonu ve XRP’nin gelecek vaat eden görünümü göz önüne alındığında, Stellar’ın da tıpkı şeyi yapması bekleniyor.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 10

Dogecoin (DOGE)

İlk sırada, dünyayı kasıp kavuran meme coin Dogecoin yer alıyor. Twitter’ın X olarak yine markalaşması, ilgili tekrar Doge’ye çekti. Artık, Dogecoin’in yakında platformda bir ödeme seçeneği olarak kabul edilebileceğine dair söylentiler dönüyor. Bu spekülasyon gerçeğe dönüşürse, Dogecoin fiyatları potansiyel olarak fırlayacak.

BTC Piyasası: Short Squeeze Bekleniyor! CRV ve Bu 7 Altcoin Not Alınmalı! 11

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap