Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Paylaş
BTC Piyasası: Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Shiba Inu (SHIB), “meme token” başlığına razı olmak yerine her zaman projesi için faydalı projeler üretmeye hazır oldu. Shiba topluluğu şimdi, piyasa yeni sürülecek Shiboshis’i kullanarak Web3’e ve metaverse’e girmeye hazırlanıyor. Shiba ekibi Gossip Shib tarafından düzenlenen yakın tarihli bir Shiba Inu podcast’ine göre, Shiboshi hakkında önemli bilgiler, Shiba Inu’nun ana geliştiricisi Shytoshi Kusama ve kripto para biriminin büyük bir destekçisi olan MilkShake tarafından SHIB topluluğu ile paylaşıldı. Bu makalede, oyunlar, metaverse gibi diğer Shiba Inu girişimlerinin, NFT etrafında nasıl oluşturulduğu da dahil olmak üzere, Shiboshi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Shiboshi nedir?

Shiboshis, Ethereum üzerine inşa edilmiş 10.000 benzersiz NFT’den oluşan bir koleksiyon. Shiboshi’ler, aksesuarlar, yetenekler, şapkalar, giysiler vb. açısından birbirinden farklıdır. Ekibe göre, her Shiboshi’nin yaklaşan bir oyunda kendine has özellikleri var ve NFT’ler oyun yoluyla hayata geçirilecek. NFT’ler resmi olarak 14 Ekim 2021’de değişen fiyatlarla yatırımcılara sunuldu. Shiboshi’nin oyundaki kullanımının yanı sıra, NFT’ler Shiba Inu ekosisteminin yeni sektörlere, özellikle Web3 ve metaevrse’e doğru büyümesinin önemli bir parçası olacak. Shiba Inu’nun Web3 ve metaverse’e genişlemesi, değeri ve benimsenmesi artmaya devam ederken, köpek temalı kripto para birimi için geleceğin parlak olduğunu düşündürüyor.

BTC Piyasası: Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler! 1

Shiboshis’in Ethereum üzerinde piyasaya sürülmesiyle, o sırada gas ücretlerinin fiyatı büyük ölçüde arttı. İlginç bir şekilde, koleksiyon 34 dakika içinde tükendi ve böylece Shiboshis, NFT’lerin başlangıcından bu yana en hızlı NFT satışları arasında yer aldı.

Shiba Inu ekosisteminin yeni teknolojisi

10.000 Shiboshis başlangıçta Ethereum ağında piyasaya sürüldü. Ancak, gas ücretlerindeki artışın ardından Shiba ekibi, NFT’leri bir katman-2 Blockchain olan kendi ağı Shibarium’a taşımayı düşünüyor. Ağ hala geliştirme aşamasında. Ancak, Shibarium sonunda başladığında, Shiba ekibi SHIB, oyun vb. dahil olmak üzere diğer tüm projelerini platforma taşıyacak.

Ne zaman Shiboshi satın alabilirim?

14 Ekim 2021’de Shiboshi, üyelerin NFT parçasına sahip olmaları için Shiba Inu topluluğuna sunuldu. 10.000 benzersiz NFT, değişen fiyatlarla ve postalar halinde satıldı. Satış sırasında, ilk 3.000 Shiboshi birim başına 0.1 ETH karşılığında basıldı (mint). Sonraki 5.000 Shiba Inu NFT’si 0,2 ETH’de sunulurken, kalan 2.000 Shiboshi birim başına 0,3 ETH’de basıldı. Shiboshi’nin ilk sürümü sırasında, daha fazla insanın varlık sınıfını satın almasını sağlamak amacıyla her cüzdan yalnızca 10 birim NFT satın almakla sınırlıydı. Kullanıcıların Shiba Inu merkezi olmayan değişim ShibaSwap’taki dijital koleksiyonlara erişmesine izin verildi. Shiboshis, o zamandan beri OpenSea dahil olmak üzere diğer NFT pazarlarında kullanıma sunuldu.

BTC Piyasası: Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler! 2

NFT’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, çeşitli pazarlarda, son günlerde yaklaşık 10.7 milyon dolar değerinde 3.400’den fazla ETH işlem gördü. Bazı Shiboshi’lerin fiyatının 50 ETH’ye kadar yükseldiğini belirtmekte fayda var.

Shiboshi özellikleri

Shiboshi’nin ticareti ve basımının yanı sıra, Shiba Inu, NFT’nin diğer kullanım durumlarında benimsenmesini istiyor ve büyük ölçüde yaklaşmakta olan SHIB oyununa ve Shiberse metaverse’e odaklanıyor.

Shiba Inu (SHIB) yakma mekanizması

Shiba Inu’nun baş proje geliştiricisi Shytoshi Kusama’ya göre, Shiboshi alıcılarının NFT’yi istedikleri gibi adlandırmalarına izin verilecek ve bu alıştırma 100 dolar değerinde ek bir SHIB ödemesi gerektiriyor. Kusama’ya göre ödenen ücret, başlangıçta 1 katrilyonla sınırlanan kripto para biriminin toplam arzını azaltma çabalarının bir parçası olarak bir adrese gönderilecek olan SHIB satın almak için kullanılacak. Şu anda, token için bir dizi yakma mekanizmasında ölü cüzdanına yaklaşık 259 milyar SHIB gönderildi.

Shiboshi oyunu ve metaverse

Shiba Inu ekibi, yaklaşmakta olan Shiba Inu oyunu aracılığıyla her karaktere hayat vermeyi planladığı için Shiboshi’nin bir NFT’den daha fazlası olmasını istiyor. Kusama, Shiboshi sahiplerinin NFT’lerini stratejik oyunda kullanmalarına izin verileceğini kaydetti. Bazı Shiboshi NFT’lerinde karşılık gelen oyun öğeleri olabilir. Örneğin, bir oyuncu uzun mesafeden saldırmak istediğinde lazer gözleri Shiboshis kullanışlı olabilir. Ayrıca, Shiboshi oyunundaki her karakter, oyun sırasında onları farklı amaçlar için kullanmanıza olanak tanıyan birden fazla özelliğe sahip olacak. Oyun şu anda PlaySide Studios tarafından Activision kıdemli William Volk ile işbirliği içinde geliştiriliyor ve oyunun 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BTC Piyasası: Shiboshi: İşte Shiba Inu NFT Hakkında Bilmeniz Gerekenler! 3

Oyunu oynamak için Shiboshi’yi kullanmak, oyuncuların her karakterin silahlarını yükseltmek için kullanılabilecek özel ödüller kazanmalarını da sağlayacak. Kusama’ya göre, yakında çıkacak olan Shiboshi oyunu herhangi bir kart oyunu değil, oyuncuların toplanıp kartlarla savaştığını görecek çok oyunculu bir kart oyunu. Kusama, Discord’da Shiba Inu oyununun Hearthstone’a benzeyeceğini belirtti.

Shiba Inu metaverse

Shiba Inu kısa süre önce köpek temalı kripto para biriminin sanal gerçeklik dünyasına girmesini sağlayacak metaverse projesini duyurdu. Shiboshi’nin nasıl devreye gireceği belli olmasa da, metaverse’nin bazı bölümlerinin yalnızca NFT sahiplerine özel olması bekleniyor. Shiboshi kulübü, NFT sahiplerine bir mekân noktasının yanı sıra varlık için özel olarak piyasaya sürülecek farklı avantajlara özel erişim sağlamak için bir yol olarak oluşturuldu. Shiboshi sosyal kulüplerine katılmak, gizlilik, Shiba Inu geliştiricileri ile doğrudan iletişim, gelecek güncellemeler hakkında ilk elden bilgi vb. gibi bir dizi avantaj sağlar. Ancak, kulübe erişim yalnızca Shiboshi yatırımcıları ile sınırlı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Shiba ekosistemini 3 yeni proje daha bekliyor. ShibaSwap 2.0, Shibarium ve Shibverse için ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap