Shibarium Sonrası Shiba Inu Balinaları Harekete Geçti!

Shibarium Sonrası Shiba Inu Balinaları Harekete Geçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shibarium Sonrası Shiba Inu Balinaları Harekete Geçti!

Shytoshi Kusama takma ismiyle bilinen Shiba Inu (SHIB) baş geliştiricisi, kripto para ünitesinin layer-2 Blockchain’i olan Shibarium’un ölçeklendirilmesinde kayda paha bir ilerleme olduğunu paylaştı. Topluluk, Shibarium’un 15 Ağustos’taki lansmanında karşılaştığı birinci zorlukların akabinde güncellemeleri merakla bekledi. Manilere karşın, Shiba Inu’nun ekosisteminin geleceğini tekrar şekillendirmeye hazırlanan değerli gelişmeler oldu.

Shibarium ölçeklemesi ilerledi

Shytoshi Kusama, birinci lansmanı sırasında Shibarium’u rahatsız eden ölçeklendirme sıkıntılarını ele almak için devam eden uğraşlar hakkında bilgi verdi. Bir blog yazısında Kusama, layer-2 tahlilinin evvelki yine başlatılmasının süreksiz test maksatlı olduğunu kabul etti. Lakin topluma bu basamağın sona erdiğini ve SHIB grubunun artık kapsamlı test ve şeffaflık konusunda güçlü bir kararlılıkla tahlili çeşitli formlarda ölçeklendirmeye odaklandığını belirtti.

Kusama, Alchemy grubunun Shibarium’un faaliyetlerinin genişletilmesinde çok değerli bir rol oynadığını açıkladığından, ölçeklendirme uğraşında çok değerli bir iştirak ortaya çıktı. Web3 geliştirici platformundaki uzmanlıklarıyla tanınan Alchemy grubu, doğrulayıcılarla birlikte operasyonları ölçeklendirmeyi başararak kapasitede %1.500’lük etkileyici bir artış sağladı.

Yeni protokoller açılacak

Shibarium’un lansman sonrasında karşılaştığı esas zorluklardan biri, teknik meselelere yol açan beklenmedik bir trafik artışıydı. Kusama, bu sorunu tesirli bir biçimde yönetmek için SHIB grubunun beklenen trafik hacmi hakkında bilgi edindiğini açıkladı. Stratejik bir karşılık olarak, beklenen trafik akışını verimli bir formda desteklemeyi ve ele almayı amaçlayan yeni protokoller geliştirmek için bir küme dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) uzmanını görevlendirdiler. Kusama’nın yazısı, geliştiriciler platformun ölçeklenebilirliğini geliştirmek için ihtimamla çalışırken, topluluğun Shibarium’u FUD’a (korku, belirsizlik, şüphe) karşı savunmadaki rolünü vurguladı. Bu güçlü devir boyunca verdikleri sarsılmaz dayanak için SHIB ordusuna şükranlarını tabir etti.

Shiba Inu balinaları hareket halinde

Devam eden gelişmelerin ortasında, Shiba Inu ekosisteminde kıymetli balina hareketleri yaşandı. Kıymetli ölçüde SHIB token’ına sahip olan balina adresleri, büyük ölçülerde kripto para içeren bir dizi süreç gerçekleştirdi. Spot On Chain platformu aracılığıyla derlenen bilgiler, birkaç gün içinde balina adresleri tarafından 131,57 milyon dolarlık şaşırtan bir transfer yapıldığını ortaya koydu. Bu süreçler, Shibarium‘un birinci lansmanı ve sonrasındaki teknik meselelerle ilgili telaşlarla tıpkı vakte denk geldiği için topluluk içinde kaşları kaldırdı.

Özellikle, süreçler sırf balina adresleri ortasında gerçekleştirilmiş, merkezi borsalar (CEX) ve bilinmeyen adresler ortasında rastgele bir etkileşim gözlemlenmemiştir. Shiba Inu’nun seyahatine hem zaferler hem de denemeler damgasını vurdu. Shibarium’un ölçeklendirilmesiyle ilgili son gelişmeler ve trafik meselelerini ele almaya yönelik stratejik eforlar, SHIB takımının sağlam ve sağlam bir ekosistem sunma konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Alchemy grubu üzere kilit ortakların iştiraki projenin temelini daha da güçlendiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap