Shiba Inu’den Calcium token uyarısı: “Kesinlikle satın almayın!”

Shiba Inu’den Calcium token uyarısı: “Kesinlikle satın almayın!”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu’den Calcium token uyarısı: “Kesinlikle satın almayın!”

Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya, topluluk üyelerini Calcium token almamaları konusunda tavsiyede bulundu. Token’ın likiditesi olmadığını belirten Dhairya, potansiyel dolandırıcılığa karşı uyardı.

Sahte bir coin

Dhairya, yeni oluşturulan Calcium token’ın emelini ve kullanımını açıklayan özgün bir blog gönderisinden bir ekran imajı paylaştı. Yazıda, Calcium’un sırf ShibaSwap DEX’in idare token’ı olan BONE’u ve Shibarium’un gas token’ını basmak ve vazgeçmek hedefiyle oluşturulmuş düzmece bir coin olduğu belirtildi.

Dhairya, Calcium’un gelecekte rastgele bir kıymeti olmayacağından, token ticareti yapanların bir dolandırıcılığa düşme riski taşıdığını vurguladı. Satış için Calcium reklamı yapanları ise SHIB topluluk üyelerinin kaçınması gereken potansiyel dolandırıcılar olarak sınıflandırdı.

Topluluk üyelerinin ısrarlı davetlerinin akabinde Dhairya, 16 Eylül’de BONE kontratından vazgeçme adımlarını yayınladı. Yayında ayrıyeten BONE arzının geri kalanının basılması için gerekli adımlar da yer aldı. Dhairya’nın blog yazısında belirtildiği üzere, Calcium token, basım ve vazgeçme sürecinin kolaylaştırıcısı olarak tanıtıldı. Ayrıyeten, Calcium’un potansiyel kıymet eksikliği göz önünde bulundurularak ticaret için tasarlanmamış geçersiz bir token olduğunun altı çizildi.

Açıklamaya karşın, Shiba Inu topluluğu, Calcium token ticareti yapmak isteyen iştirakçiler hakkında artan açıklamalara şahit oldu. Bunun yanı sıra, yatırımcıların düzmece token ticaretinden kıymetli meblağlar kaybettiğine dair raporlar da bulunduğu kaydedildi. Bu durum, Dhairya’nın Calcium token ticaretinin tehlikelerini ve potansiyel olarak kıymetsiz olduklarını yineleyen son gönderisini haklı çıkarmış oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap