Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası…

Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası…

Paylaş
BTC Piyasası: Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası…

Shiba Inu (SHIB) holder’ları önceki üç ay içinde kademeli olarak yükseliyordu, ancak meme coin’i sadece son on gün içinde yaklaşık 55.000 holder kaybetti. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam etmelisiniz.

Shiba Inu holder’ları meme coin’i terkediyor

CoinMarketCap verilerine göre, son on gün içinde Shiba Inu (SHIB), 15 Mart’ta 1.198.789 meme token holder’ına sahipken, 25 Mart itibarıyla 54.671 düşüşle 1.144.118’e geriledi.

BTC Piyasası: Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası… 1SHIB toplam adresleri düşüşte / Kaynak: CoinMarketCap

Ağdaki SHIB tutan benzersiz adreslerin toplam sayısı, tek bir günde 32.832 kişiyle önemli bir düşüş gördüğü 17 Mart’a kadar istikrarlı bir şekilde artıyordu. Şimdi son düşüş, varlığa olan ilgi azaldıkça, holder’ların sayısının azaldığı art arda dokuzuncu düşüşe işaret ediyor.

Mart ayının başlarında Kriptokoin.com olarak, Shiba Inu tokenini içeren on-chain işlemlerin miktarının art arda dördüncü ay düştüğünü paylaşmıştık. Ocak-Şubat 2022 döneminde, bu rakam %9,27 düşüşle 283.268’den 257.003’e geriledi.

SHIB neden holder’ları kaybediyor?

17 Mart’ta, bir Non Fungible Token (NFT) koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club, yeni kripto para birimi simgesi ApeCoin’in (APE) piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve kripto para birimi piyasada büyük ilgi gördü.

BTC Piyasası: Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası… 2

Uzmanlara göre, aynı zaman dilimleri göz önüne alındığında, SHIB’den ApeCoin’e bir hareket gerçekleşmiş olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, dijital varlık için on-chain işlemlerin sayısı azalıyor. Ek olarak, Google verileri, ‘Shiba Inu token satın al’ aramasına ilginin son zamanlarda şaşırtıcı bir oranda düştüğünü ve Google Trends puanının 30 Kasım 2021’de 100’den 28 Şubat’ta sadece 3’e gerilediğini ve bu da ilginin azaldığını gösteriyor.

Shiba Inu fiyat analizi

Yazının yazıldığı sıralarda Shiba Inu, son 24 saatte %2,41 düşüşle, ancak haftalık bazda %7,90 artışla 0,00002404 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, tırmanışa rağmen, daha geniş kripto piyasası da 2 trilyon dolarlık toplam piyasa değerini geri alan genel bir büyüme yaşadı.

BTC Piyasası: Shiba Inu’da 10 Günde Onbinlerce Kayıp! İşte Perde Arkası… 3SHIB 7 günlük fiyat tablosu / Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut durumda, meme coin’inin toplam piyasa değeri 13,1 milyar dolar. Buradan hareketle uzmanlar, holder’lardaki düşüşe rağmen yatırımcıların SHIB satın almaya devam ettiğini belirtiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap