Shiba Inu Kritik Bir Kavşakta: SHIB Bu Düzeyleri Hedefliyor!

Shiba Inu Kritik Bir Kavşakta: SHIB Bu Düzeyleri Hedefliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Kritik Bir Kavşakta: SHIB Bu Düzeyleri Hedefliyor!

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) fiyatı kıymetli bir yatay dayanak düzeyinden 0.0000080’a düştü. Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye nazaran bu, uzun vadeli trendin muhtemelen düşüş istikametinde olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten analist, haftalık ve günlük vakit dilimlerindeki dataların de düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor.

Shiba Inu fiyat düşüşü dayanağın altında devam ediyor

SHIB fiyatına ait haftalık teknik tahlil, Ağustos ayından bu yana devam eden aşağı taraflı bir hareketi gösteriyor. O sırada, fiyat azalan bir direnç çizgisi (kırmızı simge) tarafından reddedildi. Düşüş, 0,0000080 dolar yatay dayanak alanından bir bozulmaya neden oldu. Bu, Mayıs 2022’den bugüne kadar geçen müddetin büyük bir kısmında takviye misyonu gördüğü için kritik bir alandı.

Shiba Inu fiyatı, 0.0000060 dolardaki en yakın dayanağın ortasında bulunuyor. Bu düzeye düşmek %18’lik bir düşüş daha manasına gelecek. Bilakis, 0,000080 dolar alanından ve direnç çizgisinden bir kopuşun, 0,0000150 dolardaki bir sonraki dirence % 110’luk bir artışa yol açması mümkün. Değişik bir halde, bu aksiliklere karşın, Shibarium cüzdanları Eylül ayında 1 milyon işaretine ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Kritik Bir Kavşakta: SHIB Bu Düzeyleri Hedefliyor! 1SHIB Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Haftalık Nispi Güç Endeksi (RSI) Shiba Inu için düşüş eğilimleri gösteriyor. RSI, traderların bir piyasanın çok alım yahut çok satım olup olmadığını ölçmek için kullandıkları bir araçtır. 50’nin üzerindeki datalar ve yükseliş eğilimi boğalar için elverişli bir konuma işaret eder. 50’nin altındaki bilgiler ise bunun karşıtını gösterir. Fiyat dirençle karşılaştığı sırada RSI 50 çizgisinde (kırmızı daire) reddedildi. Artık onun altında duruyor. Bu birleşik faktörler düşüş eğilimine işaret ediyor. Yani, Shiba Inu fiyat kestirimi için düşüş görünümünü destekliyor.

SHIB fiyat iddiası: Meme coin’i dayanağını kaybediyor!

Günlük datalar de, öncelikle Shiba Inu fiyat hareketinde görülen bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu durum, SHIB fiyatının Haziran ayından bu yana yükselmekte olan bir takviye çizgisinin altına düşmesiyle açıkça görülüyor. 17 Ağustos’ta meme coin bu çizginin altına indi. Dahası, sonraki gün direnç olarak teyit etti (kırmızı simge). O vakitten beri SHIB fiyatı düşüşe geçerek birkaç düşük zirve noktası oluşturdu.

Ayrıca, günlük Nispi Güç Endeksi (RSI) düşerken düşüş sinyali veriyor. Endeks, şu anda 50 işaretinin altında duruyor. Ek olarak, RSI’da boğa sapması belirtisi de yok. Bu düşüş göstergeleri göz önüne alındığında, Shiba Inu fiyatı için en mümkün gelecek iddiası, daha evvel belirtilen uzun vadeli takviye düzeyine 0,0000060 dolarlık bir düşüş öneriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Kritik Bir Kavşakta: SHIB Bu Düzeyleri Hedefliyor! 2SHIB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, SHIB’nin 0,0000080 dolar düzeyini geri kazanmayı başarması durumunda, yükseliş eğiliminin devam etmesi mümkün. Böylelikle, evvelki iddiası geçersiz hale getireceğini belirtmek gerekiyor. Bu türlü bir senaryoda, Shiba Inu fiyatının potansiyel olarak 0,000010 dolarlık azalan direnç çizgisine yükselmesi muhtemel. Bu da mevcut fiyattan %32’lik bir artışı temsil ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap