Shiba Inu Grubu, CoinMarketCap’e Yönelttiği Suçlamayı Geri Çekti

Shiba Inu Grubu, CoinMarketCap’e Yönelttiği Suçlamayı Geri Çekti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Grubu, CoinMarketCap’e Yönelttiği Suçlamayı Geri Çekti

Shiba Inu topluluğu önceki gün CoinMarketCap’te görüntülenen üç sahte akıllı sözleşmeye dikkat çekmişti. Ekip, SHIB bir ERC-20 token’ı olduğundan, Ethereum olmayan herhangi bir adresin aslında geçersiz olduğunu açıkladı. Diğer zincirlerdeki adreslere gönderilen token’lar bilindiği üzere sonsuza kadar kaybolur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha sonra CoinMarketCap hızlı bir şekilde bir bildiri yayınladı ve bunların aslında tokenin wrapped versiyonları ile zincirler arası işlemler için wormhole köprüleri olduğunu açıklığa kavuşturdu. Bu nedenle, söz konusu adresler kötü amaçlı değil ve aslında kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlar nitelikte.

Shiba Inu ekibi birlikte çalışabilirliğin önemini kabul etti, ancak bu tür köprüler tarafından sağlanan güvenlik seviyesinin “temel sınırları” olduğunu açıkladı. Topluluk tarafından dile getirilen endişeleri aktaran geliştiriciler, CoinMarketCap’in sahte akıllı sözleşme adreslerini listeleme suçlamasını geri çekerken token hakkında “merkezi” bir şekilde kararlar aldığı için eleştirilerde bulunmayı ihmal etmedi.

Bundan önce, meme tokeninin arkasındaki topluluk, kripto para biriminin dolaşımdaki arzını yanlış gösterdiği için CoinMarketCap’i hedef almıştı. CoinMarketCap, kripto para birimiyle ilgili en çok ziyaret edilen web sitesi olmaya devam ediyor. Similar Web tarafından sağlanan verilere göre, geçen ay 294 milyon ziyaret aldı. CMC, 2020’nin başlarında kripto borsası Binance tarafından satın alındı.

Aralık ayının sonlarında CoinMarketCap, Shiba Inu’nun Bitcoin ve Dogecoin’i geçerek 2021’in en çok görüntülenen kripto para birimi olduğunu açıkladı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap