Shiba Inu Bir Kavşağa Geldi: Sıçrayacak mı Tabanlara mi Dalacak?

Shiba Inu Bir Kavşağa Geldi: Sıçrayacak mı Tabanlara mi Dalacak?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Bir Kavşağa Geldi: Sıçrayacak mı Tabanlara mi Dalacak?

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye nazaran tanınan mem coin’i Shiba Inu (SHIB) bir kavşak notasına geldi. Analist, haftalık grafiklerin kararlı bir biçimde düşüş eğilimi gösterdiğini söylüyor. Anck, günlük grafiklerin daha nötr bir görünüme sahip olduğunu belirtiyor.

Shiba Inu fiyatı dayanağa yanlışsız düşmeye devam ediyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, düşüş baskısından kurtulamıyor. Haftalık vakit dilimindeki teknik tahlil, düşüş eğilimli bir SHIB fiyat görünümü sağlıyor. Fiyat hareketi, meme coin’inin Ağustos ayında bir direnç çizgisi (kırmızı simge) tarafından reddedildiğinden beri düştüğünü gösteriyor. Düşüş, 0,0000080 dolar yatay dayanak alanından bir bozulmaya neden oldu. Alan artık muhtemelen direnç sağlayacak.

Reddedilmenin yanı sıra, haftalık RSI Shiba Inu için düşüş görünümü sağlıyor. Yatırımcılar RSI’ı bir momentum göstergesi olarak kullanarak bir piyasanın çok alım mı yoksa çok satım mı olduğunu belirler. Böylelikle bir varlığı biriktirmenin mi yoksa satmanın mı avantajlı olduğuna karar verirler. RSI bedeli 50’nin üzerindeyse ve trend üst istikametli ise boğalar avantajlıdır. Lakin paha 50’nin altındaysa bunun karşıtı geçerlidir. Gösterge 50 çizgisi (kırmızı daire) tarafından reddedildi ve düşüyor. Bu nedenle her ikisi de düşüş eğilimini işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Bir Kavşağa Geldi: Sıçrayacak mı Tabanlara mi Dalacak? 1SHIB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Shiba Inu düşmeye devam ederse, bir sonraki en yakın takviye alanı 0,0000060 dolar olacaktır. Bu da mevcut fiyattan %18’lik bir düşüş anlamına geliyor. Öte yandan, momentumdaki ani bir artış ve azalan direnç çizgisinden kopuş, muhtemelen % 100 artışla 0.0000150 dolara yolu açacaktır. Lakin, Bu durum Shiba Inu için şu anda bu pek muhtemel değil.

SHIB fiyat kestirimi: Sırada ne var?

Altı saatlik vakit dilimindeki tahlil, hem fiyat hareketinden hem de RSI’dan gelen çelişkili datalar gösteriyor. SHIB fiyatı 17 Ağustos’ta yükselen bir dayanak sınırından aşağı kırıldı. Böylelikle, evvelki üst istikametli hareketin sona erdiğini teyit etti. Lakin, o vakitten beri fiyat hareketi azalan bir paralel kanalın içinde yer alıyor. Bu kanallar çoklukla düzeltici hareketler içerir. Bu da en son bir kırılmanın beklendiği manasına gelir.

Buna ek olarak, Shiba Inu fiyatı 11 Eylül’de kanalın takviye çizgisinde sıçrama yaptı (yeşil simge). Bu sıçrama 0,0000072 dolarlık küçük yatay dayanak alanına denk geldi. Altı saatlik RSI da bilinmeyen. Gösterge artarken, hala 50’nin altında ve gelecekteki eğilimi meçhul hale getiriyor. Fiyat düşmeye devam ederse, 12 Ekim’de 0,0000060 dolar alanına ulaşacak. Zira o vakit alan kanalın takviye sınırıyla çakışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu Bir Kavşağa Geldi: Sıçrayacak mı Tabanlara mi Dalacak? 2SHIB Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, kanaldan bir kopuş meydana gelirse SHIB fiyat varsayımının yükselişe dönmesi mümkün. Bu durumda, 0,0000095 dolar düzeyindeki uzun vadeli direnç çizgisine %30’luk bir artış beklenen.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap