Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler!

Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler!

Paylaş
BTC Piyasası: Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler!

Birçok Shiba Inu meraklısı piyasanın geri döneceğini öngörüyor. Bu umutla, SHIB’in 0,1 dolara sıçramasını bekliyor. Lakin, bu birinci bakışta gördüğünüzden daha az mümkün.

Shiba Inu için 0.1 dolar spekülasyonları dolaşıyor, ancak…

Son boğa piyasasının en büyük kazananlarından biri olan birçok yatırımcı, mevcut düşüş piyasası şartlarında gelgit döndüğünde Shiba Inu (SHIB)’nin kıymetli ölçüde toparlanacağı konusunda optimist. Bununla birlikte, birçoğu meme-coin’in beklentileri konusunda çok yükselişte. Bu doğrultuda, önümüzdeki yıl içinde 0,1 dolar işaretine ulaşma potansiyeli konusunda büyük spekülasyonlar yapıyorlar.

SHIB’nin 0,1 dolara ulaşacağını söyleyen şahıslar, meme-coin’in Aralık 2020’deki piyasaya çıkışından bu yana %8.914.728,26 oranında kıymet kazandığını belirtiyor. Shiba Inu’nun en büyük kripto para üniteleri ligine sıçramasını düşünmek, kimilerini SHIB’nin 0,1 dolara ulaşabileceği konusunda umutlu kılıyor. SHIB, etrafında toplanan global bir topluluğun gücünü hafife alan herkesi şaşırtıyor. Yeniden de gerçeklik denetimi, 0,1 dolarlık bir SHIB fiyatının teorik olarak imkansız olduğunu ortaya koyuyor. Zira, meme-coin projesinin bu kadar yüksek bir fiyata ulaşma bahtını yakalayabilmesi için arz dinamiklerini ve temel piyasa cazibesini değerli ölçüde değiştirmesi gerekecek.

BTC Piyasası: Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler! 1

SHIB 2024’e kadar 0,1 dolara ulaşma oranını düşürmek

Bu yazı sırasında Shiba Inu, 4,92 milyar dolarlık piyasa pahasını koruyor. Ayrıyeten 0,00000728 dolar civarında süreç görüyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, Ekim 2021’de ulaştığı 0,00008845 dolarlık ATH düzeyine ulaştı. Lakin, mevcut fiyatı doruğundan çok uzak. Bununla birlikte, SHIB’nin 2024’te yahut öngörülebilir gelecekte 0,1 dolara ulaşma mümkünlüğü neredeyse sıfır. Bunun nedeni çok da uzak değil. Kripto paranın toplam arzı 589,59 trilyon token. Bu durum göz önüne alındığında, 0,1 dolarlık bir fiyat piyasa pahasını 58,9 trilyon dolara çıkaracaktır. Bu basamakta, global kripto piyasası kapitalizasyonunun sadece 1 trilyon dolar. Hatta 2021 boğa koşusunun doruğunda sadece 3 trilyon dolara kadar ulaştı. Hasebiyle Shiba Inu için bunları hatırlamakta yarar var.

Nominal global Gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) dikkate alındığında ek bir bağlam ortaya çıkıyor. Global GSYH ölçütü, tüm dünya ülkeleri tarafından yaratılan mal ve hizmetlerin yarattığı katma pahası ölçer. Dünyanın nominal GSYH’si 100 trilyon dolar pahasında. Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 25 trilyon dolarlık bir hisseye sahip. Hasebiyle, 0,1 dolarlık bir Shiba Inu fiyatı, meme-coin’in ABD GSYİH’sinin iki katı ve global GSYİH istatistiklerinin yarısından daha yüksek bir piyasa bedeline ulaşmasını gerektirecek. Bu türlü bir sonuç hiç de gerçekçi değil.

BTC Piyasası: Shiba Inu 2024’e Kadar 0,1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Gerçekler! 2

Shiba Inu daha uzun vakitte 0,1 dolara ulaşabilir mi?

SHIB’nin mevcut token arzına dayanarak 0,1 dolara ulaşması teorik olarak imkansız. Fakat, proje token arzını kıymetli ölçüde değiştirirse bu türlü bir fiyat mümkün. Örneğin, SHIB arzı 1 trilyon tokena düşürülürse, 0,1 dolarlık fiyatla piyasa kıymeti 100 milyar dolar olur. Bu da SHIB’yi mevcut piyasa değerlemelerine nazaran üçüncü en büyük kripto para ünitesi haline getirecektir.

Bununla birlikte, token arzında yapılacak bu türlü bir değişikliğin Shiba Inu topluluğunda büyük tartışmalara yol açabileceği ve meme-coin’in piyasa cazibesini kaybetmesine neden olabileceği de belirtilmeli. Şişkin bir token arzı çoklukla birçok meme-coin’in temel bir özelliği. Bitcoin üzere daha esaslı kripto varlıklara kıyasla dolar bazında daha az bedele sahip olan milyonlarca hatta milyarlarca token tutma ihtimali bireyleri cezbediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap