SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı!

SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı!

Bitcoin’in 22 Mart’taki ivmesi boğaların kısa sürede 43 bin doları aşmasıyla sonuçlandı. SHIB, Solana, Ripple ve MATIC gibi popüler altcoin projeleri güçlü yükseliş trendleri başlatılabilecek psikolojik seviyeleri zorluyor. Sıradaki teknik seviyeleri almak üzere, 3 kripto analistinin güncel fiyat tahminlerini inceleyelim.

SHIB, Solana, Ripple ve MATIC analizleri

Shiba Inu, ayıların kontrolü eşliğinde Pazartesi günü kırmızı azalan trend çizgisinin altına geriledikten sonra bir ayı tuzağını tetikleyecek şekilde ayarlandı. Bununla birlikte, Powell’ın geç yaptığı bir açıklama, FED’in enflasyon endişelerini kontrol altına almak ve bunlarla başa çıkmak için oyununu hızlandırmaya hazır göründüğü için hisse senetlerini ön ayağa kaldırarak piyasaların savaş planlarını yeniden düzenlemesine neden oldu. Bu hareket, piyasalar tarafından alkışlanıyor ve kripto para birimlerine yayılma etkisi görüyor, SHIB fiyatı, kırmızı azalan trend çizgisinin üzerine yükselirken ayıları yukarı doğru sıkıştırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı! 1

Analist Flip L.’ye göre yukarıdaki yönlü fiyat hareketlerinde boğaların bazı bölgelerde güç kazanacağını düşünüyor:

SHIB fiyatı kısaca 0.00002400 doların üzerine çıktı ve en iyi sonuç boğaların kırılıp 55 günlük SMA’nın üzerinde 0.00002494 dolardan kapanması olacak. Bu sinyalle, boğalar Shiba Inu fiyatındaki ana itici güç olarak algılanacak ve nihai hedef %78.6 Fibonacci seviyesi olan 0.00002800 dolar olarak belirlendiği için hafta sonuna doğru daha fazla kazanç elde edilecek.

Solana fiyatı 100 doların üzerine çıkmak için destekten sekiyor

Yukarıdaki analizlerinde Shiba boğalarının 55 SMA üzerinde güç kazanacağını düşünen Flip L., Solana fiyatının 100 dolara ulaşabilmek için kritik bir bölgeden destek bulduğunu söylüyor. Bu dönemde, Solana fiyatı, bir yükseliş trendi oluşturmaya başladığından dönüştürücü bir aşamadan geçiyor. Boğalar, düşüş üçgeninden eğimli trend çizgisini iki kez korurken, Solana lehine yeni bir rüzgar esiyor gibi görünüyor. Bir sonraki beklenti, boğaların 55 günlük SMA’nın üzerinde ve hatta 95,00 doların üzerinde bir kırılma ile temsil edilen elini gösterebilmesidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı! 2

Bu bölgeden SOL fiyatı, en azından denemek ve muhtemelen 100,00 doların üzerine çıkmak için ideal bir konumda, hemen altındaki direnç desteğe dönüştü. Aylık pivot, boğaların 120,00 veya 125,00 dolara doğru sıçramaya çalışması için bir trambolin görevi görecek, çünkü 130.70 dolar sadece birkaç işlem seansında denemek ve test etmek için biraz fazla uzak. Haber akışına ve küresel ortama bağlı olarak, 130,70 doları yukarı çekmeye çalışmadan önce, ya rallinin aylık pivotta 100,00 dolarda ya da aylık R1 direncinde 122,80 dolarda bir nefes alması gerekecek. Bunlardan anlaşılacağı üzere 55 günlük SMA, bu rallinin uygulanabilir olması için çok önemli. Başka bir reddetmede analist şu senaryoyu ortaya koyuyor:

Solana fiyatının aylık S1’e ve üçgenin taban çizgisine 75,00 dolar civarında düşmesiyle SOL fiyatının düşüş üçgenine geri kaymasını bekleyin. Negatif bir faktör Solana için şiddetli rüzgarlara neden oluyorsa, 58.84 dolara doğru olası bir düşüş bekleyin.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı! 3

Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını iddia ederek SEC davasında derhal çözüm sözü verdi

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ripple – SEC davasında taraflar arası önemli adımlar atıldı. Ödeme devi, SEC’e karşı Ripple davasında sürenin uzatılması talebini eleştirirken, Ripple fiyatı bir yükseliş trendi başlattı. Ripple’ın CEO’su ve kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte Brad Garlinghouse, Sulh Hakimi Sarah Netburn’e hitap etti ve mahkemenin SEC’in “kısa bir uzatmaya” izin verme talebini reddettiğini savundu. SEC, ek keşif yapma niyetini belirtmek için bir uzatma talep etti. Düzenleyici, talebi 21 Mart 2022’de sundu. Ödeme devi, düzenleyicinin talebini eleştirdi. SEC, almak istedikleri keşfin kapsamının belirsiz olduğunu ve gerekli olup olmadığına karar vermek için ek zamana ihtiyacı olduğunu savundu.

SEC davasının sonuçlanması Ripple fiyatını nasıl etkiyebilir?

Analistler, Ripple fiyat trendini değerlendirdi ve altcoin’de bir rallinin olası olduğunu söylüyorlar. Bir kripto analisti ve yatırımcısı olan TrendRidersTR, Ripple fiyat tablosunda yükselişe geçen bir sürücü grubu kaydetti. Bu, altcoin’de bir eğilimin tersine döndüğü anlamına gelir. Analist, Ripple fiyatının direnci kırabileceğini ve yükseliş trendine devam edebileceğini savunuyor.

Analistler, Ripple fiyatı için 1,13 dolarlık bir hedef belirlediler ve altcoin’de bir kırılma öngördüler.

MATIC fiyatı, düşük seviyelerde uzun bir giriş tetikleyicisi sunuyor

MATIC fiyatı 2,1 dolarda bir çift tepe oluşturdu ve ardından %44 düştü. Polygon 1.51 dolar civarında işlem görürken, yatırımcılar küçük bir düşüş trendinin başlamasını bekleyebilirler. Analist Akash Girimath’a göre bu hareket, 1,33 dolarda oluşan eşit düşük seviyelerin ve 1,15 dolardan 1,35 dolara uzanan üç günlük talep bölgesinin birleşmesi nedeniyle bir yükseliş eğilimi olacak. Bu bölgeden bir sıçrama, likidite toplamanın ve MATIC fiyatı için büyük bir yükselişi tetiklemenin anahtarı olabilir. Analist, ilgilenen yatırımcıların 1.33 dolardan uzun pozisyonu değerlendirebileceğini söylüyor. Kar seviyeleri için, ilk eşit tepenin görüldüğü 1.54 dolar tercih edilebilir. Bu Polygon’un ötesinde, boğalar 1.64 ve 1.94 dolar dirençleriyle karşılaşacak. Yükseliş momentumu yeterliyse, MATIC fiyatı muhtemelen bu engelleri bir dayanak haline getirerek altcoin’in 2 dolarlık psikolojik seviye için koşmasına izin verecektir. Piyasa yapıcılar, bu eşit yüksekliklerin üzerinde kalan likiditeyi toplamak için bu hareketi 2,1 dolar ve üstüne çıkaracaklar.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Solana, Ripple, MATIC: 3 Analist, Sıradaki Düzeyleri Açıkladı! 4

MATIC fiyatını yön tahin etmeye devam ederken, destek birleşmesinin üzerinde tutunamamak, alıcılar arasında bir zayıflık olduğunu gösterebilir. 1,15 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, daha düşük bir dip ile yükseliş tezini geçersiz kılacak ve daha fazla düzeltme için yolu açacak. Dolayısıyla, analiste göre yatırıcıları stop-loss’larını bu seviyeye yerleştirebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap