SHIB Mucidi, Shibarium İçin ‘Yeniden Açılma’ Duyurusu Yaptı!

SHIB Mucidi, Shibarium İçin ‘Yeniden Açılma’ Duyurusu Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Mucidi, Shibarium İçin ‘Yeniden Açılma’ Duyurusu Yaptı!

Shiba Inu’nun (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Blockchain’in omurga altyapısı olan Shibarium’un yine halka açılacağını resmen duyurdu. Bu haber, ağır trafik nedeniyle Blockchain’in süreksiz olarak inançlı moduna girmesinin akabinde yapılan titiz testler ve parametre ayarlamaları periyodunun akabinde geldi. Shibarium’un teknik grubu, potansiyel blok üretimini ve öbür operasyonel meseleleri önlemek için zincirin kapasitesini şaşırtan bir halde yüzde 1500 oranında ölçeklendirerek kıymetli tedbirler aldı.

SHIB için yeni duyuru yapıldı

Shytoshi Kusama, 22 Ağustos’ta yayınlanan yeni bir blog yazısında Shibarium’un geliştirilmiş ve optimize edilmiş versiyonunu tanıttı. İki gün süren titiz testler ve parametre ayarlamalarının akabinde, Blockchain artık tekrar faaliyete geçti, bloklar üretiyor ve halka açık bir yine lansman için hazır hale geldi. Shibarium’un gerisindeki takım, güvenilirliğini artırmak için yükseltilmiş bir izleme sistemi ve ek bir arıza emniyet düzeneği da dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekledi. Bu sistem, Uzaktan Prosedür Daveti (RPC) seviyesinde sürat sınırlaması uygulamasını ve otomatik sunucu sıfırlama fonksiyonunu içeriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Mucidi, Shibarium İçin ‘Yeniden Açılma’ Duyurusu Yaptı! 1

Shiba Inu topluluğuna hitap eden Kusama, topluluk içinde dolaşan ve FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) olarak bilinen birtakım olumsuz hisleri giderme fırsatını yakaladı. Bireylerin ellerindeki varlıkları satmalarına yol açabilecek FUD’a kapılmamaları konusunda ikazda bulundu. Kusama, Shiba Inu ekosisteminin merkeziyetsizlik prensiplerine olan bağlılığını yineledi. Kusama bilhassa, Shibarium’un hayata geçirilebileceğine dair kuşkular ve kendisinin merkeziyetsizliğe odaklanmadığı argümanları olmak üzere, ilgi gören iki FUD konusuna değindi. Kusama cevap olarak, Shibarium’un varlığına ait şüpheciliğe atıfta bulunarak “Fud ded” dedi. Ayrıyeten merkeziyetsizliğe olan bağlılığını vurgulayarak “dünyanın gördüğü en kapsamlı merkeziyetsizlik belgesi” olduğunu tez ettiği belgeyi sundu.

Shiba Inu ekosistem tokenları hafif düştü

Shibarium’un büyümesi sırf teknik geliştirmelerle sonlu değil. Blockchain, gelişen bir ekosistemin simgesi olan bir genişleme ve gelişme kademesi yaşıyor. Güvenlik, istikrar ve merkeziyetsizlik, yeni yeteneklerin uygulanmasıyla güçlendirilen temel sütunlardır. Ağa doğrulayıcıların eklenmesi güvenliği artırırken, BONE tokeninin daha fazla stake edilmesini de kolaylaştırıyor. Ayrıyeten Shiba Inu grubu, kapsamlı bir yönetişim ve idare sistemi olan ShibPaper’ı uygulamaya koyuyor. Bu teşebbüs, çeşitli projelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dApps) Shibarium zinciri üzerine inşa edilmesinin önünü açacak, platformun yararını artıracak ve token yakımlarını artıracaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Mucidi, Shibarium İçin ‘Yeniden Açılma’ Duyurusu Yaptı! 2

Piyasa performansı alanında, SHIB, BONE ve LEASH tokenleri son 24 saat içinde hafif düşüşler yaşadı. SHIB’nin fiyatı %5 oranında düştü ve mevcut süreç fiyatı 0,0000079 dolar düzeyinde bulunuyor. Ayrıyeten, BONE ve LEASH tokenları da tıpkı vakit dilimi içerisinde sırasıyla %3 ve %4’ün üzerinde düşüşler yaşadı. Shibarium yakında halka açılmaya hazırlanırken, Shytoshi Kusama’nın ademi merkeziyetçilik garantisi ve teknik yeteneklerin güçlendirilmesi Shiba Inu ekosistemi için umut verici bir yörüngeye işaret ediyor. Gelişmiş güvenlik, istikrar ve yönetişim için atılan temelle birlikte Shiba topluluğu, Shibarium Blockchain’de büyüme ve yeniliğin bir sonraki etabını hevesle bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap