SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir!

SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir!

Kriptokoin.com olarak bu yazımızda Fxstreet analistlerinin SHIB, Dogecoin ve XRP hakkındaki tahmin ve analizlerini mercek altına alıyoruz. Analiste göre, Shiba Inu fiyatı bükülme noktasında, %25 artışa işaret ediyor. Dogecoin fiyatı bir ralli ile toparlanmaya çalışıyor. XRP fiyatı günlük grafikte düşük volatil davranış sergilemeye devam ediyor.

Dogecoin ve SHIB için kritik aşamalar

Shiba Inu fiyatı, beş haftalık düşüş trendinin ardından kırılmanın sınırına yaklaşıyor. Analist Akash Girimath’a göre, azalan direnç bariyerinin 0.0000223 dolardan çevrilmesi, %25’lik bir kazancı 0.0000283 dolara tetikleyebilir. 0.0000158 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, SHIB için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Shiba Inu fiyatı oldukça uzun bir süredir düşüş trendinde ve herhangi bir oynaklık belirtisi veya geri dönüşe dair ipucu göstermiyor. Ancak, bu şeyler SHIB’nin bükülme noktasında olduğu anda değişebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 1

Shiba Inu fiyatı, %75 ralli yaptıktan sonra %37 düştü. Bu yükseliş trendinin ardından yavaş bir düşüş Şubat başından 19 Mart’a kadar gerçekleşti. İlginç bir şekilde, ralliden önce sıkı bir konsolidasyon aralığı geldi ve geri çekilme de benzer bir başlangıç ​​noktası yaratıyor gibi görünüyor, bu da patlayıcı bir hareketin muhtemel olduğunu gösteriyor. Shiba Inu fiyatı 0.0000223 dolardan işlem görürken, boğalar düşen trend çizgisini kırarsa bir yükseliş trendinin tetiklenmesi için iyi bir şans var. Bununla birlikte, ideal bir senaryo, piyasa yapıcıların, daha yükseğe çıkmadan önce likidite toplamak için SHIB’yi 0.0000202 dolar destek seviyesinin altına itmesini içerir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 2

Analist: SHIB’de ralli gecikebilir

Yükseliş trendinin nereden kaynaklandığına bakılmaksızın, yatırımcılar SHIB’nin ani direnç bariyeri için 0.0000283 dolardan koşmasını bekleyebilirler. Mevcut konumdan, bu hareket %25’lik bir yükseliş oluşturacak, ancak 0.0000202 dolardan itibaren %40’lık bir kazancı temsil edecek. Shiba Inu fiyatı yükselmeye hazır görünse de, piyasa yapıcılar ralliyi geciktirebilir. 0.0000202 doların altında kesin bir kapanış, daha fazla aşağı hareketin muhtemel olduğunu gösterecektir. Böyle bir durumda, alıcıların dokuz saatlik talep bölgesinde 0.0000158’den 0.0000193’e uzanan bir geri dönüş şansı daha var.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 3

Öte yandan, analiste göre Dogecoin fiyatı %25 ralli ile toparlanmaya çalışacak. Dogecoin fiyatı 0.152 dolara yükselerek kayıpları telafi etmek istiyor. DOGE’nin %25’lik artışını tamamlamak için ara engeli 0.134 doardan parçalaması gerekiyor. 0.109 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Dogecoin fiyatı, 2021’deki boğa koşusunun çoğu için tepkisiz kaldı. Cansız performans, Shiba Inu’nun kazandığı ve DOGE‘nin yavaşça kanamasına neden olan cazibeden kaynaklandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 4

Dogecoin fiyatı ayıları uzaklaştırmaya çalışıyor

Dogecoin fiyatı geçen ay kabaca %36 düştü ve 0.152 dolar ve 0.134 dolar destek seviyelerini direnç bariyerlerine çevirdi. Bu hareket, DOGE’yi 0.109 dolara düşük bir salıncak kurmaya itti ve bu da alıcıların devreye girmesine ve potansiyel bir toparlanmayı tetiklemesine izin verdi. Bu rahatlama rallisinin DOGE’yi %12 oranında 0,134 ABD doları olan acil engele itmesi muhtemel. Bu ablukayı bir dayanak noktasına çevirmek, alıcıların daha fazla yükseliş için bir fırlatma rampası hazırlamasına izin verecek. Bu durumda, boğalar 0.152 dolar bariyerini hedefleyecek ve toplamda %27’lik bir artışa işaret edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 5

Burada, kısa vadeli sahipler, muhtemelen bir düzeltme başlatarak kar elde edeceklerdir. Bununla birlikte, bu Dogecoin sahipleri güçlü kalırsa, bu rallinin haftalık direnç bariyerini 163 dolardan genişletmesi için iyi bir şans var. İyimserlik ne olursa olsun, Dogecoin fiyatı ilk engeli 0.134 dolardan aşamazsa, bu alıcı tarafında zayıflık anlamına gelecektir. Böyle bir durumda, ayılar kontrolü ele alırsa, DOGE muhtemelen daha aşağılara inecek ve bir destek seviyesi arayacaktır. Bu düşüş 0.109 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu üretirse, Dogecoin fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve %31’lik bir çöküş için 0.075 dolara giden yolu açacaktır.

%34’lük bir kırılma için Ripple sınırı

XRP fiyatı günlük grafikte düşük volatil davranış sergilemeye devam ediyor. Şu anda düşüş belirtisi yok. 0,74 doların altında bir günlük kapanış, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. XRP fiyatı, 0,79 dolar civarında işlem gördüğü için hala bir flama oluşumu içinde ilerliyor. Düşük volatiliteli piyasa durumu, bir kırılmanın geldiğinin göstergesidir, ancak rallinin ortaya çıktığına dair kanıtlar henüz ulaşmadı. XRP fiyatı erteleme moduna geri döndü. XRP fiyatı, son zamanlarda fiyat hareketi çok sıradan olduğu için fırtına öncesi sakinden neredeyse hiç çiselemeye başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, Dogecoin ve Ripple Varsayımı: Bu Düzeyler Kırılabilir! 6

XRP fiyatı nihayetinde daha fazla konsolidasyon süresine ihtiyaç duyuyor. Tüm göstergeler yukarıyı gösteriyor, bu nedenle, kıvrılan trend çizgileri sonunda mevcut fiyat hareketini sıkıştıracağından gelecekte fiyat artışlarını göreceğiz. Traderların erken alıcı olmamayı düşünmeleri ve alım güçlerini daha umut verici pazarlar için saklamaları en iyisi olabilir. En kolay geçersiz kılma, günlük grafikteki trend çizgisinin bir yakını olacaktır. İkinci olarak, bu gerçekleşirse, fiyat dürtüsel olarak 0,72 doları ziyaret etmeye geri dönmeli ve mevcut fiyatların %17 altına kadar 0,67 dolardan arz bölgesini yeniden test etmelidir. XRP fiyatının uzun vadeli eğilimi hala çok yüksek göründüğünden, traderlar daha sonra erken alım sinyalleri arayabilirler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap