SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor!

SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor!

Paylaş
BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor!

Analistler, en tanınan altcoin’ler için beklentilerini aktarmaya devam ediyor. Bu yazımızda, analistlerin dikkat çektiği SHIB, DOGE, LINK üzere coin’lere yönelik tahlilleri aktaracağız. İşte detaylar…

DOGE yatırımcıların birikim etabına geçiyor

Analist Aaryamann Shrivastava’ya nazaran Dogecoin fiyatı hafta sona ererken biraz daha düştü. Fakat hayal kırıklığı yaratan bir performansa karşın, son birkaç gün içinde birtakım olumlu gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler meme-coin başkanının lehine sonuçlanabilir. Dogecoin’in 0,071 dolardan süreç gören fiyatı şu anda iki ayın en düşük düzeyinde fakat Mart ayının en düşük düzeyi olan 0,066 dolara yaklaşıyor. Bu düzeyden bir sıçrama altcoinin toparlanmasını sağlayabilirken, DOGE sahiplerinden bir ölçü dayanak görmesi şartıyla çıkarları not etme mümkünlüğü daha yüksek olacaktır.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 1

Tesadüfe bakın ki, son birkaç gündür yatırımcılar altcoin düşmeye devam ettikçe giderek daha fazla yükseliş davranışı sergiliyor. Birinci işaret, yatırımcıların giderek daha fazla meme coin arzını hareket ettirmesinden geldi. Bir tokenin el değiştirme yahut adresler ortasında hareket etme oranını ölçen sürat, 12 Mayıs’ta altı ayın en yüksek düzeyine ulaştı. Bu da kayıpları önlemek için satılan DOGE’lerin başka yatırımcılar tarafından da alındığını gösteriyor. Bu halde, yalnızca arz adresler ortasında döndürülmekle kalmıyor, birebir vakitte satışlar da minimumda tutuluyor.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 2

Piyasa Pahası / Gerçekleşen Paha (MVRV) oranında belirtildiği üzere, emsal bir hassaslık sahipler ortasında da gözlemlenebilir. Bu gösterge, token sahiplerinin şu anda ziyanda olup olmadığını yahut kâr elde edip etmediğini ölçer.  DOGE kelam konusu olduğunda, yüzde 10’un altına düşülmesi, birden fazla yatırımcının ziyanla karşı karşıya olduğu ve ziyanlarını gerçekleştirmek yerine satış yapmaktan kaçınabilecekleri manasına gelir. Bu bölge, geçmiş örneklerde de belirtildiği üzere, toparlanma ile eş manalı olan fırsat bölgesi olarak da bilinir.  

SHIB varsayımı, coin için neleri gösteriyor?

Analistlere nazaran Shiba Inu fiyatı, misyondaki Twitter CEO’sunun bir SHIB meraklısı olduğuna dair haberlerin ortasında bir ralli için hazır olabilir. Haber, Twitter CEO’su Elon Musk’ın yeni CEO’nun altı hafta içinde misyonu devralmasıyla birlikte şirkette öteki rollere geçmeyi planladığını açıklamasının akabinde geldi. Teknoloji milyarderi Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere yeni yöneticinin kimliğini açıkladı.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 3

Duyuru, takip ettiği tek kripto para ünitesi hesabının Shiba Inu olduğu düşünüldüğünde, Yaccarino’nun bir kripto savunucusundan çok bir SHIB meraklısı olduğunun ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. Buna nazaran SHIB Army, en yeni Twitter yöneticisinin meme coin’in ekosisteminden haberdar olduğu tarafındaki spekülasyonlardan memnuniyet duyuyor. Bu nedenle analistlere nazaran Shiba Inu fiyatı, meme coin ekosisteminde yeni bulunan heyecanın ortasında kritik dayanak düzeyini 0,00000812 dpşar civarında döndürebilir. Bu kritik bölgeden bir sıçrama, meme coinin 0.00000987 dolarlık direnç düzeyini etiketlediğini görebilir ve daha fazla kar için yolu temizleyebilir.

SHIB sonrası LINK de potansiyel bir güzelleşme görecek mi?

Chainlink’in 6,6 dolardan süreç gören fiyatı, bir müddettir yükseliş eğilimini sürdüren yatırımcıları sayesinde hafta sonuna yanlışsız yüzde 4’ün üzerinde bir toparlanma kaydetti. Şahit olunan potansiyel kayıplara karşın, LINK sahipleri arzlarını boşaltmaktan kaçındı ve bu da doğal olarak altcoin’i rastgele bir büyük düşüşten kurtardı.. Ellerinde 100.000 ila 1 milyon LINK tutan cüzdanlar, fiyatın yükselişten evvel yaklaşık yüzde 12 oranında düşmesine karşın geçen hafta yaklaşık 2 milyon LINK sattı. Öbür büyük cüzdan sahipleri ve hatta ferdi yatırımcılar arzlarını kendilerine sakladı.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 4

Ancak, analiste nazaran fiyat göstergeleri hala büyük ölçüde düşüş eğiliminde olduğu için yatırımcılar şimdilik büyük bir yatırım yapmaktan kaçınmalıdır. Yazının yazıldığı sırada, İzafi Güç Endeksi (RSI) hala düşüş bölgesindeydi ve 30,0 işaretinin altındaki çok satım bölgesinden çok uzaktaydı. Çok satım bölgesi iyileşmelerle eş manalıdır ve tıpkı bölgeye bir düşüş iyimserliği tekrar canlandıracaktır.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 5

Binance’in Kanada piyasasından ayrılması, BNB’yi düşürdü

Son olarak, tanınan kripto para borsası Binance’in Kanada’daki faaliyetlerini durdurması, borsanın kendi coin’i BNB’yi pek yeterli etkilemedi. Bilhassa, küçük bir pazar olmasına karşın, Çin doğumlu Kanadalı bir işadamı, yatırımcı ve yazılım mühendisi olan Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun memleketi olduğu düşünüldüğünde, bölge süreç hacmine nazaran en büyük borsa için manevi bedele sahipti. Duyuru, Binance Coin (BNB) fiyatlarındaki toparlanmayı azaltarak son periyottaki yükselişi yavaşlattı. Analiste nazaran alıcı ivmesi artmazsa, ayılar altcoin’in denetimini yine ele geçirebilir ve 293,8 dolarlık takviye düzeyine hakikat bir düşüş trendi başlatabilir. Analiste nazaran yatırımcılar daha fazla kayıptan kaçınmak için sell-stop durumlarını bu düzeye yerleştirmelidir.

BTC Piyasası: SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Sayılar Bekleniyor! 6

Analiste nazaran alıcı momentumu artarsa, BNB fiyatı V biçiminde bir toparlanmayı ölçeklendirebilir. Sırasıyla 307,7, 314,1 ve 320,1 dolarlık 200, 100 ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA) tarafından sunulan pürüzleri 328,0 dolar direnç düzeyine gerçek yükselmeden evvel takviyeye çevirebilir. Günlük mum çubuğunun bu düzeyin üzerinde kararlı bir kapanış yapması düşüş tezini geçersiz kılacaktır.  Yükseliş eğiliminin yüksek olduğu bir durumda, BNB fiyatı 343,4 dolar direnç düzeyine ulaşarak yükselişini sürdürebilir. Bu, mevcut durumdan yüzde 10’luk bir yükseliş manasına gelecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap