SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı

SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı

Kripto para dünyasında kimi isimler var. Kimi vakit açıklamalarıyla gündeme geliyorlar. Bazen de ses getiren tenkitleriyle. Lakin birtakım vakitlerde portföy açıklamaları kelam konusu oluyor. Son açıklama ise Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz’dan geldi. Novogratz portföyünü açıklarken farklı mevzulara da değinmeyi ihmal etmedi.

Mike Novogratz’dan kripto para portföyü açıklaması

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel de belirttiğimiz üzere Novogratz farklı bir isim. Buna nazaran Bitcoin ile kripto para ünitelerinin önde gelen savunucularından. Yaptıkları açıklamalarla takip edilen bir isim. Son açıklamasında, BlackRock CEO’su Larry Fink’i Bitcoin’i ve kripto para dünyasını benimsediği için övdü. Yakın vakitte verdiği bir röportajda Novogratz, BlackRock’ın Bitcoin ETF’si için yaptığı müracaatın da gösterdiği üzere Fink’in Bitcoin şüphecisinden inanan birine dönüşmesinin, BTC için olumlu bir “benimseme döngüsüne” işaret ettiğini vurguluyor. Ayrıyeten potansiyel olarak fiyatını evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin ötesine taşıdığını belirtti.

BTC Piyasası: SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı 1

Novogratz ayrıyeten Bitcoin ve kripto para üniteleri için olumlu görünüm ve potansiyel faktörlere işaret ediyor. Novogratz, Bitcoin’in geleceğine ait optimistliğini lisana getiriyor. Federal Rezerv’in daha güvercin bir tavır benimsemesi halinde BTC’nin kıymetini daha da artırabileceğini öne sürdü. Buna nazaran Bitcoin’in evvelki rekoru olan 69.000 doları aşma potansiyelinin altını çizdi.

Kripto bölümü gelişmeleri hakkında yorum

Novogratz röportajda SEC’in Ripple Labs’a karşı açtığı davaya da değindi. Sam Altman’ın Worldcoin projesi ve Galaxy’nin New York’taki varlığı da dahil olmak üzere kripto para ile ilgili çeşitli hususları da ele aldı. XRP hakkındaki son mahkeme kararını kripto sanayisi için “büyük bir zafer” olarak gören Novogratz, daha net düzenleyici çerçevelere duyulan muhtaçlığı vurguladı.

BTC Piyasası: SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı 2

Novogratz, 100.000 doları olan genç ve riske toleranslı yatırımcılar için yatırım tavsiyelerini paylaştı. Fonların Alibaba payları, gümüş, altın, kripto para Bitcoin ve Ethereum üzere varlıklara tahsis edilmesini tavsiye etti. Daha muhafazakâr yatırımcılar için ise farklı bir oran veriyor. Buna nazaran bu varlıklara %30, tahvil ve endeks fonlarına ise %70 oranında fon ayrılmasını önerdi.

Finans başşehri olarak New York’a bağlılık

Yüksek vergi ve düzenlemelere karşın Novogratz, Galaxy Digital’i dünyanın finans başşehri olarak gördüğü New York’ta tutma konusundaki kararlılığını lisana getirdi. Buna nazaran Novogratz’ın bu yaklaşımı birebir vakitte kripto para dalı için de bir gösterge olabilir. Zira bugün Amerika bir çok blockchain şirketine konut sahipliği yapıyor.

BTC Piyasası: SHIB Değil: Ünlü İsim Kripto Para Portföyünü Açıkladı 3

Sürekli gelişen kripto ortamında, Novogratz’ın görüşleri ve yatırım tavsiyeleri değerli bir tartıya sahip. Öbür taraftan kesimdeki birçok yatırımcının seçimlerini de şekillendiriyor. Ayrıyeten kripto para bölümünün bundan sonraki kademelerinde Novogratz’ın değerlendirmeleri dikkatle takip edilmeye devam edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap