SHIB Balinaları Bu Haberle Harekete Geçti: Trilyonluk Transfer!

SHIB Balinaları Bu Haberle Harekete Geçti: Trilyonluk Transfer!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Balinaları Bu Haberle Harekete Geçti: Trilyonluk Transfer!

Shiba Inu’nun (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, bugün Shibarium’un yine açıldığını duyurdu. Bunu takiben 4,6 trilyonluk SHIB süreci topluluğu şoke etti.

SHIB balinaları Shibarium haberine reaksiyon veriyor

Whale Alert’ın bildirdiği üzere, geçtiğimiz saatlerde devasa bir balina 4.6 trilyon SHIB’i anonim bir cüzdana aktardı. Bu transfer, baş geliştirici Shytoshi Kusama tarafından yapılan son duyurunun akabinde geldi…

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Kusama, bugün merakla beklenen L2 Shibarium’un tekrar açıldığını duyurdu. Daha evvel Shibarium, çok trafik nedeniyle arıza güvenliği moduna geçmişti.

Kusama ayrıyeten, Shibarium’un iki günlük test ve parametre ayarlamalarının akabinde tekrar açılmak üzere olduğunu bildirdi. Ağ artık yeni bir izleme sistemi ve RPC seviyesinde sürat sınırlamaları üzere ek arıza güvenliği sistemlerine sahip. Ayrıyeten, ağda daha fazla güvenlik sağlamak ve daha fazla BONE token stakingine imkan tanımak emeliyle ek doğrulayıcılar da etkin hale getiriliyor.

Shibarium tekrar başlatılırken balina aktifliği yükseliyor

Etherscan’a bakış, yaklaşık 4.6 trilyon SHIB tokeninin, tek bir cüzdanla ilişkilendirildiğini yahut birebir cüzdan tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor. Dün, “0x3442” cüzdan adresi “0xc684” adresinden 4.639.778.173.637 SHIB aldı. Akabinde, “0x3442” 4.627.778.173.637 SHIB tokenini “0xA9d1” adresine ve 12 milyar SHIB tokenini de “0x95B5” adresine transfer etti.

Benzer Shiba Inu süreçleri ve “0x95B5” adresine yapılan transferler, neredeyse bir aydır göze çarpıyor. Bunun yanı sıra, bir Shibarium mainnet doğrulayıcısı da token süreci gözlemleniyor. Bu da bunun Shibarium doğrulayıcıyla alakalı olabileceğini düşündürüyor. Doğrulayıcı statüsü kazanmak için kullanıcıların en az 10.000 BONE kilitlenmesi gerekiyor.

Aynı vakitte, son 24 saatte Shiba Inu yanma oranı %1300 arttı. Shibarium üzerinde geliştirilen projeler ve dApp’ler de SHIB yakarak arzın azalmasına ve fiyatların yükselmesine katkı sağlar.

SHIB fiyatı için sırada ne var?

Artan balina aktifliği ve yine başlayan Shibarium’un yanı sıra, SHIB fiyatı son vakitlerde kuvvetli günler geçiriyor. 13 Ağustos’tan sonra SHIB, fiyatların 17 Ağustos’ta 0,0000108’den 0,00000725’e düşmesiyle %33,1’e varan kayıplarla karşılaştı. Bu düşüşte ayıların gücünü bir defa vurguladı. Lakin hareketsiz tiraj metriği, ağır satış baskısına karşın keskin bir artış görmedi. Bu da birçok adresin meme coinini panik içinde bırakmak yerine tutmayı seçtiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB Balinaları Bu Haberle Harekete Geçti: Trilyonluk Transfer! 1

Teknik açıdan, düşüş eğiliminin güçlü kalması nedeniyle SHIB fiyatının önümüzdeki haftalarda kayıp yaşaması olası. En son yükseliş, talebin zayıf olduğuna işaret eden 0,0000086 dolar alanından ret gördü. SHIB şu anda günlük %2,5, haftalık %22 düşüşle süreç görüyor. Bu esnada piyasa bedeline nazaran birinci 15 ortasından uzaklaşmak üzere.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap