SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun!

SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun!

Kripto para piyasasının önde gelen analistleri, önümüzdeki hafta için kritik SHIB, ATOM, ADA ve LTC düzeylerini açıkladı! İşte detaylar…

Cardano (ADA) için kritik düzeyler açıklandı!

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Cardano’nun fiyatı kıymetli bir dalgalanma yaşadı. Altcoin başlangıçta 0,37 dolardan yükseldi lakin daha sonra 0,45 dolarda reddedildi. Bununla birlikte, son 24 saat içinde yüzde 1,3’lük hafif bir artış yaşanırken, haftalık grafik yüzde 6,2’lik bir fiyat artışına işaret ediyor. ADA’nın teknik tahlili, boğaların fiyatın denetimini ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Talep ve birikim toparlanma işaretleri gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 1

ADA fiyatındaki yavaş ilerlemeye karşın, bir ralliyi tetiklemek için aşılması gereken kritik bir direnç düzeyi var. Boğaların daha fazla ivme kazanması için, önümüzdeki süreç seanslarında alım gücünün kıymetli ölçüde artması gerekiyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in 30.000 dolara ulaşmakta zorlanması nedeniyle büyük altcoinler dingin seyrediyor. BTC bu seviyeyi geri alırsa, ADA boğalarını sonraki süreç seanslarında fiyatı yükseltmeye itebilir. Ayrıyeten, ADA’nın piyasa kıymeti toparlandı ve bu da alım baskısının piyasaya geri döndüğünü gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 2

Anlık olarak ADA 0,40 dolardan süreç görüyor. Üst direnç 0,42 dolardı. Bu düzeyin geçmişte Cardano için değerli bir pürüz olduğu kanıtlandı ve bu seviyeyi aşmak için yapılan birçok teşebbüs başarısız oldu. Lakin, ADA bu direnç düzeyinin üzerine çıkmayı başarırsa, bir ralliyi tetikleyebilir ve fiyatı 0,46 dolara hakikat itebilir. Öte yandan, fiyat mevcut düzeyinden düşerse, takviye düzeyi 0,39 dolar düzeyinde duruyor. ADA bu dayanak düzeyinin üzerinde kalamazsa, fiyatın 0,36 dolara düşmesine neden olabilir. Son seansta süreç gören ADA ölçüsü yeşile dönerek alıcı akınına işaret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 3

ADA’ya yönelik talepte hafif bir artış görülürken, günlük grafikteki alım gücü hafif bir düşüş yaşadı. Göreli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde kalmaya devam ediyor ve bu da alıcıların hala piyasanın denetimine sahip olduğunu gösteriyor. Lakin Cardano’nun 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altındaki hareketi, talep kâfi olmadığı için satıcıların yakında denetimi ele alabileceğini gösteriyor. Bu teknik tahlil, satıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiğini ima ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 4

ADA öteki göstergelerle uyumlu olarak satış sinyalleri oluşturdu. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, yarım çizginin altında kırmızı histogramlar göstererek fiyat momentumuna ve bilakis dönüşlere dayalı bir satış sinyali verdi.

Cosmos (ATOM) yakın vakitte hangi düzeyleri görebilir?

Cosmos (ATOM) talebi son birkaç gündür artarak kıymetli bir performans sergiledi. CoinMarketCap bilgilerine nazaran ATOM fiyatı ivme kazandıktan sonra 11,69 dolara düştü. ATOM’un mevcut piyasa pahası 3,3 milyar dolar ve 24 saatlik süreç hacmi 100 milyon dolar. Bununla birlikte, süreç hacmi hala yüzde 31,18 oranında düşüktür ve bu da ağ aktifliğinin azaldığını göstermektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 5

Cosmos, geliştirici dostu uygulama bileşenleriyle oluşturulan ve daima büyüyen, birbirine bağlı bir blockchain ağıdır. Blockchainler Ortası İrtibat (IBC) protokolü, bu uygulamaları birbirine bağlayan teknolojidir. Cosmos’un sunduğu SDK platformu, programcıların birinci sınıf merkezi olmayan uygulamalar (dApps) üretmesine imkan tanır. MM Finance ve VVS Finance üzere başka geliştiriciler de bunun üzerine uygulamalar inşa etmiştir. Cosmo’nun (ATOM) son devirdeki fiyat artışı, Ethereum’u geride bırakan geliştirici akınına bağlanabilir. ATOM fiyat artışının bir öteki nedeni de dYdX’in Ethereum yerine Cosmos ekosistemi üzerinde bağımsız bir blockchain inşa ettiğini duyurması olabilir.

ATOM fiyat tahminleri

Cosmos, 11,69 dolarlık kısa vadeli direnç düzeyini aştı ve şu anda 10,571 dolar ile 15,484 dolarlık takviye ve direnç düzeyleri ortasında süreç görüyor. ATOM, yükseliş momentumunu doğrulamak için 15.484 dolarlık birincil direnç düzeyini aşmalıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 6

Ancak, ayılar 10,571 dolarlık takviye düzeyini kırmak için çok uğraşıyor lakin yüksek yükseliş momentumu nedeniyle bunu başaramadı. Boğanın gücü ilerlemek için gereğince güçlü değilse, ayılar trendi devralabilir ve trendin bilakis dönmesine neden olabilir.

ATOM’un 50 Günlük SMA’sının taraf değiştirmesi piyasanın yapısının değişmesine neden oldu. Yükseliş momentumu toparlanmazsa, trend potansiyel bir düşüş piyasasına dönüşebilir. 50 Günlük SMA, 200 Günlük SMA’nın altından geçerek bir death-cross oluşturdu, bu da potansiyel bir düşüş sinyaline işaret ediyor ve bir satış fırsatı sunuyor. Göreli Güç Endeksi (RSI) tahlil göstergesi, yatırımcıların bir varlığın bir periyot içindeki fiyat hareketinin momentumunu ve gücünü belirlemelerini sağlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 7

Analiz sırasında ATOM/USDT’nin RSI kıymeti 61,74 ile nötr bölgenin üzerinde yer almaktadır. Hasebiyle bu, ADA’nın ne çok alım ne de çok satım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, alıcılar ADA’yı çok alım bölgesine götürmek için momentum oluştururken, satıcı zayıf momentuma karşın onu aşağı itiyor.

Litecoin (LTC) fiyatı yükselişe geçiyor!

Litecoin, kapanış fiyatı olan 89, 73 dolar üzerinde konsolide olmak için bugün yeşil renkte, 89,78 dolar ile 90 dolar fiyat düzeyi ortasında süreç görüyor. LTC, 1 Ocak 2023’te yıla 70 dolardan süreç görerek başladı. Boğaların denetimi ele geçirmesiyle 10 Ocak’a kadar 80 dolara yükseldi. Kripto, 2023’te birinci kere 1 Şubat’ta 100,44 dolardan süreç gördü. Bununla birlikte, piyasadaki dalgalanma varlığı eski düşük düzeylerini tekrar test etmeye zorladı ve şu anda 89-90 dolar fiyat aralığında süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 8

LTC bugün fiyat grafiğinde yeşil bir mum oluşturdu ve 28 Nisan’da grafikte fark edilen düşüş eğiliminden hafif bir toparlanma gösterdi. Fakat, bugünkü fiyat değişikliği, çıkarlarına karşın yatay bir eğilim olarak kaldığı için geniş bir marjda değil. LTC, varlık için kısa ve uzun vadeli bir yükseliş hissi olan 50 günlük ve 200 günlük Kolay Hareketli Ortalamalarının (SMA) üzerinde süreç görüyor. Göreli Güç Endeksi 48,18 ile nötr bölgede yer alıyor. Ayrıyeten, gösterge yatay hareket ederek günlük grafikteki yatay eğilimi yansıtıyor.

Litecoin, 88, 25 dolar düzeyinde güçlü bir dayanak bularak varlığın fiyatının daha da düşmesini engelledi. Öteki kritik dayanak düzeyleri 65,39 ve 47,5 dolardır. Direnç düzeyleri ise 94,35 ve 103,42 dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 9

90 dolar fiyat düzeyi, Litecoin’in bugün test ettiği ruhsal bir direnç düzeyidir. Boğalar galip gelirse, kripto para muhtemelen 88.25 dolarlık direnç düzeyinden dönerek 90 dolarlık fiyat düzeyinin üzerinde süreç görecek. Lakin, yatay eğilim kısa vadede devam edebilir.

Litecoin halving aktifliği kritik bir rol oynayabilir

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Litecoin, yepyeni Bitcoin blockchain’inden bir çatal olarak her dört yılda bir yarılanmaya uğramaktadır. Litecoin yarılanma olayı her 840.000 blokta bir gerçekleşir ve LTC madencilerinin mükafatlarını 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecektir. Blockworks, Litecoin’in tarihî olarak yarılanma gerçekleşmeden altı ay evvel yükseldiğini bildiriyor. LTC, her yarılanmadan yaklaşık 45 gün evvel yüzde 320 yararla doruğa ulaşmış, akabinde yarılanma olayından bir ay sonra bu getirilerin birçoklarından vazgeçmiştir.

LTC, her yarılanmanın akabinde yılı yarılanma öncesi fiyatına kıyasla yaklaşık yüzde 80 ila yüzde 110 ortasında paha kazanarak kapattı. Bu nedenle, bu olay varlık için olumlu fiyat hareketini teşvik ediyor üzere görünmektedir. Yarılanma etrafındaki heyecan çoklukla fiyat hareketini etkilese de, enflasyon ve düzenleme üzere öteki makroekonomik faktörler de eğilimleri tesirler.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı için uzmanlar ne düşünüyor?

Shiba Inu (SHIB), öbür meme coinlerle birlikte yükselişe geçerek yıla agresif bir başlangıç yaptı. Shiba Inu coin’in Coingecko’daki kıymeti şu anda 0.00001027 dolar düzeyinde ve son yedi günde yüzde 3,4’lük bir düşüş yaşarken son iki haftada yüzde 7,8’lik daha değerli bir düşüş yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 10

SHIB için dayanak düzeyi şu anda 0,0000095 dolar olarak belirlenmiştir. Alternatif olarak, anlık olarak 0,00001 dolar düzeyinde olan direnç düzeyi, satıcıların piyasaya girmesi ve SHIB varlıklarını satması beklenen fiyatı tabir eder, hasebiyle memecoin fiyatı üzerinde aşağı yanlışsız baskı uygular.

SHIB’nin fiyatı anlık olarak olumsuz bir sinyal manasına gelebilir ve takviye düzeyini aşarsa yatırımcıların satış yapmasına neden olabilir. Öte yandan, fiyat 0,00001 dolarlık direnç düzeyinin üzerine çıkarsa, alıcıların piyasaya akın ettiği ve fiyatı yükselttiği tarafında bir yükseliş göstergesi olabilir. Bu nedenle, bu kilit düzeyleri yakından takip etmek, yatırımcıların SHIB alırken yahut satarken şuurlu kararlar vermesine yardımcı olabilir.

SHIB topluluğu büyürken gözler Shibarium’un üzerinde

Shiba Inu, birkaç nedenden dolayı bu ay cazip bir alım olabilir. Birincisi, projenin uzun vadeli potansiyeline inanan birçok destekçiyle birlikte topluluğu süratle genişliyor. Shiba Inu, birkaç nedenden dolayı bu ay cazip bir alım olabilir. Birincisi, projenin uzun vadeli potansiyeline inanan birçok destekçiyle birlikte topluluğu süratle genişliyor. Shiba Inu topluluğunun Shibarium’a duyduğu heyecan, Telegram’daki “Shibarium Tech” kümesindeki son paylaşımlarda açıkça görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 11

Shytoshi Kusama’dan son gelişmeler hakkında bilgi alma teşebbüsleri olsa da, Kusama’nın “Mayıs ayından evvel büyük haberler” vaadine karşın 27 Nisan itibariyle bireyler hiçbir şey duymadı. Kusama, topluluğun Shibarium güncellemeleri konusundaki istekliliğine, coin transferleri de dahil olmak üzere Shibarium ile ilgili tüm faaliyetlerin şeffaflığını vurgulayarak cevap verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ATOM, ADA ve LTC: Haftaya Bunlara Hazır Olun! 12

Ayrıca grubun ilerleme kaydetme konusundaki kararlılığını vurguladı ve maksatları doğrultusunda uğraşla çalıştıklarını belirtti. Kusama’ya nazaran, takım şu anda “devam modunda” ve yalnızca takılmak yerine amaçlarına ulaşmaya odaklanmış durumda. Shibarium ile ilgili olumlu güncellemeler, Mayıs ayı boyunca meme token’ın fiyatı üzerinde olumlu bir tesire sahip olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap