SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri!

SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve SHIB dahil altcoin’ler bugün canlandı. Fakat bu ralli çok satılmış bir sıçramadan öbür bir şey değil mi? Bitcoin ve altcoin’lerde trend hareketinin başlaması için geçilmesi gereken kıymetli takviye ve direnç düzeyleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Piyasalar trend halindeyken, para kazanmak istiyorlarsa yatırımcıların etkin olması gerekir. Öte yandan, değişken bir piyasada, kenarda sabırla beklemek daha güzeldir. Aksi takdirde traderlar her iki istikamette de dalgalı rastgele hareketler nedeniyle para kaybedebilir. Bitcoin’in 17 Ağustos’taki keskin düşüşünden bu yana yatay seyreden fiyat hareketi, boğaların ve ayıların bir sonraki taraf hareketi konusunda emin olmadıklarını gösteriyor. Bu nedenle, büyük bahisler oynamadan evvel kırılmanın gerçekleşmesini beklemek daha güzeldir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vadede kurumsal yatırımcılar da temkinli bir yaklaşım benimsiyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir CoinShares raporu, 13 Eylül haftasında dijital varlık yatırım eserlerinden 55 milyon dolarlık bir çıkış olduğunu gösterdi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in 22 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 24.800 dolardaki takviyesi şiddetle müdafaaya çalıştığını gösteriyor. Bu yüzden olumlu bir işaret. Bununla birlikte, boğalar 26.833 dolarlık çok mahzurdan ve akabinde 27.777 dolarlık 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (EMA) geçene kadar baskı altında kalacaklar.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 2

Bu dirençlerin her ikisini de aşarsa, muhtemelen BTC’nin 24.800 ila 31.000 dolar aralığında kalış mühletini bir mühlet daha uzatacağını gösterecektir. Düşen 20 günlük EMA ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Bununla birlikte, izafî güç endeksindeki (RSI) çok satım düzeyleri yakın vadede mümkün bir toparlanmaya işaret ediyor. Ayıların tutunmalarını daha da güçlendirmek için fiyatı 24.800 doların altına düşürmeleri ve sürdürmeleri gerekecek. Bunun, 20.000 dolara potansiyel bir düşüş için kapıları açması muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether bir sefer daha 1.626 dolarlık güçlü takviyenin altına indi. Lakin, mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük düzeylerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. Fiyatı 1.700 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmak boğaların sorumluluğunda. Bunu yaparlarsa ETH’nin 20 günlük EMA’ya (1.756 dolar) ulaşması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 3

Bu, yakın vadede dikkat edilmesi gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, ayılar tekrar ETH’yi 1.626 ila 1.550 dolarlık takviye bölgesinin altına çekmeye çalışacaktır. Şayet başarılı olurlarsa, ETH’nin 1.368 dolara yanlışsız aşağı taraflı bir hareket başlatması olası. Bilakis, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, ETH’nin birkaç gün daha 2.000 ila 1.626 dolar aralığında kalma mümkünlüğünü artıracaktır.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 17 Ağustos’ta 200 dolardaki ruhsal dayanaktan sıçradı. Böylelikle, boğaların bu düzeydeki düşüşü durdurmaya çalıştığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 4

Toparlanmanın 20 günlük EMA’ya (227 dolar) ulaşması mümkün. Lakin, bu da tekrar kuvvetli bir mani teşkil edecektir. BNB 20 günlük EMA’dan keskin bir düşüş gösterirse, ayılar BNB’yi çiftini 200 doların altına indirmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, BNB’nin 183 dolara kadar düşmesi muhtemel. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ayıların denetimlerini kaybettiğini gösterecektir. BNB daha sonra ayıların savunması için kıymetli bir düzey olan direnç çizgisine yükselebilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 0,56 dolarlık genel direnç düzeyinden geriledi. Fakat, boğaların fiyatın 0,50 doların altına düşmesine müsaade vermemesi küçük bir olumlu gelişme. XRP’nin bir mühlet 0,50 dolar ile 0,56 dolar ortasında konsolide olması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 5

Düşen 20 günlük EMA (0,58 dolar) ve çok satım bölgesine yakın RSI, ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 0,50 doların altına düşerse, XRP’nin 0,41 dolardaki bir sonraki ana takviyeye hakikat inişini başlatması muhtemel. Bu da 0,41 dolar ile 0,50 dolar ortasında bir aralığa bağlı hareket olduğunu gösterir. Alternatif olarak, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, boğaların geri dönüşte olduğunu gösterecektir. XRP’nin daha sonra 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 0,63 dolara yükselmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 22 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük düzeylerde güçlü talep olduğunu gösteriyor. Fiyat şu anda 0,24 dolar ile 0,28 dolar ortasındaki aralıkta sıkışmış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 6

Fiyat 0,24 doların altına düşerse, ADA’nın düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlaması mümkün. Böylelikle, ADA’nın evvel 0,22 dolara, akabinde da 0,20 dolarlık ruhsal takviyeye düşmesi mümkün. Düşen 20 günlük EMA (0,28 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,28 doların üzerine çıkarırsa bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olur. Bunu yaparlarsa, ADA’nın 50 günlük SMA’ya (0,29 dolar) ve daha sonra 0,32 dolara kadar bir rahatlama rallisi başlatması mümkün.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve SHIB analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 22 Ağustos’ta 20 dolardaki yakın takviyenin altına düştü. Lakin boğalar düşüşü satın aldı. Böylelikle, daha düşük düzeylerde talep olduğunu gösterdiler.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 7

Alıcılar durumu kurtarmak istiyorlarsa fiyatı 20 günlük EMA’nın (22,64 dolar) üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu düzeyin üzerinde, SOL’un ivme kazanması ve 26 dolara yükselmeye çalışması mümkün. 50 günlük SMA’nın (23,60 dolar) bir bariyer olarak hareket etmesi mümkün. Lakin muhtemelen aşılacaktır. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların vazgeçmediğine işaret edecektir. Bu da 19,35 doların altına inme mümkünlüğünü artıracaktır. Bu gerçekleşirse, SOL’un 18 dolara ve sonunda 16 dolara düşmesi beklenen.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin 21 ve 22 Ağustos’ta 0,06 dolarlık takviyeden toparlandı. Böylelikle, boğaların bu düzeye kadar olan düşüşleri satın aldığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 8

Boğalar, 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) ulaşabilecek bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Satıcıların bu seviyeyi şiddetle müdafaaları olası. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, DOGE’nin bir müddet 20 günlük EMA ile 0,06 dolar ortasında sıkışıp kalacağını gösterecektir. Alıcıların, 0,08 doların üzerindeki bir sonraki ana dirence gerçek bir ralli başlatmak için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarması gerekecek. Aşağı istikamette, 0,06 doların altında bir kırılma ve kapanış, 0,05 dolara yanlışsız aşağı taraflı bir hareketin başlangıcını işaret edebilir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar Polkadot’u 4,22 dolardaki hayati dayanağın altına çekmeye çalıştı. Lakin boğalar 22 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere yerlerini korudu.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 9

20 günlük EMA (4,73 dolar) aşağı dönüyor ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların üstünlüğü elinde tuttuğunu gösteriyor. Alıcılar bir geri dönüş sinyali vermek istiyorsa, fiyatı 4,56 dolar ile 20 günlük EMA ortasındaki genel masraf bölgesinin üzerine çıkarmaları gerekecek. Bu ortada, ayıların diğer planları olması beklenen. Küçük rallilerde satış yapmaya ve fiyatı 4,22 doların altına çekmeye çalışacaklar. Şayet başarılı olurlarsa, DOT’un düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatması mümkün. Bir sonraki takviye 4 dolar düzeyinde.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon 22 Ağustos’ta 0,53 dolardan geri döndü. Bu da boğaların fiyatı 0,51 dolarlık kıymetli dayanağın üzerinde tutmaya çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 10

Boğalar, 0,60 dolarda güçlü bir satışla karşılaşabilecekleri için vazifelerini yerine getirmek zorundalar. Fiyat bu dirençten aşağı dönerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecektir. Bu durumun MATIC’i birkaç gün boyunca 0,51 ila 0,60 dolar aralığında tutması mümkün. Bir kırılma ve 0,50 doların altında kapanış, düşüş trendinin yine başladığını işaret edecektir. MATIC’in daha sonra 0,45 dolara ve daha sonra 0,42 dolara düşmesi mümkün. Bilakis, 0,60 doların üzerindeki bir yükselişin, 0,65 dolara ve akabinde 0,69 dolara bir ralli oluşturması mümkün.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB 20 Ağustos’ta 50 günlük SMA’nın (0,0000084 dolar) altına düştü. Lakin boğalar SHIB fiyatını 0,0000072 dolarlık kıymetli takviyesi tekrar test etmesine müsaade vermedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, ADA, XRP, BNB ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri! 11

Ağustos 22’deki sağlam sıçrama, SHIB için daha düşük düzeylerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğalar bundan sonra hareketli ortalamaların üzerinde bir ralli deneyecek. Şayet bunu başarırlarsa, SHIB fiyatının ivme kazanması mümkün. Böylelikle, SHIB fiyatının 0,000011 dolara gerçek yükselmesi mümkün. Bilakis, fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayıların denetimde kaldığını gösterecektir. SHIB fiyatının daha sonra 0,0000072 dolarlık güçlü takviyeye ve akabinde 0,0000064 dolara düşmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap