SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor!

SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor!

Bitcoin ve altcoin topluluğu bir Bitcoin ETF’si bekliyor. Lakin yeni bir gelişme farklı bir beklenti ortaya koymaya başladı bile. Buna nazaran, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) birinci Ethereum Vadeli Süreç ETF’sine yeşil ışık yakmaya hazırlanıyor. Bu dönüm noktasının Ekim ayı başında gerçekleşmesi kelam konusu. Ayrıyeten atılım kripto piyasası için kıymetli bir adım manasına geliyor. Onay tarihi yaklaştıkça, bu atağın kripto para dünyasını nasıl etkileyeceği konusundaki beklentiler de artıyor.

Altcoin Ethereum vadeli süreç ETF onayı yakın

Heyecan verici bir gelişme olarak ABD SEC, dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum’a dayalı birinci kripto vadeli süreç borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama niyetinin sinyalini verdi. Göstergeler SEC’in Ekim ayında piyasaya sürülmesi planlanan Ether Futures’a bağlı eserlerin piyasaya sürülmesini engelleme mümkünlüğünün düşük olduğunu gösteriyor. Bu karar, altcoin Ethereum tabanlı ETF’ler için müracaatta bulunan şirketler için de değerli. ProShares, Volatility shares, Bitwise ve Roundhill de dahil olmak üzere çok sayıda firmaya kapı açıyor.

BTC Piyasası: SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor! 1

Altcoin Ethereum Vadeli Süreç ETF’sinin yaklaşan lansmanı, kripto para piyasası için değerli sonuçlar doğuruyor. Buna nazaran Apple yahut Tesla üzere klasik pay senetlerine benzeri halde, Ether Futures ETF, yatırımcıların yerleşik borsalar aracılığıyla Ethereum’a yatırım yapmalarına imkan tanıyacak. Başka taraftan Ethereum’un mevcut piyasa kıymeti 192 milyar dolar. Bu sayı, vadeli süreç ETF’sinin onaylanması ve piyasaya sürülmesiyle değerli bir büyüme yaşamaya hazırlanıyor.

Piyasa oynaklığı ve esneklik

Kripto para piyasası kısa bir mühlet evvel SpaceX’in Bitcoin satışına ait raporlarla keskin bir düşüş yaşadı. Btcpiyasasi.com olarak bir evvelki haberde belirttiğimiz üzere bu da yaygın bir piyasa çöküşünü tetikledi. Ayrıyeten Bitcoin’in fiyatı buna reaksiyon olarak %10’un üzerinde düştü. Lakin piyasa, Bitcoin’in süratle toparlanması ve şu anda 26.774 dolardan süreç görmesi nedeniyle direncini gösterdi. Benzeri formda altcoin Ethereum da kısa bir müddetliğine 1550 dolara düştü. Sonrasında ise şu anda 1695 dolarda süreç görüyor. Bu fiyat hareketleri, piyasanın dış şoklardan süratle kurtulma yeteneğini vurguluyor.

BTC Piyasası: SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor! 2

Kripto alanı geliştikçe, altcoin Ethereum’un büyüme potansiyeli umut verici olmaya devam ediyor. Ethereum Vadeli Süreçler ETF’sinin başarılı bir halde onaylanmasının Ethereum’un fiyatında bir artışa yol açması bekleniyor. Bu değerli gelişmeyi çevreleyen beklenti, kripto topluluğu içindeki yükseliş hissine katkı sağlıyor. ETF’nin onayı potansiyel olarak bir katalizör vazifesi görecek. Öbür taraftan altcoin Ethereum için hem yatırımcı ilgisini hem de piyasa bedelini artıracak.

Kripto para yatırımı için yeni bir dönem

Altcoin Ethereum Vadeli Süreçler ETF’sinin yakında onaylanacak olması değerli. Buna nazaran atılım, kripto paraların artan kabulünün ve ana akım tanınırlığının bir delili olarak duruyor. Bu atılım sırf kripto yatırımına yeni bir boyut kazandırmakla kalmıyor. Tıpkı vakitte Ethereum’un önde gelen bir blok zinciri platformu olarak ehemmiyetini de vurguluyor.

BTC Piyasası: SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor! 3

Ethereum Futures ETF’nin Ekim ayı başında piyasaya sürülmesiyle birlikte kripto piyasası, dalın gelecek yıllardaki görünümünü yine şekillendirebilecek heyecan verici bir dönüşümü bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap