SEC’in yanlış karar söylemi, Ripple’ı (XRP) nasıl etkileyebilir?

SEC’in yanlış karar söylemi, Ripple’ı (XRP) nasıl etkileyebilir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’in yanlış karar söylemi, Ripple’ı (XRP) nasıl etkileyebilir?

Mahkemedeki özet kararın ardınan sert bir çıkış yaparak “yanlış karar” halinde açıklama yapan SEC, Ripple (XRP) fiyatında hangi değişikliklere yol açabilir?

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), yargıcın kusurlu kararlar verdiğini söyleyerek Ripple cephesini salladı. Bununla birlikte SEC, kararı temyize götüreceğinin işaretlerini verdi. SEC tarafından tekrar kızışan Ripple gerginliği, direkt olarak XRP fiyatına yansıdı. Son iki gündür yüzde 10’dan fazla kıymet kaybeden XRP için hangi fiyat noktaları kritik kıymete sahip?

Ripple’da (XRP) takip edilmesi gereken bölgeler

0,855 dolara ulaştıktan sonra güç kaybetmeye başlayan XRP, şimdi düşen trendi kırabilmiş değil. SEC davasından yansıyan karmaşık gelişmeler ile bedel kaybıdan devam eden major coin, aktüel olarak 0,772 dolardan süreç görüyor. Davadan Ripple lehine gelişmelerin olması yahut BTC’nin üst taraflı fiyatlaması, XRP’ye kıymet kazandırbilir. XRP için direnç düzeyleri sırasıyla 0,789 – 0,80 – 0,819 – 0,843 ve 0,855 dolardır.

SEC davasının da giderek karışmasını göz önünde bulundurursak, XRP’deki riskler sonlanmış değil. Bu devirde XRP ismine takip edilmesi gereken takviye bölgeleri sırasıyla 0,77 – 0,75 – 0,723 ve 0,701 dolardır. Bilhassa de dikkat edilmesi gereken en değerli aralıklardan biri ise 0,731 – 0,723 dolardır. Bu bölgedeki alıcı-satıcı savaşı daha büyük bir volatilite oluşturabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’in yanlış karar söylemi, Ripple’ı (XRP) nasıl etkileyebilir? 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap