SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi!

SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi!

Olumlu bir mahkeme kararının ve piyasa hassaslığının yine canlanmasının akabinde altcoin XRP için yeni gelişme var. Buna nazaran önde gelen bir kripto borsasında opsiyon ticaretine giriş yaptı. Detaylara bakalım

Altcoin XRP opsiyon ticareti BIT borsasında gelişiyor

Aslında bu haber için altcoin XRP’nin son piyasa atılımı diyebiliriz. Son SEC davası kararının akabinde, Ripple ile bağlantılı kripto para ünitesi XRP gündemde kalıyor. Ayrıyeten kripto alanında dalgalar yaratmaya devam ediyor. ABD Menkul Değerler Borsası Komisyonu’nun (SEC) sınıflandırma argümanlarına karşı kısmi bir zafer kelam konusu oldu. Sonrasında altcoin XRP’nin bir diğer opsiyon borsasında listelenmesi, piyasadaki esnekliğini gösteriyor.

BTC Piyasası: SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi! 1

Opsiyon ticaretindeki uzmanlığıyla tanınan seçkin bir kripto borsası olan BIT atılım yaptı. Buna nazaran, kısa mühlet evvel XRP için opsiyon ticareti özelliğini açıkladı. XRP’nin eklenmesi, onu BIT platformunda opsiyon ticareti için mevcut altıncı token haline getiriyor. Ayrıyeten BTC, ETH, ADA, TON ve LADYS saflarına katıyor.

Mahkeme zaferi ivme kazandırdı

13 Temmuz’da Ripple, SEC’in XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılması gerektiği tarafındaki savına itiraz eden mahkemenin kısmen kendi lehine karar vermesiyle kıymetli bir yasal kazanım elde etti. Bu olumlu sonuç, ana akım borsaların altcoin XRP’yi tekrar listelemesine yol açtı. Sonrasında ise kripto para ünitesinin pahasında %70’lik etkileyici bir artış oldu. Karar, Ripple için çok kıymetli bir anı işaret etti. Ayrıyeten altcoin XRP piyasasında iyimserliği yeniledi.

BTC Piyasası: SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi! 2

BIT’in Global Kurumsal Satış Lideri Justin Buitendam’dan mevzuyla ilgili açıklama geldi. Buna nazaran, XRP opsiyon ticaretini tanıtan öncü borsalardan biri olarak rollerinden gurur duyduklarını söz ediyor. Bu ticaret özelliğinin hem kurumsal hem de kişisel yatırımcılar için kıymetli olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıyeten, BIT’in piyasa erişimini genişletme taahhüdüyle uyumlu olduğunu vurguluyor.

USD cinsinden avantaj

BIT Exchange, kullanıcılara destek varlıkları tutma mecburiliği olmadan XRP opsiyonları ticareti yapma avantajı sunan USD cinsinden ve yerleşik bir platform olarak öne çıkıyor. Bu kolaylaştırılmış yaklaşımın bir sonucu var. Opsiyon ticaretinin daha geniş bir piyasa iştirakçisi yelpazesi için erişilebilirliğini ve cazibesini artırıyor

BTC Piyasası: SEC’in Dava Açtığı Altcoin, Opsiyon Borsasında Girdi! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin XRP’nin SEC’e karşı kazandığı yasal zaferin sonuçları var. Buna nazaran, kripto para piyasasında inkar edilemez bir biçimde ilgi ve iyimserliğin tekrar canlanmasına neden oldu. Altcoin XRP’nin BIT Exchange’in opsiyon ticareti portföyüne yakın vakitte eklenmesi, kripto dünyasındaki pozisyonunu tekrar tesis etme seyahatinde bir öteki kilometre taşına işaret ediyor. XRP daha fazla tanınırlık ve yarar kazanıyor. Böylelikle, gelecekteki yörüngesi hem yatırımcılar hem de meraklılar için giderek daha ilgi cazibeli hale geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap